Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yurtdışı Tatili Ilaç  (Okunma sayısı 920 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zargana

• Üye
  • *
Yurtdışı Tatili Ilaç
« : Temmuz 11, 2017, 11:38:19 ÖÖ »
Arkadaslar merhaba bir haftalık Makedonya Sırbistan Bosna tatili yapacam fakat tedirgin oldum.7 günlük ilacımı, vitamin kutusuna koyup yola çıkmayı düşünüyorum.Çünkü stribild kutusundaki etiketi, ilacı eczaneden alır almaz, çıkartırım ki birisi görmesin.
Vitamin kutusuna bir haftalık stribild koyup, yurt dışına çıksam sorun olur mu.bilgisi ve yurt dışı tecrübesi olan var mı

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yurtdışı Tatili Ilaç
« Yanıtla #1 : Temmuz 11, 2017, 01:29:34 ÖS »
Sanmıyorum, yanında taşıyacağın el çantasına koy gene de. Bavullarda karışma kaybolma olmasın.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 11, 2017, 02:02:44 ÖS »
Sikinti olmuyor, kimse bu ne ilaci diye sormuyor. Ben her ihtimale karsi hem yanima aliyorum hem de valize koyuyorum. Birinin basina bir sey gelirse öbürü elimde olur diye.
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Temmuz 11, 2017, 02:20:01 ÖS »
Ben sürekli seyahat ediyorum hiç kimse, ne gümrükte ne havaalaninda bu ilaçlar ne diye sormadı.

Ben ilaçları üzeri etiketsiz şeffaf plastik ilaç kutusunda taşıyorum.  Vitamin kutusu daha bile iyi.

Ancak sana tavsiyem şudur

Bir haftalığına gidiyorsan eğer, iki haftalık ilaç taşı.  Bir haftalığıni sırt çantada yanında, diğer hapları başka bir çanta /valizde.  Ben genelde sırt çantam ve kabine aldığım ufak valizle seyahat ediyorum.  İki çantaya paylastiriyorum ilacı, ikisi de yanımda. Mis.

Yurtdışında kural şudur : çantan çalınır kaybolursa valizdeki yedeğin var, valiz kaybolursa çantan var.. İkisi de kaybolmaz ama seyahatin uzarsa ekstra ilacın var... Vs. Vs.. Yurtdışında ilaç temin etmen mümkün olmaz demeyelim ama çok çok zor zahmetli olur ve ciddi $$$$ ödersin, çok vakit kaybedersin..

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #4 : Temmuz 11, 2017, 05:09:51 ÖS »
 @zargana  geçen ay  gittim dediğin yerlere  ve kimse  hiçbirşey sormadı, endişelenme  git  güzelce  tatilini yap
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 11, 2017, 07:05:08 ÖS »
Diyelim ki ilaçları kaybettik, yok bulamıyoruz yani o aşamada doktora mı başvurulacak nasıl oluyor?

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Temmuz 11, 2017, 07:12:42 ÖS »
@Mysterious Merhaba:

Eczaneye gidip alacaksınız.
Yapacak hic bir şey yok.
İlaçları kaybetmeyi soyle düşünün:

3.000 TL değerinde bir saat kaybedeceksiniz.
Bu saat kalbinizin atmasını sağlıyor.
Kaybederseniz ya anında oleceksiniz ya da 3.000 verip alacaksınız.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 11, 2017, 07:36:19 ÖS »
@Mysterious Merhaba:

Eczaneye gidip alacaksınız.
Yapacak hic bir şey yok.
İlaçları kaybetmeyi soyle düşünün:

3.000 TL değerinde bir saat kaybedeceksiniz.
Bu saat kalbinizin atmasını sağlıyor.
Kaybederseniz ya anında oleceksiniz ya da 3.000 verip alacaksınız.

Sevgiler.

😅😅😅 çok açıklayıcı oldu gerçekten, bi o kadar da korkutucu. Yani kendi imkanlarımızla tedarik etmek zorunda kalıyoruz. O zaman gözüm gibi bakmak zorundayım onlara. Hatta gidip şimdi evlatlarım diye sarılmak istedim.. kaybetme hobim var, sürekli birşeyleri kaybettiğim için korktum açıkçası. Ama dikkat ettikten Sonra bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Yaa yorumunuza bayıldım hala gülüyorum çok teşekkür ederim :)

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Temmuz 11, 2017, 08:48:55 ÖS »
Evet çoğu zaman ilaçlarla geçiyorsunuz bir sıkıntı olmuyor ama bazen de soruveriyorlar bunlar nedir diye, benim bu sene Roma'ya girişte başıma geldiği gibi. Yanımda götürdüğüm reçeteyi verdim rapor istedi, raporu gösterdim ama İtalyanca değil bunun çevrili olması lazım dedi. Bir buçuk saat bir odaya aldılar, bir görevli gelecek dendi. Gelen giden olmadığı halde  bir şey olmamış gibi de bıraktılar. İtalya'daki Hiv derneklerinin telefonlarını da almıştım ama ulaşmama gerek kalmadı.

Aslında yapacabilecekleri bir şey yok, bir yerden kıllık çıkarmak isteyen çıkarıyor, biraz kontrol polisinin insafına kalmış bir iş. En fazla yapabilecekleri, bana yaptıkları gibi bir yerde bir süre bekletmek.
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3

Earth88

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 12, 2017, 07:15:06 ÖS »
Genellikle havaalanlarında sormuyorlar ama yanına raporunu almalısın her ıhtimale karsı. Ayrıca gideceğin ülkenin hiv derneklerinin iletişim bilgilerinide yanına alman mantıklı olur. Gelişmiş ülkelerde acil durumlarda bu dernekler ilaç temini yapıyorlar diye biliyorum. Arkadaslarında dediği gibi iki çantana da koyman mantıklı bir çözüm olur.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #10 : Temmuz 13, 2017, 12:38:49 ÖÖ »
Diyelim ki ilaçları kaybettik, yok bulamıyoruz yani o aşamada doktora mı başvurulacak nasıl oluyor?

1 kutu ilaç  temini için 1500 lira  para  ödedim  , bu  ilaçlar  raporlu ilaç  ve  pahalı  malesef  sadece  doğal afetlerde  tekrar  reçete  ettiriliyor.

hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Temmuz 13, 2017, 11:58:27 ÖÖ »

1 kutu ilaç  temini için 1500 lira  para  ödedim  , bu  ilaçlar  raporlu ilaç  ve  pahalı  malesef  sadece  doğal afetlerde  tekrar  reçete  ettiriliyor.
[/quite

Yani tabi ki mantıklı. Basit bi antibiyotiği bile reçetesiz alamazken bizimkiler uçuk uçuk fiyatlar çok normal. Kayıp durumunda kalpten giderim ben kısa yoldan nolcak yani 😂