Mavi-Banner

Gönderen Konu: Acil Yardım !  (Okunma sayısı 2029 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kayınvalidem

• Yeni Üye
  • *
Acil Yardım !
« : Ağustos 24, 2017, 05:02:38 ÖS »
Herkese Selamünaleykum...
Kayınvalideme aıds teşhisi konuldu. Şu an hastanede. Yoğun bir şekilde tedaviye aldılar. AIDS'e bağlı Tüberkiloz (verem) fırsatçı enfeksiyon da eklendi. Ağzının içi mantar. Dr lar söylemiyor ama, sanırım aıds'in son aşamasında. Aşırı kilo kaybı var. Yemek deseniz sıfır. Hastane süreci ne kadar sürer, neler yapılıyor, kayınvalidem iyileşecek mi. Kafamız çok karışık. Dağ gibi kadın gitti, çarşaf altından kemikleri dahi belli oluyor. CD4 kan vs bugun dr 50 çıktı dedi. Hiv evresine çevirecez merak etme filan diyorlar. Umut tacirliği mi yapıyorlar. Ne olur bir şeyler deyin. Ölecek mi, yaşayacak mı, ölecekse bu kadar neden ilaçlar vs veriyorlar, çünkü hayat kalitesi denen bir şey kalmadı. İlaçları içiyor, akabinde kusuyor. Kustuğu ilaçlar işe yarar mı. Hemşireler alışacak , sonra kusmayacak diyor...  2 haftadır hastanede tedavide. Ama gram ilerleme Yok :( neler olacak yahu😞

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: Acil Yardım !
« Yanıtla #1 : Ağustos 24, 2017, 05:09:21 ÖS »
Aleykümselam

Merak etme. Çok daha düşük cd4 lerden geri dönenler bile var. Evet aids aşaması ve baya ilerlemiş olmasına rağmen atlatacaktır. Hedef öncelikle 200 ü geçmek olmalı. Bir süre hastanede yatırırlar. Daha sonra taburcu ederler ve bu süre içerisinde kendisine çok iyi bakması lazım. Şu an en kötü safhada olduğunuz için tablo size çok ürkütücü gelebilir ama doktorlar her şeyi yapacaktır.

Ölmeyecek merak etme, bu evreden dahi olsa çeviriyorlar hastayı. Hayat kalitesi tedaviyle birlikte yükselecek. Sormak istediğin birşey olursa biz burdayız. İstediğin herşeyi sorabilirsin.

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 24, 2017, 05:53:00 ÖS »
Aids artık öldürmüyor endişelenme zaten doktorlar da açıklamıştır size, teşhisi koydularsa iyi bir bakım ve ilaç tedavisiyle sağlığına kavuşacaktır

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #3 : Ağustos 24, 2017, 10:29:49 ÖS »
@Kayınvalidem çok geçmiş olsun. doktorlar gerekeni yapacaklardır. siz de doktorların dediklerine uyun. Hiv artık öldürmeyen bir enfeksiyon. kayınvaliden kendine geldikten sonra ona destek olmanız çok önemli. kültürel ön yargılarımız yüzünden psikolojik olarak çok etkilenir, iyileşme sürecinde moral motivasyon büyük yarar sağlar. gerekmeyen kişilerle bu durumu paylaşmayın derim ben. Burdan haberlerini bekliyorum. tekrar geçmiş olsun.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ağustos 25, 2017, 06:59:26 ÖÖ »
Evet maalesef çok geç kalınmış o yüzden çok ciddi hastalık geçiriyor şu anda. Evet şu anda aids aşamasında. Verem tedavisi de alıyorsa çok ağır ilaçlar giriyor vücuduna alışması zaman alabilir. Ama bu şekilde yoğun bakımlarda aylarca yatıp da tedavi ile kurtulanlar var, ancak çok zor bir süreç olacak, kolay olmayacak. Allah yardımcınız olsun.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

genjutsu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ağustos 25, 2017, 09:20:41 ÖÖ »
öncelikle geçmiş olsun. son ana kadar kimse fark etmemiş miydi? yani son aşamaya gelene kadar çok fazla dış belirti oluyor ki çok da zayıflamış söylediğin üzere. hiç mi fark edilmedi?

Kayınvalidem

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ağustos 25, 2017, 04:42:12 ÖS »
Geçen Sene yazın bir atak geçirdi...
Grip oldu sandık, meğer aıds'e bağlı atakmış.
Hiç bir belirti vermedi maalesef :(

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #7 : Ağustos 25, 2017, 08:57:10 ÖS »
ALLAH acil  şifalar versin, şimdi  bu  kadının  şuçu  günahı  ne !! muhtemelen  kayınbabandan  bulaş  oldu, ona da acilen  test  yaptırın.

AİDS  HİV  Virüsünün  vucudu iyice  zayıflatıp  fırsatçı  enfeksiyonlara  yol açtığı  son evredir  ve  fark  edilmediği  taktirde  ölümle  sonuçlanır (şükür ki  fark edilmiş)

verem  aids  ve  hiv  virüsünü  çok sever  ve  normal  bir  bünyeye  göre  10 kat  daha  kolay  ve çabuk  bulaşır.

şimdi doktorların  ilk  yapacagı   iş, bünyeyi  ve  bağışıklık sistemini 200 ve üzerine  çıkararak  aids  aşamasından  hiv asamasına  çıkarmak  olacaktır.

Ayrıca  verem içinde  tedavi  edici ilaç  tedavileri  olacak  ve  buna  bünyenin  alışması  zaman  alacak.

herşey  yoluna  girdikten  sonra günde  bir  yada iki ilaç  ile herşey  yoluna  girecek   acil şifalar  diliyorum.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Ağustos 25, 2017, 10:16:35 ÖS »
Veremi bulaşıcı ise, yani balgamda arb pozitif akciğer veremi ise, aynı evde yaşayanların da verem taramasından geçmesi, ve drun uygun gördüklerinin 6 ay koruyucu ilaç tedavisi alması gerekiyor. Aynı evde yaşaya**k hiv bulaşı çok zor (eşi yaşıyorsa mutlaka test olmalı tabi ona geçişi daha riskli!) ama verem çok kolay malesef.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 25, 2017, 11:00:32 ÖS »
Bu nasıl iş ben anlam veremedim. 1 senede mi bu hale geldi yani kadın resmen ölüm döşeğine düşmüş kusura bakmayın da aids evresine geçmiş birinin hiçbir belirti vermemesi ve kimsenin fark etmemesi çok tuhaf. Zayıflık, mantar enfeksiyonu, baş ağrısı, vs de mi hiç olmadı bu kadar zaman?

Suat Soylu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ağustos 26, 2017, 05:22:14 ÖÖ »
@acısada_öldürmez Türkiye'de sağlık kuruluşları o kadar vurdumduymaz ki! Arkadaşıma ameliyatta verilen kandan hepatit bulaştı. Aylarca hastanelerde süründü. Eski prosedürler nedeniyle, tedaviyi gazeteci olmasaydı yanaşmıyorlardı! Güç bela tedavi oldu. Herhangi bir ameliyatta yada diyaliz de bile olmuş olabilir. Kolaylıklar diliyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Ağustos 26, 2017, 07:09:24 ÖÖ »
Bu nasıl iş ben anlam veremedim. 1 senede mi bu hale geldi yani kadın resmen ölüm döşeğine düşmüş kusura bakmayın da aids evresine geçmiş birinin hiçbir belirti vermemesi ve kimsenin fark etmemesi çok tuhaf. Zayıflık, mantar enfeksiyonu, baş ağrısı, vs de mi hiç olmadı bu kadar zaman?

Aids evresinde verem menenjiti ile yoğun bakıma yatırılan 23 yaşında genç çocuk bile gördüm ben hastanemde. Sürekli ateş ve grip gibi hastalıklar sürekli doktorlardaymış ama kimse anlamamış çok geç olana dek. Yani gencecik çocukta anlaşılmadıysa yaşlı insanı anlamak daha zor, her yanlarım ağrıyor iştahım yok vs dese bile yaşlılıktan denilebilir. Hiv tanısını koyduran tek şey, test, o da akla gelirse.

Yani bu durumda şaşılacak şey yok, zamanında test olmasaydık bizim de başımıza gelebilirdi bu. Bir anda gözümüzü yoğun bakımda açabilirdik her yerimizde tüpler damar yolları sondalar takılı halde.

Bu yüzden, herkese test olmasını öneriyoruz. Testler iyi ki var!
« Son Düzenleme: Ağustos 26, 2017, 07:12:35 ÖÖ Gönderen: Mavera »

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ağustos 26, 2017, 09:03:00 ÖÖ »
aids ve verem diye bir makale var internette hasekide esra hanimin hazirladigi okumani tavsiye ediyorum cok iyi olacak korkularin bktecek

ayt07

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ağustos 26, 2017, 09:26:54 ÖS »
Selam öncelikle geçmiş olsun, Korkacak birşey yok,kayınvalideniz 3 ay içinde negatife döneceğini umuyorum,  ben ilk tanı aldğımda cd4  39 gibi değerle başlamıştım, tabi ilk şok ile bu değerin ne kadar ciddi bir değer olduğunun farkında değildim,ilk ay ayakta normal hayatımı devam  edip yoğun bir antibiyotik tedavisi ve hiv için stribild tedavisi sonucu 3 ay içinde 200 seviyelerine çıktım ve negative düştüm.  Gönlünüzü ferah tutun.

Savaş

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ağustos 28, 2017, 09:07:44 ÖS »
Merhaba , kayınvalidemin bahsettiği kişi annem bize bu süreçte yardım ederseniz sevinirim   
Çünkü hala şoklardayız , neyle savaşacağımızı bilmiyoruz.
Annem 12 gün oldu enfeksiyon servisine yatalı , Allah'a çok şükür ilk geldiğiniz günle bugün arasında fark var , ilaçlar kendine getiriyor , hemen hemen bir aydır kadın hiç bir şey yiğemiyordu bugün etli ekmek istedi benden çok şükür iki dilim yedi ,

Bir kaç sorum olacak tedaviye başlandıktan sonra ne kadar sürede iştahı açılır yemek yemeğe başlar , yada bu durum bir kaç ayımızı alır mı
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2017, 09:40:53 ÖS Gönderen: Savaş »