Mavi-Banner

Gönderen Konu: Saglik raporu kan tahlili  (Okunma sayısı 2541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Saglik raporu kan tahlili
« Yanıtla #15 : Temmuz 10, 2016, 09:47:42 ÖÖ »
Aile hekimin sistemde hiv raporunu görürse (ki raporları açıp bakarsa görebilir, bakmazsa görmez) sağlık raporu vermeyebilir. Gene şanslıyız, bazı hastalıklarda adını girip açar açmaz uyarı veriyor şu kadar senedir hepatit b, şu kadar senedir tansiyon-kalp var diye. Hivde direkt uyarı yok şükür. Ama raporlar kısmına tıklayıp açarsa kabak gibi çıkıyor.

Bu durumda AIDS raporunu görürse (evet rapor AIDS diye çıkıyor malesef) enfeksiyon uzmanına sevk yazabilir o değerlendirip versin raporunu diye. Tedavi gördüğün enfeksiyoncu da tedavin iyi gittiği rna bastırıldığı için rapor verebilir. Vermek istemezse ama ne yapabilrsin bilmiyorum.

Özellerde başka yerlerde ise sağlık raporu için gidersen sisteme bakmayabilirler bile. Tamamen şans.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Temmuz 10, 2016, 02:24:22 ÖS »
Sorun testlerde değil zaten. Doktorun sistemden hiv'i görüp rapora eklemesi / eklememesi.

Ben bu noktayı atlamıştım. İnşallah kimse sıkıntı yaşamaz.

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Temmuz 10, 2016, 02:25:17 ÖS »
Aile hekimin sistemde hiv raporunu görürse (ki raporları açıp bakarsa görebilir, bakmazsa görmez) sağlık raporu vermeyebilir. Gene şanslıyız, bazı hastalıklarda adını girip açar açmaz uyarı veriyor şu kadar senedir hepatit b, şu kadar senedir tansiyon-kalp var diye. Hivde direkt uyarı yok şükür. Ama raporlar kısmına tıklayıp açarsa kabak gibi çıkıyor.

Bu durumda AIDS raporunu görürse (evet rapor AIDS diye çıkıyor malesef) enfeksiyon uzmanına sevk yazabilir o değerlendirip versin raporunu diye. Tedavi gördüğün enfeksiyoncu da tedavin iyi gittiği rna bastırıldığı için rapor verebilir. Vermek istemezse ama ne yapabilrsin bilmiyorum.

Detaylı bilgi için teşekkürler.
Özellerde başka yerlerde ise sağlık raporu için gidersen sisteme bakmayabilirler bile. Tamamen şans.

earthland

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Eylül 09, 2016, 12:19:28 ÖÖ »
Az önce arkadaşımla konuşurken muhabbet açıldı. İş için rapor aldığı hastane anti hiv testi yapmış haberi bile olmadan. Bunun belirtilmesi gerekmez mi. Aşırı tedirgin oldum ve üzüldüm açıkçası. Ben ne yapacağım diye. Sorsam doktora ne testleri istediniz diye kıllanabilir.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Eylül 09, 2016, 01:39:13 ÖÖ »
Arkadaşın mesleği gereği titiz kontrollere mi girmesi gerekiyordu? Yada kaza riski yüksek bir meslek grubundan dolayı özel sağlık sigortası mı yapacak iş yeri? Keza standart prosedürde anti hiv yapmıyorlar. İş yerinin istemiş olması lazım.
There's a light guiding my way.

bejaia

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Eylül 09, 2016, 11:36:36 ÖÖ »
gıda ve havacılık gibi sektörlerde bakılıyor ama diğer iş yerleri sadece kan grubu ve hepatitlere bakıyor.

earthland

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Eylül 10, 2016, 12:54:36 ÖÖ »
Şöyle söyleyeyim 1 aylık staj için bir rapor istemişler. Normalde biz kendi çalıştığımız bir yere gönderiyoruz ama sen stajyersin kendin al demişler.  Devlet hastanesinde ben iş için rapor alacağım demiş ve her şeye bakmışlar. O da raporlar çıkınca görmüş testi. Biraz moralimi bozdu benim bu durum.

hürgeneral

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Eylül 11, 2016, 10:26:53 ÖS »
Sorun testlerde değil zaten. Doktorun sistemden hiv'i görüp rapora eklemesi / eklememesi.

Rapora hivi ekleyen doktor kofte gibi kizarsin biber gibi patllasin