Mavi-Banner

Gönderen Konu: Her yönüyle insan olabilmek bir meziyettir.  (Okunma sayısı 597 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Her yönüyle insan olabilmek bir meziyettir.
« : Haziran 27, 2017, 08:33:51 ÖÖ »
Sabah sabah  televizyonu açtım, kahvaltı  haberlerini izliyorum.Arkadaş  aramızda  insan diye  dolaşan ama  insanlıktan  asla  ve kat'a nasibini alamamış adi, şeref yoksunu,aşşağılık , beyin yoksunu insancıklar  var.

Şerefsiz aşşağılık  köpeği boynundan urganla arabanın arkasına  bağlamış, arabayla son sürat  gidiyor. Ve köpek  paramparça

birde ONUN BUNUN çOÇUGU TUTMUŞ kameraya çekiyor.ÇILDIRDIMMMMMMMMMMM

Siz de merhamet  vicdan  yok mu? Bu  nasıl  bir  gaddarlık bu nasıl vicdan, bu nasıl insanlıkkk  yazıkkkk  onlarda can

Bir tanesi çıkar  köpegin kulağını  keser  koyar, bir  tanesi çıkar  kedinin gözlerini oyar, bir tanesi çıkar kediyi kireçli çukura atar.

UTANIYORUM sizlerle  aynı  ülkede  yaşamaktan  utanıyorum.Şerefsiz mahlukatlar

Sizin nefes alma  hakkınız  kadar  onların da  nefes alma  hakkı  var,

keşke ALLAH  HEPİNİZİ yok etse de  hepinizden  kurtulsak, bunu  yapan kişi toplum için  ileride de riskli bir  tip olup çıkıyor zaten.

Ülkede adalet  yok, bunları  mahalle  olarak  toplanıp, ne yapıyorlarsa  karşılığını  vermek  gerek.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

omerciq

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Her yönüyle insan olabilmek bir meziyettir.
« Yanıtla #1 : Haziran 27, 2017, 01:20:58 ÖS »
Hayvan hayvana yapar ...

enrico

• Yeni Üye
  • *
    • tek yol devrim
« Yanıtla #2 : Haziran 27, 2017, 02:02:31 ÖS »
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez..!
Biz lanetli kişiler, ötekiler;biz türkü söyleyenler!Biz sürgünler, kefensizler;biz aylak günlerin upuzun şarkıları.Biz biat etmeyenler!

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 27, 2017, 11:04:12 ÖS »
Allah belalarını verecek hiç merak etmeyin!! Nasıl bir canilik anlamak mümkün değil. Düşünebilen yaratık olmak bile zor artık bu devirde!!! Yemin ediyorum iğreniyorum insanlıktan!!

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Temmuz 17, 2017, 02:27:44 ÖÖ »
      Midem bulandı. Ben bir sokak köpeği ile dondurma yedim bugün. Gözgöze geldik  ben hep konuşurum onlarla  . Gerçekten dinlediklerini anlamaya çalıştıklarını hissediyorum   o nedenle konuşmadan geçmem başlarını okşarım. Selamlaştık naber  iyi misin dedim buna  başını okşadım  yürüdüm. Döndüm tin tin geliyor. Sonra kayboldu   dondurma aldım uyanık  gözlüyormuş beni. Oturdum kaldırıma  külahlı dondurmayı uzattım buna  bildiğiniz çocuk gibi oturdu yalaya yalaya  gözlerime bakarak yedi. Bir de kedi geldi  o da yanaştı . Görüntü muhteşem köpek arkadaşım kedi arkadaşım ve ben topluca dondurma yiyoruz..
    Ben çok aç bir köpeğe sabahın 6 sında çantamdan poğaça çıkarıp elimle yedirmiştim. Sonra  bir iki adım attı döndü ve ayağımı öptü. Yapılır mı bu baba böyle de teşekkür edilnez ki. Sabahın köründe hüngür hüngür ağlamıştım. Aklıma geldikçe hala gözlerim dolar ( şu an yine gözlerim dolu dolu yazmaya başladım ) . Minnetinin karşılığını öyle gösterdi bana  ve ben o an ona yaşam hakkı tanımayan insangillerden olduğum için utancımdan ağladım onun inceliği karşısında ezildim o nedenle ağladım. UTANDIRDI BENİ

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 17, 2017, 12:32:30 ÖS »
her zaman söylerim zaten içinde canlı sevgisi olmayan bırakın insan sevgisini Allah sevgisi olmaz olamaz buna eminim.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Temmuz 17, 2017, 02:35:23 ÖS »
      Hayvanları sevmeyen insanları da sevemez. Biz birey olarak kendimiz mi seçtik insan olarak dünyaya gelmeyi  hayır. Evet insanoğlu yeryüzünün en üstün varlığı. Dünyayı yaşanılabilir yapan da biziz  işkence yapan kötülük yapan da biziz. İyilik ve kötülüğün tanımı bu nedenle var.  Doğayı katleden o konuşamayan derdini anlatamayan hayvanları tekme atarak küfürle uzaklaştıranların genlerinden ve evrim süreçlerinden şüpheye düşüyorum ben.Evrim süreçlerini tamamlayamamışlar

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 17, 2017, 03:03:52 ÖS »
Tekme dediniz de geçen bi restorandayım. Dışarıyı izlyorum. Bir köpek kaldırım kenarına park eden! araçların arasından kaldırıma çıkmaya çalışıyor. Hemen önünde de biri yürüyor. Girdi hayvan 2 araacın arasından adamın önüne çıktı. Adam bi tekme salladı hayvan bağıra bağıra caddenin ortasına sıçradı. Gerizekalı sonra hiçbişey olmamış gibi burnunu karıştıra karıştıra, rengi siyaha dönmüş beyaz şapkasıyla, kirli ayaklarıyla yürümeye devam etti. Allah belasını versin dedim yaa.. Yahu hayvanın sana ne zararı var. Neden yani. Nasıl bir ruh,kalp bu!

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 17, 2017, 05:21:28 ÖS »
onlarda kalp olmadığı gibi ruh ta yok..

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 23, 2017, 08:31:10 ÖS »
           Şu anda deniz kenarında bir kafede  çok güzel  tüyleri olan kedi kardeşle birlikte gözleme yiyoruz.  Beni fark edince kırıta kırıta geldi. Naber aç mısın dedim konuştu benimle ne dediğini bilmiyorum ama  akşam yemeğini beraber yedik. An itibari ile teşekkür bile etmeden gitti... Nankör   gözlemenin yarısını o yedi

garip06

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Temmuz 24, 2017, 03:02:43 ÖÖ »
Merhabalar,

Cahil insan ile ayni seyi dusunemezsin kardesim, aranizdaki fark dunya ile mars arasindaki fark kadar. Cocuk kopegi severken, babasi kopegi azarlayanlardan dahi nefret ederim. Mangal yakarken kopek gelironlari azarlayanlardan dahi nefret ederim. Hatta kendi dusuncem ; dunya da bizden daha cok yasamayi hak ediyorlar. Kusura bakmayin ama dunyanin icine sıçtık ve son surat devam ediyoruz sicmaya. Ama devletimizde de suc var. Boylelerine vereceksin 40 yil veya muhebbet hapis goreyim bakayim. Ama devletimizde yeri gelir insanin degeri yyokken hayvana can dostlarimiza deger beklememiz cok sacma olur. Pislik adam, vicdansiz, evrimini tamamlamamis yaratik.