Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bu Forum çok faydalı  (Okunma sayısı 934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Belki birgün

• Yeni Üye
  • *
Bu Forum çok faydalı
« : Eylül 16, 2017, 01:49:44 ÖS »
Mrb arkadaslar ben birkac cinsel iliski yasam 1 aykadar oldu test olucam ama 3 ayin tamamen dolmasini bekliyorum eliza olup sonuc ne cikarsa ciksin konuyu kapaticam ilk basda cok kafama takdim kaygilar hiv aids deninceki fobi bu forum sayesinde tabularimi kirdim hivinde şeker ve tansiyon gibi kronik bir hastalik oldugunu anladim dünya yeni yeni alisiyor hive bence önyargilar vebali gibi yaklasmalar bilincsizlik egitimsizlik ne yazikki bazi dr bile fobisi var ameliyatdan bile kaciyorlar cogu ülke asmasina ragmen ülkemuz hala 20 sene öncelerinde ama şuvarki birkac yüzyıl önce kılimidya sifiliz gibi cyb hastaliklarden milyonlarca insan öldü ve sonunda birkac antibiyotiklen tam kür bulundu hastaligin adi bile unutuldu belki hivin bukadar uzun sürede segilde 10 veyahut 20 yil sonra tam kür tedavisi bulunacakdir teknoloji bilim tıp bunlarin hizla ilerleyisi hivin sonunu getirecek inşallah sizlerin böyle birbirinize destek olmasi cok hosuma gitti iyiki varsiniz mavera forumun profu :) toplumun ön yargilarinin krilmasida kür bulununca olucak bence beni korkutan aslinda hiv degil arkadaslar Allah korusun egerki hov pozitif olmussam aileme cevreme aciklayamam onlarin bu durumu anliyacaklari hic sanmiyirum ama hivinde öldürmeyecegini biliyorum antiviral ilaclar sayesinde ben negatifmiyim pozitifmiyim bilmiyorum sadece icimden gelenleri yazmak istedim hepinize cok tesekkur ederim

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Bu Forum çok faydalı
« Yanıtla #1 : Eylül 16, 2017, 05:28:54 ÖS »
Biz de teşekkür ederiz güzel sözlerin için. İnşallah pozitif çıkmazsın. Ve bundan sonra daha bilinçli olarak davranır cinsel hayatında kondom kullanırsın.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

X

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 16, 2017, 05:41:17 ÖS »
Evet forum çok faydalı moderatör arkadaşların hepsi iyiler ilgililer ama @Mavera çok daha bilgili ve daha çok insanlara yardımcı olabilmek için uğraşıyor kendisine bende buradan teşekkür ediyorum.

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 17, 2017, 01:39:25 ÖÖ »
aynen ya forum çok faydalı allah vesile olanlardan ve yardımcı olanlardan razı olsun. bazan saçma sapan ithamlar çıksada hiçbirine inanmayın herkes burda birbirine yardım için uğraşıyor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Eylül 18, 2017, 08:42:40 ÖÖ »
Biz de teşekkür ederiz güzel sözlerin için. İnşallah pozitif çıkmazsın. Ve bundan sonra daha bilinçli olarak davranır cinsel hayatında kondom kullanırsın.
insallah cok tesekkur ederim aslinda kondom kullandim bu zamana kadarki bütün iliskilerimde kullandim sadece oral sex yaparken takili degildi ve cinsel yolla bulsan hastaliklara yakalandim ama partnerin agzinda bariz kan yoktu uzun arastirmalarim sonu celiskili ifadeler cok buldum ( oral sexde hiv bulasma riski cok azdir ama partnerinizde cybc var ise risk vardir vs gibi kafam cok karisik vajinal oral yapmadim kadindan erkege oral sexde alici kadin cybc var ise hiv gecermi bunun cevabini bilmiyorum tükürükde hiv var ama bulasmaz cybc var ise gecisi nasil kolay oluyor oralda ?

başka hastalık varsa, mukozalarda hasar olabilir aft, siğil, uçuk, yara gibi bunlar hiv geçişi için yüksek risk
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Eylül 18, 2017, 10:50:14 ÖÖ »
Hayir mavera tam anlatamadim galiba partnerim kadindi oral sex yaptim ben verici konumdaydim bikac gun sonra idarar yaparken penisimde yanma oldu vs partnerimin agzinda gözle görulur kan yoktu cybc ile oraldan hiv gecermi verici konumdakine

Kişinin ağzında aft, uçuk, siğil gibi lezyonlar varsa oral yaparken hem kendisine hem karşı tarafa hiv geçişi için risk artar. Aynı zamanda diğer iltihaplı durumlar da mukozaları yani o bölgelerdeki dokuları tahriş tahrip edebileceği için hiv riskini teorik olarak arttırabilir. Ha, sadece oral yaptırarak hiv pozitif olan ben duymadım. Risk düşük kabul edilir çünkü. Çok şanssız olman gerekir böyle bir şey için. İçini rahatlatmak için zamanı gelince test olabilirsin.
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2017, 11:02:12 ÖÖ Gönderen: Mavera »

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 18, 2017, 11:12:55 ÖÖ »
Hayir mavera tam anlatamadim galiba partnerim kadindi oral sex yaptim ben verici konumdaydim bikac gun sonra idarar yaparken penisimde yanma oldu vs partnerimin agzinda gözle görulur kan yoktu cybc ile oraldan hiv gecermi verici konumdakine
Geçebilir de geçmeyebilir de bundan tam anlamıyla emin olabilmen için ilişkinden 90 gün sonra hiv testi yaptır.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Eylül 18, 2017, 01:14:46 ÖS »
Cybh ile hiv el ele tutuşarak beraber geçmiyorlar, ha yukarıda dediğim sebeplerden bir başka cybh varlığı hiv riskini arttırır (mukoza hasarı vs) ama görece olarak. Yani bir cybh olması = kesin hiv de var demek değil, ama riski arttırdığı için mutlaka bakılmalı.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi zamanı gelince test ol. Anal vajinal ilişkilerde mutlaka korun. Bu kadar takıntı yapacaksan oral sekste de kondom kullan.
« Son Düzenleme: Eylül 18, 2017, 01:15:48 ÖS Gönderen: Mavera »

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Eylül 19, 2017, 04:05:28 ÖS »
@Belki birgün Merhaba:

Kendi ruhunuzu tatmin için derneği aramayın.
İşleri negatif danışma merkezi değil.
Daha önemli işleri var.

DOKTORA GİDİN DOKTORA.
Bilgisayar alacağınız zaman manava mi soruyorsunuz?

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 19, 2017, 08:47:04 ÖS »
Ben de bugun derneğe gittim, güzel bi sohbet ettik. Oradaki arkadaş sayesinde enerjim yerine geliyor, o kadar tatlı dille esprili anlatıyor ki sanki hiv değil çocuk oyuncağı. Çok hoşuma gidiyor üslubu tarzı. Oral yolla geçmediğinin ondan da bilgisini almıştım. Bana bi kucak dolusu prezervatif ve kitap hediye etti 😂 istemsizce kahkaha attım, tam bir motive merkezi. Pazar günü saat 14:00 de toplantı var. Kesinlikle gelmeli herkes..

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 23, 2017, 09:14:03 ÖÖ »
Merhabe
Ehlikeyif ben ruhumu tatmin icin dernegi aramadim kafamdaki sorunun cvpini almak icin aradim niye hemen iğneleyerek konusuyosun birbirimizi kirmanin ne anlami var hiv + leri anlamak emapati kurmak önyargili olmamak bunlari anladim en azindan bizimde basimiza gele bilir ve suan bilmiyorum negatifmi pozitifmi oldugumu ama pyd net dedi oraldan ne olrsa olsun gecis yok örnegide yok belki cok cok nadir şu insanlarin acimasiz oldugu iki yuzlu oldugu dunyada birbirimi kirmanin ne anlami var kardesim mavera cok tesekkur ederim sana öncelikle insancil oldugun icin insallah hep dua ediyorum dertli olanlar cikmazda olanlara Allah bir umut bi yol göstersin diye ölumden baska herseyin derdi vardir ama uyduk nefsimize bir kere ama su hiv zinanin artmasi yuvalarin yikilmasi eslerin birbirini aldatmasi escinsellik hala anlamis degilim ama elestirmiyorum herkes istedigi hayati yasar insan dusununce Allahin gazabi evet diyceksiniz kan yoluyla bulasan insanlar peki azinlikda ama onlar hakkinda kader deyip gecmiycem neyse gerek yok anlatmaya cok uziycak bu mesele herkese tesekkurler

Ne yazdığını zor anladım. Bir kısmını anlamadım. Noktalama işaretlerini kullanmadığın için anlaşılman da zor oluyor. Neyse, eşcinsel bireyleri suçlamışsın. Kusura bakma ama adamlara siz seks yapamazsınız mı demeyi düşünüyorsun? Yıl 2017 lütfen şu homofobiyi geride bırakalım artık.

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 23, 2017, 02:21:10 ÖS »
Merhabe
Ehlikeyif ben ruhumu tatmin icin dernegi aramadim kafamdaki sorunun cvpini almak icin aradim niye hemen iğneleyerek konusuyosun birbirimizi kirmanin ne anlami var hiv + leri anlamak emapati kurmak önyargili olmamak bunlari anladim en azindan bizimde basimiza gele bilir ve suan bilmiyorum negatifmi pozitifmi oldugumu ama pyd net dedi oraldan ne olrsa olsun gecis yok örnegide yok belki cok cok nadir şu insanlarin acimasiz oldugu iki yuzlu oldugu dunyada birbirimi kirmanin ne anlami var kardesim mavera cok tesekkur ederim sana öncelikle insancil oldugun icin insallah hep dua ediyorum dertli olanlar cikmazda olanlara Allah bir umut bi yol göstersin diye ölumden baska herseyin derdi vardir ama uyduk nefsimize bir kere ama su hiv zinanin artmasi yuvalarin yikilmasi eslerin birbirini aldatmasi escinsellik hala anlamis degilim ama elestirmiyorum herkes istedigi hayati yasar insan dusununce Allahin gazabi evet diyceksiniz kan yoluyla bulasan insanlar peki azinlikda ama onlar hakkinda kader deyip gecmiycem neyse gerek yok anlatmaya cok uziycak bu mesele herkese tesekkurler

Noktalama işareti eksiklikleri ve anlatım bozukluğuna rağmen yanlış anlamadıysam konuştukça batmışsın. Bir taraftan tam dile getirmesen de insanların cinsel ilişki yaşamasına laf ediyorsun ki kendin de yaşamışsın. Bir taraftan eşcinsel bir moderatöre teşekkür ederken aynı anda eşcinselliği lanetliyorsun(Boşuna eleştirmiyorum deme. Eleştirmiyorsan bunları yerer gibi bahsetmezsin bile.) Orta Çağ'da yaşamıyoruz arkadaşım. Zina!, eşcinsellik, cinsel özgürlük kavramları sana yabancıysa git kafanı kuma göm. Biraz da oksijen tasarrufu olur.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Eylül 23, 2017, 03:58:59 ÖS »
Merhabe

Ne yazdığını zor anladım. Bir kısmını anlamadım. Noktalama işaretlerini kullanmadığın için anlaşılman da zor oluyor. Neyse, eşcinsel bireyleri suçlamışsın. Kusura bakma ama adamlara siz seks yapamazsınız mı demeyi düşünüyorsun? Yıl 2017 lütfen şu homofobiyi geride bırakalım artık.
matland özur dilerim homofobi degilim suclamiyorum sadace bir erkek nasil erkeklerden hoslanir anlamis degilim onu demek istedim ama herseyden önemlisi insan olmakdir herne olursa olsu neyasarsak yasalim insan oldugumuzu unutmayalim kimseyi suclamiyalim önyargili olmamak icimde herhagibi bir art niyet yok kardesim

Belki yaptığın şeyin, tutumunun aslında yanlış ve incitici olduğunun farkında olmadığın için böyle konuştuğunu düşünüyorum.

Mesela, ben de erkekler kadınlardan nasıl hoşlanıyor nasıl cinsel olarak, anlayamıyorum. Anlamakta zorlanıyorum. Çünkü bir eşcinselim, kendimi bildim bileli erkeklerden hoşlanıyorum. Bir gün canım sıkılıp erkeklerle deneyeyim demedim. Yapım bu, bedenim de ruhum da buna programlı. Başka türlüsü içimden gelmiyor. Sen bir hetero olarak bir erkeğe karşı ne hissedebiliyorsan ben de bir kadına karşı aynı şeyi hissediyorum, arkadaşım, dostum, kardeşim, her şeyim olabilir kadınlar ama cinsel partnerim değil. Tam tersi, güzel bir kadın görünce ne hissediyorsan ben de yakışıklı bir erkek görünce aynısını hissediyorum, aynı arzuyu ben de hissediyorum nefsim aynı şekilde sınanıyor. Yani, daha nasıl anlatabilirim ki?

Ama kendimi kadın olarak görmüyorum, yanlış anlaşılmasın. O farklı bir şey. Erkeğim, erkeklerden hoşlanıyorum. Benim gibi milyonlarca insan var. Kadın olmak isteyenler de var onlar daha çok eşcinsel değil transseksüel boyutuna giriyor.

Tabi ki dünyada heterolar çoğunlukta. O yüzden ezilen kısım biz oluyoruz, buna alıştık biraz. Mesela ben normalde 'erkekle kadın nasıl beraber olur ya hani tamam çocuk yapılcak illa ki ama ne biliyim...değişik geliyor. anlayamıyorum neden bu kadar abartıyorsunuz her yerde kadınlara bakıyorsunuz ne varki onlarda!' demiyorum. Ama bir heteroseksüel gelip 'erkek erkeğe nasıl olur ya' diyebiliyor bunda yanlış bir şey görmüyor çünkü kendi aklında sadece kendisi doğru, kendisi gibi olmayan herkes yanlış.

Ya da mesela bir kanalda dizide eşcinsel bir çift sevgili olsa, heteroların %99'undan tepki alır 'neden eşsincel karakter var ıyy iğrenç!' diye. Halbuki sinemalarda, dizilerde filmlerde %99 hep heteroseksüel çiftler var, ilişkiler sevgililer hep heteroseksüel her zaman bir kadın bir erkek, biz sıkılmıyoruz mu hep bize yabancı, anlamsız gelen ilişkileri görmekten, kendimize yakın, anlayabileceğimiz, heyecanla takip edebileceğimiz bir ilişki/karakter/macera görmek bizim de hakkımız değil mi?

Ama tabi ki özellikle türkiye için böyle bir istekte bulunmamız çok hayal ötesi olur, keza türk dizilerinde arada olan eşcinsel karakterler ya kötü yoz karakterlerdir, ya aşırı feminen, gülünç ve komedi unsuru olurlar, veya gözaltında nezarathaneye düşmüş baş karakterin muhattap olduğu travesti. Siz heteroseksüellerin çoğu, malesef eşcinsellerin olduğunu bilmezden geliyor, onların da normal hayatları olduğunu/olabileceğini anlamıyor anlamak istemiyor, bu dediğim figuran karakterler dışında yok sayıyor.

Sizden istediğimiz birazcık saygı, bırakın, izin verin, biz de yaşayalım, mutlu olalım. En azından, forumlarda 'erkek erkeğe olur mu hiç anlamıyorum' gibi yorumlar yazmayalım, anlamamanız normal, anlamak zorunda da değilsiniz, ama var olduğunu kabul edip saygı duysanız...kendinizden farklı hayat yaşayan insanlara hoşgörü gösterebilirseniz...başka da bir şey istemeyiz zaten sizden.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Eylül 23, 2017, 05:21:50 ÖS »
Tabi ki kadın-erkek ilişkisi doğal çünkü nesillerin devamı için gerekli, ama eşcinsellik de bir hastalık değil, doğal olan bir şeyin daha ender görülen ama zararsız bir varyantı/çeşidi. Eşcinsellik yüzünden insan nesli hiç bir zaman tükenme raddesine gelmeyecek zaten, doğanın dengesi buna izin vermiyor. Tam tersi, eşcinselliğin bir çeşit nüfus kontrolüne yaradığını düşünen bilim adamları da var, aşırı hızlı gelişen nüfusun çok fazla artmasını bir yerde az da olsa durdurduğu için doğal bir mekanizma olabilir bile diyorlar. Tabi bunun tartışması çok derin ve uzun.

Tamamdır, aynı fikirde olduğumuza sevindim. teşekkür ederiz. :)

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Eylül 23, 2017, 05:30:16 ÖS »
konu kilit.