Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kamu Spotları  (Okunma sayısı 332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nazar

• Yeni Üye
  • *
Kamu Spotları
« : Ağustos 04, 2017, 05:52:37 ÖS »
Herkese iyi günler dilerim.Arkadaşlar bu kamu spotu olayı çok hoşuma gidiyor bu kamu spotu olayı bizim ülkemizdede yerleşti.Mesela tuzun zararından tutunda sigaraya kadar hatta kışın portakala kadar kamu spotlarımız var bu çok iyi.Ama mesela tuzun zararını hemen hemen herkes bilir yada sigaranın ama bu hiv konusunda çoğu insan bilinçsiz yada hafife alıyor bu hiv konusunda kamu spotu tarzı yayınlarla bilgilendirme yoluna gidilse çok iyi olur çünkü cinsellik artık çok kontrolsüz yaşanmaya başladı.
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2017, 05:54:13 ÖS Gönderen: Nazar »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kamu Spotları
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2017, 07:23:29 ÖS »
Kesinlikle katılıyorum. Ama devletin böyle bir şey yapması zor çünkü muafazakar kesim sevmez bu tarz şeyleri. 'Kondom kullanın!' Demek zinaya özendirmek töbe haşa derler. Tamam Türkiye müslüman ülke, elhamdürillah, ama kimse evlilik dışı seks yapmıyor mu Türkiye'de? Olan bir şeyi görmezden gelerek yok edemeyiz ki!

Daha ayrıntılı fikirlerimi şu başlıkta belirtmiştim:

http://hivveaids.net/index.php?topic=3205.msg29569#msg29569
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #2 : Ağustos 04, 2017, 08:15:15 ÖS »
çok  namuslu  bir devletiz,  her  boku  yer  sonra da  sümen altı ederiz

o iş biraz  zor çünkü  cinsellik ayıp 
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Nazar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ağustos 04, 2017, 09:51:11 ÖS »
Hiv sadece cinsellikle bulaşmıyor ki kan yolu ilede bulaşıyor.Yani demem o ki kamu spotunda sadece cinsellikle bilgi yerine genel anlamda bir kamu spotu hazırlanabilir.İşte nedir farkındalık oluşturmak bile yeterli bilinç oluşması lazım.

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 04, 2017, 11:20:23 ÖS »
Kesinlikle yapılmalı. Ama kalkıp bazı muhafazakar diye kendilerini itham eden ancak cehaletten başka birşey bilmeyen bir kesim gidip o yayını yapan kanalı ateşe verir, yaparlar bunu yani 😂 Yapsınlar böyle bi kamu spotu ama biraz ürkütücü olsun, ehh bu ne be deyip geçmesin kanalı kimse. Dikkat çekici olsun, ohaa vay be çok önemli bişeymiş bu densin yediden yetmişe. Bugun Kadıköyde bir arkadaşla geziyoruz, tam rıhtımda çok eski bir halk tuvaleti var. Sıkıştım acil biyere gidip oturalım lavaboya girelim dedi, ben de al bak burda var gir işte dedim. Demez olaydım, agzına geleni saydı bana. Neymiş efendim orda pis pis insanlar varmış etrafa spermlerini aidslerini dağıtmış gitmişlerdir dedi. E şimdi ben de bu malum illeti taşıdığım için hemen üstüme alındım. Ne alaka oğlum tuvaletten ne bulaşacak mal mal konuşma diye bagırdım. Sana noluyo be sen nerden bilcen felan dedi üzerine, tabi diyemedim ah ulan bi bilsen diye. Nerden bilecekmişim bababa laflara bak 😊 ve bunu diyen arkadasım yurtdışında okumuş bir ing öğretmeni maalesef. Cahillik sadece okumamış eğitim görmemiş demek değil "doğru bilgileri araştırıp okumamış" anlamına geliyor.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #5 : Ağustos 04, 2017, 11:59:43 ÖS »
sigara bıraktırmayla alakalı kamu spotları oldu. ne derece işe yaradı... marketten bakkaldan alırken cahil kesim abi bunun iktidarsızlık yapmayanını ver dedi sadece. Kanser için şekeri kestirmek, sigara bıraktırmaya çalışmak, hiv+ için algı yaratmak boş işler. Trafik kazasında ölen kadar yok Hiv+ den ölen sayısı. İnsanlara kemer taktıramadık, kondom mu taktırıcaz. Milletde et ete deymeden olmaz mottosu varken bu im kan sızzz. Saygılar.