Mavi-Banner

Gönderen Konu: Evlilik testi ve hiv pozitif olduğunu öğrenmek...  (Okunma sayısı 1848 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Efe

• Üye
  • *
Evlilik testi ve hiv pozitif olduğunu öğrenmek...
« : Nisan 14, 2017, 01:04:42 ÖÖ »
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce yaptırdığım test sonuçları sonucunda şüpheli durum çıktı. Doktor aradı yanına gittim haberi aldım. Yıkıldım ilk başta. 2 gün içinde devlet hastanesinde tahlil yaptırdım. O süreçte ilgili yazıları okudum kötüydüm baya. Sonuç olarak hiv pozitif tanısı aldım. Ögrendikten sonra durumu kabullendim. Üzülmen in bir yararı yoktu. Kendimi toparladım. Hastalığı araştırdım. Yapmam gerekenleri belirledim. Nişanlım da bu süreçte bana çok destek oldu. Üniversitede tahlilleri yaptırdım cd4 üm 613 çıktı. 2 gündür ilaç tedavisine başladım. Herşey güzel olacak inşallah. Desteğiniz çok önemli. İyi ki bu site ve sizler varsınız.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Evlilik testi ve hiv pozitif olduğunu öğrenmek...
« Yanıtla #1 : Nisan 14, 2017, 07:41:11 ÖÖ »
Ooh sen en zor aşamaları kendin atlatmışsın zaten maşallah
Bundan sonrası daha kolay
Doktorun, ilacın, ve nişanlın yanındaysa zaten korkacak hiç bir şey yok
Mutluluklar dilerim :)
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

simurg

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 14, 2017, 12:31:11 ÖS »
@Efe Sevdikleri yanında olunca parçalanamaz bir kayaya dönüşüyor insan. Bir de tedavine uyum sağladıktan, sağlığına dikkat ettikten sonra bal gibi olur. Sevgiler  :D

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #3 : Nisan 14, 2017, 12:44:33 ÖS »
sevgi paylaşılınca  ve  karşılık  bulunca  çok  kutsal  birşey, birbirinize  iyi günde  kötü  günde söz  verdiniz.Umarım  en  kötü  gününüz  birdaha asla  olmaz hep iyi  günlerde  mutlu mesut  olun.

Korkma  hiv artık  kronik  bir rahatsızlık  ve sadece  tek  bir ilaçla sağlıklı  yaşayacaksın.

2,5 senedir yaşıyorum , yaşıyoruz  hiçbir  problem  yaşamadık 

rahat ol, asla  kafana takma  ve  bunu  kendine dert etme..
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Efe

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 14, 2017, 10:20:41 ÖS »
Bence bu sitedeki sizin deneyimli arkadaşların yorumları bu tanıyı yeni alan arkadaşlar için çok önemli. Onları okudum ve rahatladı içim. En önemlisi nişanlıma bulaştırmış olma düşüncesiydi. Ama ilk test sonucu negatif çıktı üniversite hastanesinde. Şuan ailem ve onun ailesi biliyor. Bir sorunumuz yok çok şükür. Bu arada merak ettiğim bazı şeyler var. Cevaplarsanız sevinirim.  Cd4 değerim 613 çıktı. Bu başlangıç için iyi birşey mi?  Bir de tedaviye başladım ama bu süreçten sonra ne gibi zorluklarla karşılaşacağım?

cambaz99

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 14, 2017, 10:45:43 ÖS »
cd4 değerlerin çok iyi başlangıç için süper.200 altı kritik sayılır.normal bir insanda cd4 degeri 600-1500 arasıdır zaten.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Nisan 14, 2017, 10:52:21 ÖS »
@Efe cd4  aralığı 500-1500 arasıdır  ve  bu  her insandan  insana  farklılık  gösterebilir. Kİminde  700 kiminde 900 üstü  kiminde 600 üstü  hiç görülmez  bu demek değildir ki benim  bağışıklık sistemim  zayıf  yada düşük  bu tamamen genetiksel  birşey   senin cd4 sayın 613  bu  rakam  güzel  ve  cd4  hücrelerinin  çok  tahrip  olmadığı  ve muhtemelen  erken  tanı aldığın  anlamına  geliyor.

ana amacımız  cd4 sayımız 500 üzeri  olsun  ve  tedavi ile  hiv rna viral  yükü  baskılaya**k  sürekli  negatif  kalmasını sağlamamız  olacak .

hiv  rna  negatif  kaldığı sürece  çoğalamayacak, mutasyona  uğrayamayacak  ve  bağışıklık sistemimize  zarar  veremeyecek,  bu durum da  cd4 sayımız da  zaman  içerisinde artış  gösterecek  kimi zaman  600 olacak  kimi zaman 800 kimi zaman  900 :)

en zor  kısımı atlattın  bundan sonra 3 ayda  bir doktorunu  kontrol ederek ilaçlarını  yazdıracaksın, ve  mini  bir check  up yapacak doktorun , her sene de  raporumuzu  yeneileyerek , ve  rapor  yenilerken  kemik ölçüm testi  ve  d  vitamin testine  girecegiz.

kısacası  artık  daha  kontrollü yaşayacagız, bu  virüs  sayesinde  en  ufak  bir  problem  oldugu zaman anında  teshiş  ve tedavimizi  olabilecegiz
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Nisan 14, 2017, 10:53:29 ÖS »
cd4 değerlerin çok iyi başlangıç için süper.200 altı kritik sayılır.normal bir insanda cd4 degeri 600-1500 arasıdır zaten.

@cambaz99   cd4  deger aralığı  500-1500 arasıdır!!!

cambaz99

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 14, 2017, 11:42:50 ÖS »

@cambaz99   cd4  deger aralığı  500-1500 arasıdır!!!

pozitif yaşam yada nerde okudum hatırlamıyorum ama öyle okumuştum.

tabi sizin tecrubeleriniz bilgileriiz daha doğrudur..

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Nisan 15, 2017, 09:35:07 ÖÖ »
Hiv ve hivciklerin korkulu rüyası a.o  8)

Pozitiflerin dikkatine overlok makinasi ayağınıza geldi. Hali,kilim yolluk, paspas kenarına overlok çekilir.Hemen yapılır 5 dakika da teslim edilir.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #10 : Nisan 15, 2017, 10:06:50 ÖÖ »
Hiv ve hivciklerin korkulu rüyası a.o  8)

Pozitiflerin dikkatine overlok makinasi ayağınıza geldi. Hali,kilim yolluk, paspas kenarına overlok çekilir.Hemen yapılır 5 dakika da teslim edilir.

Hahahhaa halen  böyle panelvan minibüsler veya mavi kartallar  geziyormu piyasada. :)) @acısada_öldürmez sen onu hatırlatınca aklıma 92 yılında abimin aldığı ilk elektronik oyuncağım tetris geldi bi anda :)) ve biran icimden ( demirciiiiii demir aliiyiiyiunnn, eskijiiiii) bağırmak geldi. Bana nostalji yasattin  ;D

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #11 : Nisan 15, 2017, 11:58:17 ÖÖ »
@samurai 90lar güzel yıllardı ,keşke hep o yıllarda kalabilseydik

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #12 : Nisan 15, 2017, 07:37:26 ÖS »
Keşke.... ama zaman akıyor, zaman geçmeye mecbur ve geçerken bizide eskitiyor.

Aslında heryaşın ayrı bir güzelliği var. Olsun elimiz ayağımız tutuyor yinede halimize Şükürler olsun, daima mutlu olmaya çalışalım... Cumlemiz kalalım sağlıcakla  :-*