Mavi-Banner

Gönderen Konu: konu açabilmek için?  (Okunma sayısı 598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akdeniz

• Üye
  • *
konu açabilmek için?
« : Mayıs 06, 2017, 03:31:38 ÖS »
@Matland kardeş bu forumda konu açabilmek, soru sorabilmek için, illa hıv+ olmakmı gerekiyor?

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: konu açabilmek için?
« Yanıtla #1 : Mayıs 06, 2017, 03:54:28 ÖS »
hayır.

Kaçıncı gün tanı aldın?
İlk ilişkin miydi?
Belirtilerin neydi?
test sonucumu yorumla.

vs. vs.

Hayır bu soruları yayınlamıyoruz. Bu sorulara cevap bulabileceğin diğer forumu takip edebilirsin.

Merdo

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 07, 2017, 07:54:37 ÖS »
Kaçıncı gününde tanı aldınız?  Diye soru sormanın ne sakıncası var,  anlamış değilim.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 07, 2017, 08:35:49 ÖS »
Yanaklarımda aft gibi beyaz şeyler oluşmuş ama canımı yakmıyor. Cd4 540 dı 3 ay önce RNA negatif sizce  neden kaynaklıdır ben çok stresliyim ve sigara kullanıyorum ondan olmuş olabilir mi?

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mayıs 07, 2017, 09:17:23 ÖS »
Kaçıncı gününde tanı aldınız?  Diye soru sormanın ne sakıncası var,  anlamış değilim.

çok var. Tam bir fobik sorusu. Kimsenin de vay efendim şu kadarıncı gün tanı aldım diyeceğini sanmıyorum. Test süreleri belli gider olursun testini. 250. gün almıştır belki çok mu önemli?

akdeniz

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 07, 2017, 09:44:31 ÖS »
@Matland fobik olmak, ayıplanacak bir durum değil. hangimiz pozitif, hangimiz negatif, ne fark ederki. diyiyosunuz ama ayrımcılık yapıyosun. saygı kurallarını aşmadıkça, bırakın isteyen istediği gibi soru sorsun. isteyen istediği gibi cevaplasın. ne zararı olur sana?

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mayıs 07, 2017, 09:59:48 ÖS »
Herkese Merhaba:

1. Doktorun söylediğini bize teyit ettirmeyin.
2. Acın eski konuları okuyun.
3. Kim ne diyorsa gidin ona sorun. Yok o 180 dedi sen neden 30 dedin. Ona sorun neden 180 demiş.

Ben artık oyle gelen soruların soru sahiplerini yasaklayacak devam etmesi durumunda üyeliğini sileceğim. Diger site de bu sorular sabahtan aksama kadar cevaplanıyor oraya gidin.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 07, 2017, 10:01:22 ÖS »
Uzatmayıp kısa yanıt vericem. @akdeniz ayrımcılık yapmıyorum. İsteyen istediği soruyu üzgünüm ama soramaz. Fobik sorulara, test sürelerine vs. vs. izin vermiyoruz. Diğer forumda zaten bu yapılıyor. oraya sor sorunu. Biz burda daha çok pozitif bireylerin hayattaki tecrübelerinin paylaşılmasını öngörüyoruz. Testlerle ilgili sabit başlıklar var orayı okursunuz ve durumunuzu ona göre değerlendirirsiniz.   Tatmin olmuyorsanız ki bence doğrusu da budur bir sağlık kuruluşuna başvurursunuz. Biz kesin negatifsin, korkma aslanım bişey yok mu diyeceğiz? Hayır bunu yapmıyoruz.

@hejjj bize iltifat etmişsin teşekkür ederiz ama biz hekimlerimizden daha çok şey bilmiyoruz. Bu insanlar tıp fakültesi artı uzmanlık bilgisine haiz insanlar. Tutup da bu insanlara konuyla ilgili kafa tutacak değiliz. Biz aslında sadece hiv konusunu değerlendirirken onlar onlarca etkeni bir arada düşünmek zorundalar. Gerçekten zor bir iş. Ve mesleğini hakkıyla yerine getiren hekimlerimizi allah başımızdan eksik etmesin. Test süreleriyle ilgili forumun duruşu değişmez ve sabit başlıklarda yazan her neyse odur. Bilime güvenin ve bilimin söylediğine inanın derim. Bunun dışında fısıltı gazetesinin yayınlarına inanarak paranızı çarçur etmek sizin tercihinizdir.

Biz düşen insanlar değiliz. HIV ile enfekte olmuş bireyleriz. Çok şükür hayatımıza devam ediyoruz. HIV hayatımızı engelleyen bir rahatsızlık değil. Allah dermansız dert vermesin değil mi? Dolayısıyla pozitif bireylere ''vah vah kardeşim geçmiş olsun ya korkuyorum ya bende de çıkarsa hele bir bak senin gibi olmak istemiyorum'' tarzı çelişkili bir yaklaşımda burada bulunamazsınız, bu tarzı yansıtan soru soramaz, yorumda bulunamazsınız.

Yeterli cevap verildi. Konu kilit.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Mayıs 09, 2017, 07:01:24 ÖÖ »
Yanaklarımda aft gibi beyaz şeyler oluşmuş ama canımı yakmıyor. Cd4 540 dı 3 ay önce RNA negatif sizce  neden kaynaklıdır ben çok stresliyim ve sigara kullanıyorum ondan olmuş olabilir mi?

Evet. Geçmezlerse bir dra göster. Sigarayı bırakman şart. Pozitifler için sigara ömrü kısaltan en büyük sebeplerden.

Stresle başa çıkmak için psikiyatri uzmanına başvurmalısın. Bu tarz şeylerin tedavisi var günümüzde.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.