Mavi-Banner

Gönderen Konu: Askerlik 🌸 Şansımı denedim ama olmadı😢  (Okunma sayısı 527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erectus17

• Yeni Üye
  • *
Askerlik 🌸 Şansımı denedim ama olmadı😢
« : Eylül 18, 2017, 11:48:27 ÖS »
Merhaba arkadaşlar
2 yıldır hiv hastasıyım, düzenli olarak şuana kadar ilaçlarımı kullandım, kontrollere gittim vsss. 4 yıllık ünv diplomamida aldım. 🐦Askerlik subesine gittim, askerlik yapmak istedimi söyledim, formları doldurdum. Yalan beyan verdim formda hastalığım yok ilaç kullanmıyorum seceneklerini isaretledim
Hatta o formda yanlış bilgi suç diye uyarıda vardı ben sallamadım. 😊 Neysee aile hekimime gönderdi son olarak. Gittim doktor bi rahatsızlığın var mı dedi yok dedim ilaç kullanıyor musun dedi yok dedim 😊
SONRA pc ye baktı ilaç kullanıyormussun raporun var ve hastaymışsn dedi 🙈 evet malesef dedim. Anlayışla karşıladı yalanımı. Beni Devlet hastanesine sevk etti.
NEYSE gittim hastaneye bayan gıcık bi doktor vardı. Durumumu ifade ettim, askerlik yapmak istiyorum dedim. 2 yıl tedavi görüyorum sonuçlarım negatif çıkıyor sağlıklıym dedim 🙉 Beni 5 dk çıkarıp odaya geri aldı. Forma D maddeli bsy yazmıştı. Ben olumsuz karar verdini D harfinden anladım. Sordum bsy demedi. Kurula gideceksn dedi hastane kuruluna indim . Nerdeyse karşımda 15 kişi vardı. Sikayetimi sordular askerligimi yapmak istiyorm dedm. Gereken bilgiyi verdim hastalimla ilgili. Ve dedimki enfeksiyon doktoru bayan hic tahlil yapmadı, benden eski tahlil sonuclarimi bile merak edip istemedi dedim direk buraya karşınıza çıkardı dedim. Heyettekilerde şaşırdı. Neyse ben hazırlıkli gelmistim dedim. Tüm kan tahlili sonuclarim burda gorevliye vermistm incelediler . Tamam çok sonuçlar 2 gün sonra alırsın dediler. Bugün de gittim aldım sonuç olumsuz MUHAFİM 🙈 istediğim halde denedim sansimi.
NEYSE yine düştüm yollara askerlik şubesine gittim. Memura açıklamami yaptım. İtiraz etsem nolur dedim. Aynı sonuc olur dedi bikac kişi kaç yıldır itiraz ediyor hala değişen bsy yok dedi. Sonra dedim ki formda yalan beyan vermiştim duzeltebilir miyim dedim tabiki dedi anlayış gösterdi. Sonra assubayla görüştüm ona durumu a dan z ye anlattım. Üzüldü durumuma Doktorlara kızdı. Onlar hastayı ya da kendilerini düşünüp mesuluyet kabul etmemek için sana olumsuz derler dedi. Sonuçların iyi olsada onlara gore hala sen hastasın dedi. İtiraz edip dava açsan bile en az 5 yıl bile surer zaman kaybetme dedi. Ben olsam seni alırdım dedi. Her insan gibi günlük faliyetlerini yerine getiriyorsun aklı basinda başında birisn tedavide iyiymis ama Sistem bu dedi. ❎👍Memur a hatta dedimki adresime sizden bi posta gelir mi dedim, Görevli ankara ya gönderilecek bsy dedi ve sana posta gönderilecek dedi. Bende adresime gelmesini istemiyorum dedim, askerlik şubesine gelsin ne gelecekse burdan alırım dedim. Tamam dedi. Bsy gelsede hastalıkla ilgili bsy belirtilmicek dedi ve bununla ilgili bi form doldurduk. (Sizde bunu yapın)🐦 Askerliğe elverişli degilim Üzüldüm tabiki sonuçta vatan borcuydu. İyi de olsa kötü de olsa şartlar yapma ya kabuldum. 🙊 Zaten kader bize gülmüyor ters gidiyor işim. Yine bunada şükür ediyorum. Hastane de ne hastalar var ya 😢 bebekler cocuklar yaslilar gençler acıdım onlara daha çok.. Allah iyilik şifa versin 💖

Sonuç bu iste belki aranız da benim gibi sonunu bilsede bi umut vardır diye direnen olursa yaşadıklarımı anlasin ve kendini hazırlasın. Güçlü olun.. Nefes aldınız sürece yine hayatta şansımız var iyi kötü 🙊🙉🙈 Ailem e söyledim üzüldüler.. Yapabilecegim bsy yok.. (Biraz uzun sürdü yazım sıkılmış olabilirsiniz) Hayat zor tabi ben ailemden hiv oldumu gay oldumu saklayan biriyim. 🙈 şaşırabilirsiniz. Ben iki yüzlü biriyim. Olduğum gibi davranmiyorum, onların istediği gibi yaşıyorum mecburen. Bi defa aileme açılmak istedim beni red etmislerdi zamanında kotu şeyler yaşadım .. (bunları niye anlatıyosam) :))  iste bu kadar yeter ❤ kendinize iyi bakın..✋✋ Kendinizi herşeye hazırlayın.

SON olarak Bu sitenin bana çok faydası desteği oldu.💐 çok çok teşekkür ederim emeği geçenlere 💐🌸
« Son Düzenleme: Eylül 19, 2017, 12:18:10 ÖÖ Gönderen: erectus17 »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Askerlik 🌸 Şansımı denedim ama olmadı😢
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2017, 07:16:19 ÖÖ »
İyi ki olmamış çünkü askeriyede ilaçlarını nasıl alacaktın, alamazdın. Kontrole de gidemezdin. Tedavini aksatmanın korkunç sonuçları olabilirdi. Dahası olası bir yaralanma durumunda silah arkadaşların için de risk oluştururdun.

Evet, tedavi ile normal ve sağlıklı yaşayabiliyoruz çok şükür. Ama yapamayacağımız şeyler var:

-kan/ilik nakli
-organ nakli
-askerlik
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2017, 02:27:55 ÖS »
@erectus17 merhaba dostum acaba kaç günde bitirebildin bu işlemleri? Ben de acilen başlamak istiyorum da o yüzden

Bugyy

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2017, 05:53:34 ÖS »
Yani arkadasim iyiki de olmamiş. Evet hepimizde bir vatan aşkı var ama kronik bir hastaliga sahipken ve surekli ilac kullaniyorkende askeriyenin imkanlari ile bunu yurutmek oldukça zor ve tehlikeli. Hani derler ya baba ocagi degil asker ocagi diye aynen de oyle. Ve bu ocakta bu durumdayken bize bir yer yok. Olmamasindan da hastaligimizdan dolayi memnunum acikcasi. Bence dava felan ugraşma bizim ulkede sabahtan aksam gundem degisiyor bir hiv pozitif yada diger bulasici hastaliklara sahip birilerinin askere alinmasi ile ilgili bir karar emsal teskil edebilir. Buda iyi olmaz.

erectus17

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 19, 2017, 06:57:14 ÖS »
İyi ki olmamış çünkü askeriyede ilaçlarını nasıl alacaktın, alamazdın. Kontrole de gidemezdin. Tedavini aksatmanın korkunç sonuçları olabilirdi. Dahası olası bir yaralanma durumunda silah arkadaşların için de risk oluştururdun.

Evet, tedavi ile normal ve sağlıklı yaşayabiliyoruz çok şükür. Ama yapamayacağımız şeyler var:

-kan/ilik nakli
-organ nakli
-askerlik
Keske bizde yapabilseydik imkanlar sağlanıp.
Tabiki önce sağlık ❤

erectus17

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 19, 2017, 07:18:50 ÖS »
@erectus17 merhaba dostum acaba kaç günde bitirebildin bu işlemleri? Ben de acilen başlamak istiyorum da o yüzden
Merhaba dostum, işlemler normalde 1 günde bile yapılabilir ama benim sevk edildigim devlet hastanesindeki doktor beni muane etmedi, kan tahlili yapmadı. Direk elimdeki belgeye notunu aldı sonra ben sordum bu kadar mi daha ne yapılacak dedim beni askeriye ye yolladı 🙈
(Ben şaşırdım bu duruma tabiki ya doktor beni başından savıyor ya da ne yapması gerektiğini bilmiyordu) Neyse ben askerlik şubesine döndüm sağlık raporunu vermek için bana eksikler var heyete cikarmadan seni göndermiş buraya dedi. Öğleden sonra olmuştu bende gitmedim tekrar ertesi gün sabah gittim doktora dedim heyete cikartmadan islemleri tamamlamamissnz dedim. Sonra beni hasta kuruluna gönderdi ordan da benden kan sonuçlarını istedi ogleden sonra heyet e cikacaksin dedi. Bende adama dedimki kantahlili vs yapmadi doktor dedim. Ama benim tedavi olduğum hastanedeki kan tahlil sonuclarim yanınmda dedim. Adama fotokopileri verdim. 1 de heyete çıktım heyet sonuçlarını almak için 2 gün sonra gelip alabilirsin dediler ve aldım. Yani benim sevk edildigim enfeksiyon doktoru bayan işi uzatti 😣 normalde sabah erken gitsen hastaneye aynı gün heyetin onunede çıkarsn başka günde sonuçları almaya gidersin. Sonra 15 gün içinde o sonucu askerlik şubesine teslim etmen lazım. 🙌 bu kadar.

💡Sevk işlemi için askeriye deki memur sana hastane giriş çıkış saatleri ve imzaların yer aldığı bir tane forokopi veriyor ona doktoruna ve heyet için sıra veren hastanedeki memura imzalatman gerekecek. 🐦Bu evragi askeriyeye verdiginde eğer gittin hastane şehir dışında şehir il merkezi vs okursa sana yol masraflarını karşılayacak para yatirilacak banka hesabına. Ben 3 sefer gittim hastaneye 3. Gidisimde sonuç aldım için kimse imzalamadi 😂 2 gün için bana💰 50 tl para yatıracaklar. 🐒Bankadan ya da atm den İBAN no ciktisi al askeriye isteyecek senden egerki gittin sectin hastane uzaksa 🐾

İşlem söyle:
🐾 Askeriye islerini hallet
🐾 Aile hekimine gidiyosun seni devlet hastanesine sevk ediyor.
🐾 Sevk yazınca Askeriye ye belirliyorsun sana zarf içinde evrak vermiyor.
🐾 Devlet hastanesine gidiyorsun seni askeriyeden geldin için bashekime yolluyorlar zarfı alıyorlar senden
🐾 Enfeksiyon doktoruna giriyosn
🐾 Seni sağlık kurulu ya da hasta kurulu neyse adi artik gidiyosun sana heyet için evraklarini alıyor su saatte toplanti olucak diyo
🐾 Söylenen saatte heyete çıkıyorsun
🐾 2 gün sonra sonuçları almaya gidiyorsun
🐾Askeriye ye 15 gün içinde sonuçları teslim ediyorsun. 

erectus17

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Eylül 20, 2017, 01:30:39 ÖS »
Yani arkadasim iyiki de olmamiş. Evet hepimizde bir vatan aşkı var ama kronik bir hastaliga sahipken ve surekli ilac kullaniyorkende askeriyenin imkanlari ile bunu yurutmek oldukça zor ve tehlikeli. Hani derler ya baba ocagi degil asker ocagi diye aynen de oyle. Ve bu ocakta bu durumdayken bize bir yer yok. Olmamasindan da hastaligimizdan dolayi memnunum acikcasi. Bence dava felan ugraşma bizim ulkede sabahtan aksam gundem degisiyor bir hiv pozitif yada diger bulasici hastaliklara sahip birilerinin askere alinmasi ile ilgili bir karar emsal teskil edebilir. Buda iyi olmaz.
Sende haklısın tabii💐