Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ergenler için PrEP güvenli!  (Okunma sayısı 617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Ziyaretçi
Ergenler için PrEP güvenli!
« : Eylül 06, 2017, 10:51:35 ÖS »
Bu haberi paylaşıp paylaşmama konusunda kararsız kaldım. Biliyorsunuz cinselliğe başlama yaşı artık yerlerde sürünüyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yanlış ebeveynlikler, dejenere bir toplum oluşturdu. Bu yüzden aşağıdaki linkte görülen haberde erken cinselliğe başlayan erkek bireyler için de PrEP tedavisinin başarılı olduğu haberini paylaşma gereği duydum.

Erişkinler için önerilen PrEP 15 ile 17 yaş arasındaki ÇOCUKLARda da güvenli bulunmuş. Araştırmaya katılan 3 tane çocuk hiv kapmış ancak bunlar tedaviyi aksattıklarını, bıraktıklarını kabul etmişler. Ve yan etki de görülmemiş.

https://www.nih.gov/news-events/news-releases/drug-combination-reduces-risk-hiv-infection-among-teen-males

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Ergenler için PrEP güvenli!
« Yanıtla #1 : Eylül 08, 2017, 07:16:52 ÖÖ »
İlacınmyan etkisi olmaması ve güvenli olması güzel

Tabi daha güvenli ve yan etkisi sıfır üstelik çok daha ucuz olan yöntem kondom, asıl gençlere onu kullandırtmayı öğretmeliyiz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

BoysDontCry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 28, 2017, 08:30:47 ÖS »
PrEP'teyken hiv'le enfekte olan 2 kişi var şu an, çok dirençli viruslermiş o yüzden etki etmediği yazıyordu. Kondomu elden bırakmamak gerek. Bu arada Türkiye'de PrEP alabilir miyiz?
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2017, 08:34:06 ÖS Gönderen: BoysDontCry »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2017, 09:08:16 ÖS »
Devlet karşılamıyor bu kullanımı. Evet pep prep iyi uygulamalar ama daha iyi uygulama kondom.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ekim 28, 2017, 09:30:54 ÖS »

Tabi daha güvenli ve yan etkisi sıfır üstelik çok daha ucuz olan yöntem kondom, asıl gençlere onu kullandırtmayı öğretmeliyiz.

MAVERA HOCAM

Kim ne derse desin

kondom kullanımı artmayacak bu ülkede emin ol

Bu siteye girip pozitif olma ihtimali olan insanlar bıle bu yazıları okuyunca kondom kullanmayacaklar,Emin ol...

belkı 100 kişide 3 kişi dikkate alacak burdakı sözleri diğerleri okuyup geçecek veya okumayacak bıle...

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 28, 2017, 09:49:06 ÖS »

MAVERA HOCAM

Kim ne derse desin

kondom kullanımı artmayacak bu ülkede emin ol

Bu siteye girip pozitif olma ihtimali olan insanlar bıle bu yazıları okuyunca kondom kullanmayacaklar,Emin ol...

belkı 100 kişide 3 kişi dikkate alacak burdakı sözleri diğerleri okuyup geçecek veya okumayacak bıle...
Ne ekersen onu biçersin bu hayatta. Kendini düşünmeyen birini hiç kimse düşünmez emin ol buna. Kondom kullanmazlarsa sonuçlarına katlanacaklar bu kimsenin sorunu değil, kimseye zorla bir şey yaptıramayız

anıyaşa

• Katılımcı Üye
  • *
  • kondom şart
« Yanıtla #6 : Ekim 29, 2017, 11:32:21 ÖS »
Ben bu konuyu kendime sosyal sorumluluk olarak seçtim arkadaş ortamında ne zaman seks muhabeti açılsa konuyu buraya bir şekilde bağlıyorum kendimce uyarıyorum hatta bazıları hiç bir şey olmaz dediğinde hemen başlıyorum bizim bir arkadaş vardı oda senin gibi düşünüyordu şuan hiv+ tedavi görüyor diyorum. Aslında öyle bir arkadaşıö yok ama tedbiri elden bırakmasınlar diye pembe yalan söylüyorum işede yaramıyor değil yani :)
Sadece Huzur

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2017, 08:15:19 ÖÖ »
valla insanların hiv e karşı öyle bi bakış açısı varki ben bu muabbet açılırsa ya ortamdan uzaklaşıyorum, yada konuyu değiştimeye çalışıyorum...
malum bi çok insan hiv pozitif bireye öldü ölecek gözüyle baktığı için moralim bozulsun istemiyorum..diyeceksinki açıklama yap anlat oda zor...hani bi laf vardı ya insanların önyargısını parçalamak, atomu parçalamaktan daha zor diye...aynen doğru..