Mavi-Banner

Gönderen Konu: 58000 kondomsuz ilişki 0 bulasi  (Okunma sayısı 3235 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: 58000 kondomsuz ilişki 0 bulasi
« Yanıtla #30 : Temmuz 16, 2017, 11:44:14 ÖS »
@ekova  Bunu bilmenin öncelikle sana bir faydası olmaz. 2-3 korunmasız ilişkin olduysa onlardan biri de bir kaçı da olabilir. Bilemezsin. O yüzden cevap bu saatten sonra bir işe yaramayacak. Partnerlerinden aranma korkusu yaşıyor olabilirsin. Senden bulaştı diyecekler diye endişeleniyosundur büyük ihtimalle. Korunmak senin olduğu kadar onların da sorumluluğuydu. İnsanlara güven olsa tüm partnerlerini ara,durumu anlat test olmalarını sağla derdim ama bizim burada bahsettiğimiz şey, dışarda AIDS OOOOWW ÖÖĞĞ KAKAA  YANDIMMM... Anlatabiliyo muyum? Büyük bir mesele yani. Buradaki gibi normal değil. O yüzden hiç kurcalama.  Yeni tanı aldın. O yüzden bu düşüncelere sahipsin. Bende de olmuştu kimden nereden nasıl diye saatlerce kafa yorduğum olmuştur. Ama yine bunun yararı olmayacağını modlardan öğrendim. Zaten bence en mantıklısı tanı aldıktan sonra partnerlerinle tüm ilişkini kesmek. Numaranı değiştirip sosyal medya hesaplarını yenilemen buna dahil olsa da. Hayat senin hayatın. Korunmadık pozitif olduk. Onlar da korunmadı...Bile isteye yaptığın bir şe değil bu sonuçta.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #31 : Temmuz 17, 2017, 12:01:31 ÖÖ »
@turuncu ya tamamen katılıyorum. geçen ay başında tanı aldım işte 1 buvuk aydır kendimi yiyorum kimden bulaştı benden bulaş olmuş mudur birine vs vs vs. psikolojini çok etkiliyor ve ana hedeften uzaklaştırıyor. ana hedef bizim kendi sağlığımız. öyle başı taşlara vurmak da yoruyor insanı neden ben niye şimdi nasıl yani diye düşünceler de yıpratıyor. daha ilaç tedavim başlamadı. başlayınca daha bi rahatlicam. şu an sadece halen alışamadığım ailemi gördüğümde içim tuhaf oluyor annemle konuşurken sesim titriyor bunu onlara nasıl açıklarım bilemiyorum. kimseye söylemedim bu içimde büyüyor. bu nasıl söylenir keşke bi yolu olsa.

Suat Soylu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Temmuz 17, 2017, 01:14:06 ÖÖ »
Kimseye sonuna kadar güvenmek diye bir şey yok. Tanıyı ilk aldığı zamanlarda serin kanlı olmayı başarabilen, gerisini zaten kıvırabilir. Aileye de arkadaşlara da açılmak elzem değil. Tecrübe ettiğim dr arkadaşım hemen sevgilisine ve görüştükleri başka bir çifte söylemişti...Stigmata bizim toplumumuzda çok yaygın. O nedenle, Ne geçmişin ardına düşün ne de geçmişi kafanda kur! Bir faydası yok. İnsanların insanlara saygısı yok! Kimsenin yasaları taktığı yok! Herkes kıt bilgisiyle her şeyi kafasına göre yapıyor ve ortaya bir ucube çıkıyor. Güçlüysen ayakta kalırsın. Bu durum, maalesef, bizim elimizi zayıflatan bir şey. O nedenle içinizde saklayın. İstediklerinize gösterin. Aileniz sizi dibe çekmeyecekse, paylaşın. Ancak, sizin samimiyetle, acıyla, içinizdeki fırtınada savrulurken paylaştığınız  bir şeyin, günün birinde size karşı kullanılabileceği aklınızda bulunsun. Zaten, LGBTTİ bireyler bu konuda yeterince deneyime sahip ama bazen deneyimlerimizi doğru şekilde transfer edemeyip, başka durumlarda yeniden okuyamıyoruz. Oysa, biz ne kadar eski kendimizsek, biraz da değiştik. Hatalarımız da eski ve yeni benzeşiyor. Ancak, bazı konular hata kaldırmıyor. Her şey daha güzel olacak demiyorum. Ama yönetebilirseniz daha yaşanılabilir olacaktır.
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2017, 07:52:24 ÖS Gönderen: Suat Soylu »

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Temmuz 17, 2017, 12:53:45 ÖS »
kirinmidin ilişkiyi girsim bişey ilir mi 😒 Olmaz abicim sana ve senin gibi düşünen arkadaşlara bu kafayla hiiiç bişey olmaz. Okumuyorsunuz bakmıyorsunuz sonra hala bu soruyu soranlara inanamıyorum ben. Şimdi diyelim ki negatife düştük eyvallah bunu ben kendim için de düşündüm. Aylar sonra bi ilişkiye gireceksin ve korunmasız. Karşındakine bunu "ee şey canım ben hiv pozitifim ama ilaçlar sayesinde bulaşma riskim nerdeyse Yok korkma", "aa öyle mi tamam o zaman sıkıntı yok hadi soyun" mu diyecek ?? Hangi insan evladı bunu kabul eder soruyorum (uzun süreli sevgili ve evli çiftler istisna tabi) misal ben, 4 senelik ilişkide olduğum insana bu hastalığımı anlattım. Ama şuan bile korunma yoluyla ilişkiye girmek istemiyorum, kendisi yaklaşmaya çalıştığı halde. Sadece günü birlik takıldığınız bi insan asla ama asla bunu kabul etmez. Ayrıca siz de ilişkiden önce aman nasılsa bulaşma riski çok az, söylemesem de olmaz diyemezsiniz. Dememelisiniz. Hadi diyelim ki hastalığın hiç Yok olmadı farzet, yine korunmak zorundayız. Hepimiz tek yada birkaç sefer korunmadıgımız için burdayız demi? Belki karşındaki adam-kadın farklı bulaşıcı bi hastalığa sahip nereden bileceksin? Bana bunu bile isteye bulaştırmış biri mesela ben çok sonradan öğrendim. Yani kısacası aklınızı azcık başınıza alın hiç mi korkmadınız yahu hiç mi ders almıyorsunuz ben cidden aklım almıyor. Benim birkaç ilişkim olmustu öğrenmeden önce korunmasız, gece yattığımda aklıma geliyor acaba bulaşmış mıdır vs diye ulaşabilsem söylücem test yaptır diye ama ulaşamıyorum. Vicdanen rahatsız bi durumdayım. Tamam birkaç dr uzman vs bu konuda açıklamalar yapmış olabilir, ama kafaya bi dank etsin önce virüs tamamen vücuttan atılmıyor! Ben şahsen çok gereksiz buluyorum o yüzden bu soruları. Aşırı gereksiz hem de.