Mavi-Banner

Gönderen Konu: Aşı Tedavileri  (Okunma sayısı 516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ibrahim_tr

• Ziyaretçi
Aşı Tedavileri
« : Ağustos 24, 2017, 12:15:42 ÖS »
Arkadaşlar bu sitede 10 yıldır beklenen aşının başvurusu yapıldığı söyleniyor.

Neler düşünüyorsunuz? 2 haftada bir enjekte edilecek bir aşı bu Ibalizumab. 800mg enjekte edilecek. Her gün ilaç almaktan kat kat iyi. Sadece aşı olunan bölge ağrısı oluyormuş onun dışında olmuyormuş. 96 hafta boyunca viral yükü saptanamaz tutmuş.

http://www.prnewswire.com/news-releases/theratechnologies-partner-submits-biologics-license-application-for-hiv-monoclonal-antibody-and-long-acting-investigational-antiretroviral-ibalizumab-300451193.html?tc=eml_cleartime

FDA çok zor kurumlardan bir yer. Her ilacı her aşıyı onaylamaz. Onaylasa bile süründürür yıllar sürüpte onaylamadığı ilaçlar var hiv haricinde.

Ayrıca rilpirivin ve cabotegravir aşı tedavileride faz 3 aşamasında ve onunda sonuçları mükemmel o aşılarda 4 hafta ve 8 haftada bir enjekte ediliyor. Önümüzdeki 5 senede çok şey olacak gibi :)

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: Aşı Tedavileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 24, 2017, 03:31:12 ÖS »
5 yıldan önce olmasını tahmin ediyorum ben.

olumlu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 24, 2017, 05:53:41 ÖS »
Aşıları kendi kendimize olabilecek miyiz? Nasıl bir uygulama bizi bekliyor bu konuda?

lordstark

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 24, 2017, 09:31:54 ÖS »
@Matland şimdi biz bu ilaçları bırakıp aşı olabilecek miyiz çıktığında?
Toplumun yargısını kırsaydık herşey mükemmel olurdu...

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 24, 2017, 09:42:34 ÖS »
Bu ilk önce Batı dünyasında uygulanır, sonra bize gelir. Bakalım nasıl uygulayacaklar.

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 24, 2017, 10:00:44 ÖS »
Okuduğum kadarıyla bu aşı değil ilaç şu anki mevcut ilaçlara direnç gösteren hastalar için çıkıyor (ibalizumab for the treatment of multidrug resistant Human Immunodeficiency Virus-1 (MDR HIV-1)  Virüsün direnç geliştirmediği en az bir ilaçla birlikte alınması gerekiyor. Özetlemek gerekirse ibalizumab, tedavisi başarılı bir şekilde devam eden hastaları ilgilendirmiyor imiş.
« Son Düzenleme: Ağustos 24, 2017, 10:02:41 ÖS Gönderen: lifeisagame »

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ağustos 24, 2017, 10:10:13 ÖS »
enjekte edildiği için aşı sınıfına sokuyoruz. Vaccine değil evet. Ama hap da değil. Direnç geliştiren hastalar öncelikli sanırım ibalizumab'da.

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ağustos 24, 2017, 10:20:38 ÖS »
enjekte edildiği için aşı sınıfına sokuyoruz. Vaccine değil evet. Ama hap da değil. Direnç geliştiren hastalar öncelikli sanırım ibalizumab'da.
Yok bu aşı değil ilacın (drug) tek ve yegane amacı mevcut tedavilere direnç geliştiren hastaların tedavisi başka bir amacı yok. Şu anki ilaç rejiminiz tedaviye cevap vermiyor mu? Her ilacı denediniz buna rağmen viral yükünüz kontrol altına alınamadı mı? O zaman şanslısınız ibalizumab imdadınıza yetişti, sevinebilirsiniz.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ağustos 24, 2017, 10:31:41 ÖS »
bu konuda benim anladığım şu. Bu ilaç long-acting injections sınıfında inceleniyor. Bir aşı olmayabilir ancak uygulama yöntemi enjeksiyon olduğu için aşı diyoruz forumda. Yoksa bir aşı olmadığını zaten söylüyoruz. Yanlış anlamış olabilirim. Sadece benim anladığım bu.

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ağustos 24, 2017, 10:38:03 ÖS »
Valla ben doktor değilim, sağlık çalışanı da değilim 16 yıl Amerika'da yaşamış biriyim sadece ve İngilizce anadilim sayılır. Sadece arkadaşın paylaşmış olduğu linkteki yazılanları okudum ve yazanları özet olarak geçtim. Tekrar geçeyim orda diyor ki; bu onay bekleyen ilaç sadece mevcut ilaçlara direnç gösteren hastaları ilgilendiriyor, bu hastalar 2 haftada bir bu enjeksiyonu olacak bunun yanında normal hiv'i tedavi eden ilaçları da kullanmaya devam edecekler;  tedavisi normal seyrinde başarılı bir şekilde giden hastalar için ise bu ilaç hiç bişey ifade etmiyor

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ağustos 24, 2017, 10:49:13 ÖS »
tamam farklı bir şey söylemiyoruz. Uygulama yöntemi enjeksiyon olduğu için bizim millet bunu aşı olarak algılıyor. Konu hakkında başka bir şey söylemiycem.