Mavi-Banner

Gönderen Konu: descovy Türkiyeye gelme tarihi  (Okunma sayısı 1113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

O.S

• Katılımcı Üye
  • *
descovy Türkiyeye gelme tarihi
« : Ağustos 04, 2017, 01:20:17 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Truvada nın yeni versiyonu olan descovyin turkiyeye ne zaman geleceģi hakkında bilgisi olan var mı?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: descovy Türkiyeye gelme tarihi
« Yanıtla #1 : Ağustos 04, 2017, 03:31:01 ÖS »
Merhaba.

Genvoya bu sene sonuna gelecek diyorlardı, descovy'i hiç duymadım. Genvoya, stribild'in içinde truvada yerine descovy olan versiyonu.

Truvada'nın yerel imalat hivent diye muadilleri varken descovy gelmesi biraz zor bence.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

O.S

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 23, 2017, 07:52:07 ÖS »
Bugün kontrolde Özlem hocaya sordum ilacı, yeni gelen ilacın Genova'nın içinde zaten var dedi.. bir iki sene onu pazarladiktan sonra getirirler dedi.. o zamana kadar ben truvada tivicay devam edeceğim..

heavy-stuff

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ekim 26, 2017, 12:52:04 ÖÖ »
Descovy ve genvoya tek uretici gilead urunu
Genvoya turkiyeye henuz girmisken stok eritmeden kendi pazar payini dusurecegini sanmam.

Ayrica truvada patent suresi dolmak uzereyken cikan descovy urunlerin yasam omrunu uzatmak icin bir yontem diye okudum bir sitede
Taf etken madde iceren descovy su an yan etkileri en asagi cekilen ve direkt absorbe edilen bir ilac

Umarim ulkemize gelir

Ben heyecanla cytodyn pro140 igneleri bekliyorum
2017 de piyasada olur denmisti ama hala haber yo

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Ekim 30, 2017, 12:10:00 ÖS »
@Mavera müsaitmisin?
 19 ekimde test yaptırdım.ilk defa ilac kullanıcam fakat 10 gun geçmiş baktim henuz devam ediyor diyor.digerleri çıkmış.   
HIV :
- VDRL / RPR,
- Treponema pallidum hemaglütinasyon (TPHA),
- Anti HIV 1/2
Bunlar ve
Moleküler Mikrobiyoloji:
- HIV RNA, kantitatif
Bunlar çıkmamış.bendeki kağıtta 29 teslim yazıyor?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Ekim 30, 2017, 09:26:50 ÖS »
Rna bazen 10 günden uzun çıkabiliyor bazen de çalışılamadı diyor iki hafta sonunda tekrar kan vermen gerekiyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Ekim 30, 2017, 10:26:39 ÖS »
@Mavera doktora randevu almış bulundum dunden.Çünkü barkodun oldugu kağıtta 29 Ekim teslim yazıyor.cd4 ve 8 sonuclarına göre baslamaz mı hoca ilaca??

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2017, 11:13:29 ÖS »
iletiler yarim saat bazen 1 saat yayinlaniyor:)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Ekim 31, 2017, 07:27:49 ÖÖ »
Hayır rna görülmeden başlanmaz. (Cd4 ler çok düşükse/aids evresi varsa durum kötüyse hemen rna tekrar aldırılıp acil tedavi başlanabilir dr insiyatifiyle, olağanüstü hallerde)

Biraz daha bekle rna gecikebiliyor. Rna sonucun çalışılamadıysa mecburen yeniden kan vereceksin çünkü tedavi başlamadan önceki rna değeri önemli, 1 ay ilaç kullanınca rna daki düşüşü bu ilk ilaçsız değere nazaran görmek, tedavinin işe yaradığını kanıtlamanın tek yolu.

Hoca şimdi ilaç başlatırsa, bir hafta sonra 'aa rna çıkmadı ya çalışılamamış tekrar kan ver' denirse bu sefer 1 hafta ilaç içmiş de kan vermiş olacaksın, yanıltıcı olur.
« Son Düzenleme: Ekim 31, 2017, 07:29:52 ÖÖ Gönderen: Mavera »

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Ekim 31, 2017, 09:27:33 ÖS »
@Mavera başlattılar.çünkü baska degerlerim düşük çikti.Hocasıni aradı profu hocanm viral yuk çıkmamış ama degerleri düsuk başlamamız lazım dedi.11 deydi randevum saat 15 de gel raporunu çıkarıcaz dedi.3 te çıkardılar raporumu.ağır anyibiyotikler verdi.

Stribtit verddi.Genvoya dedim şaşırdı.zaten aynı firma dedim.Eczaneler bir süre sonra otomatikman genvoyaya gececekmis dedim.verdiğiniz kemik erimesi ve bobrek gibi yan etkileri var dedim.Bunları kim söylüyor dedi. :)bozmak istemedim ilaç mumessilliği yaptığımı içeriklerini okuduğumu ve anladığımı soylemedim.
Pozitif yaşam mı yonlendiriyor dedi :) yok onlarla tanışmadım hiç.neden acab genvoyaya yonlendiryorlar dedi.imalı bir sekilde.ben biran once ilacı almaya gitmek icin salağa yattim birşey demedim.çünkü @acısada_öldürmez Deniz beyden bahsetti bana adam beni 4 te bekliyordu.
Sekteryadan raporu almaya gittim.
Oda raporun bugun isleme girmeyeceğini söyledi.ama istersen şifa eczanesinden alabilirsin dedi.:)))))nereye düştük.
çapa burası.Hoca ayni firma olduğunu bile bilmiyor bence.
Ben degissem mi hastaneyi

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #10 : Ekim 31, 2017, 09:47:50 ÖS »
iletiler yarim saat bazen 1 saat yayinlaniyor:)

evet  uygun   oldukça  onaylıyoruz
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #11 : Ekim 31, 2017, 09:52:28 ÖS »
bilgisiz ve kendini  güncellemeyen  doktorları bi kaşık suda  boğasım  geliyor

stribild eczane  şatış  fiyatı  2300 lira

genvoya  eczane  şatış  fiyatı  2100 lira

mantıken  genvoya  daha  ucuz  ve daha az kar  bırakan  bir ilaç

ben  2 kutu stribild için  cebimden  3000 lira  para  ödedim  ( ilaçlarım kayboldu  ve  kendim  aldım )

eger  genyova  alsaydım  her  bir kutu için 200 lira  daha az  ödeyecektim.

yani  bunda  ima  yapacak  birşey  yok ,zaten  birçok hoca  ve  enfeksiyon doktorları  haseki eğitim araştırmadan  kaçıyorlar.

Kendini  güncellemeyen  doktorların  enfeksiyon  bölümlerinde  çalışması  bana  göre  şaçmalık,  kimi  çok  hakim  konulara  , kimisi ise  stribildin  daha  tok  karnına  alınmasını  dahi bilmeyecek  kadar  araştırma yapmayan  tipler
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Ekim 31, 2017, 10:56:45 ÖS »
@acısada_öldürmez Hiç sorma.Genvoya dedigimde şok oldu.
Hasekiden kaçıyor derken?çapa bu bahsettigim yer.ya hasekiye yada cerrahpaşaya geçmeyi düşünüyorum?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Kasım 01, 2017, 07:28:28 ÖÖ »
Stribild e mi başlattılar yani şimdi? Genvoya varken ve daha ucuzken çok mantıklı değil.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Kasım 01, 2017, 07:57:21 ÖÖ »
@Mavera aynen öyle.bem üstelemedim.anladım bilgilerinim güncel olmadığını
İşin kötü tarafı doktor Rapor icin Profun yanina gitti.giderkende sonuclarımı götürdü.hocam ne derse onu yazıcam dedim.:)))
Demek oluryorki aslında güncel olmayam Profesor :)