Mavi-Banner

Gönderen Konu: Tedavi başlangıç testleri  (Okunma sayısı 517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
Tedavi başlangıç testleri
« : Mayıs 31, 2017, 12:25:08 ÖS »
Merhalar arkadaşlar bugun test sonuclarımın birazını atmışlar uçukla başım belada vucudumda bir sürü tipi var zaten küçükken surekli uçuk olurdum çoğu beni es geçmemiş.Bu arada hepatit değilmişim o çok sevindirdi beni mutlu oldum azda olsa buruk mutluluk.Aklımda birde cmv virüsü var bu virüs kendılıgınde oratay cıkabılıyormu acaba ?Ayrıca kolestrol ve trıgleserıdle basım belada bakalım ne yapacagım onlarla.HCT değerlerim de yuksek bu nedir tam çözemedım.Netten araştırdım biraz ama anlayamadım.Test sonuclarım bir kaçı az bılgım var detaylı bilen biri biraz yorumlarsa sevınırım.Saolun şimdiden
HBs Ag   N-0,15           
Anti HBs   P-158,60
Anti HBc IGG   N-0,10           
Anti HAV IgG   N-0,61           
Anti HCV   N-0,12
Rubella lgG   P-166,4           
Rubella lgM   N-0,12           
CMV IgG   P-200,4           
CMV lgM   N-0,11           
Toxoplazma lgG   N-0,1
VDRL-RPR   NEGATİF(-)           
Treponema pallidum total (TPHA) (Serum)   NEGATİF(-)           
Sifiliz (Elisa)   N-0,02           
Monospot   NEGATİF(-)           
EBV VCA IgM   NEGATİF(
EBV VCA IgM P19   NEGATİF(-)           
EBV VCA IgM P125   NEGATİF(-)           
EBV VCA IgG   POZİTİF(+)           
EBV VCA lgG P19   POZİTİF(+)           
EBV VCA lgG P125   POZİTİF(+)
EBV VCA lgG EBNA   POZİTİF(+)           
EBV VCA lgG EA   NEGATİF(-)           
EBV VCA lgG p22   POZİTİF(+
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Tedavi başlangıç testleri
« Yanıtla #1 : Mayıs 31, 2017, 12:40:07 ÖS »
CMV Sitomegalovirüstür ve hemen hemen herkeste olur, o önemli değil.

Hct yuksekligi kırmızı kan hucrelerinin fazlaligi demektir, tehlikeli boyutta fazla olsaydı doktorun dikkatini çekerdi.

Lipid yüksekliğin konusunda birşey diyemem, tamamen yaşam tarzın, yediklerin ve genetiğinle ılgili. Kan vermeden bir gün önceki yediklerin bile bazen birkaç tık arttırabilir. Bir-kac ay devamlı takip edip hala yuksekse gerekli önlemi almalısın. Yani spor yapmalı, sigarayı bırakmalı ve yiyeceklerine dikkat etmelisin. Buna rağmen tehlikeli sınırlardaysa doktor statin'e başlatır.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mayıs 31, 2017, 01:17:18 ÖS »
Ig G ler pozitif olması geçirdiğin'in G'si bu virüslerle daha önce karşılaşmışsın demek, cmv her an her yerde zaten, bağışıklık sistemi güçlü olanlara bir şey yapmaz korkma

Hct değeri yüksekse kanlı canlısın demektir veya sigara içiyorsan içicilerde bir nebze yükselebiliyor veya az su içtiysen kanın yoğun olmuş olabilir, ciddi bir sıkıntı olsa drun diyecektir.

Kolesterol yüksekliği ÖNEMLİ örneğin kolesterolü daha çok yükselten ilaçları drun düşünmez o zaman, hayat değişikliği yapmalı yağsız sağlıklı beslenmeli ve egzersiz yapmalısın. Bağışıklığın için endişelenme hiv ilacın onu halledecek, hiv yüzünden ölmezsin, sen seni ileride GERÇEKTEN öldürebilecek şeylere yoğunlaş bu kolesterol gibi, kalp damar sağlığını korumak için dikkat etmelisin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2017, 01:34:20 ÖS »
Açıkça kolesterol korkuttu beni 2 ay önceki negatiftim tahlillerimdekileri degerlerimin 1.5 katı olmuş.Trigleserid de 200 den 300 e çıkmış yağ olayı bitti artık benim için şekerim vardı eskiden o hala düşürmüş olduğum değerde onda sıkıntım yok şükür.Ebv ler kanser riski taşıyor diyorlar ne kadar doğru onu çözemedim çoğu kişide bu virüs var sanırım.

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2017, 03:49:32 ÖS »
EBV Epstein-Barr Virüsü de, insanlarda çok rastlanan bir virüstür ve hemen hemen herkeste vardır. Bağışıklık sistemimiz virüsle başa çıkabilecek durumdadır. Yol açtığı kanserler de bağışıklık sistemi çökmüş insanlarda görülür. Yani korkulacak bir durum yok.

Trigliseritlerin 200-500 arası ve "yüksek" seviyede. Neden yükseldiğini senin bilmen gerekir. Sağlığın için seviyeni 150'nin altına düşürmelisin.

Kullandigimiz ilaclarin mitokondriyal zararları bilinmekte, bir de üzerine yuksek lipid seviyeleri (LDL, Trigliserit ve total kolestrol) gelince hiç güzel bir kombinasyon olmuyor.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2017, 04:26:59 ÖS »
1 yıl boyunca hazır gıda yememden kaynaklı olmuştu 3-4 sene önce enfekte olmadan önce bu kadar yuksek değildi hatta son sonuçlarımda yukselmış acava hıv ile alakalı olabilirmi o dusundurdu beni.