Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hikayem sizce kapatabilirmiyim  (Okunma sayısı 2212 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Antihivvv

• Ziyaretçi
Hikayem sizce kapatabilirmiyim
« : Haziran 03, 2016, 09:25:14 ÖS »
Merhaba

14 aralık 2015 te İstanbul da korunmasız bir ilişkim oldu genel ev değil di ama bu işi sürekli yapan biriyle başlarda hiç bir belirti yaşamadım olaydan yaklaşık 11 hafta sonra biraz ağır sinüzit geçirdim 28 şubat'ta bundan sonra aklıma kurt düştü ve 88. Günde Antihiv Kemilüminesans oldum 0.18 negatif akabinde 109 da yine aynı testi oldum <0.05 sonuç negatif son testimi de 161 de İstanbul florance Nightingale hastanesinde oldum elisa değer yaZmadılar direk negatif yaZıyor
Bu süre zarfında herhangi bir belirti yaşamadım ancak stres kökenli olduğunu düşündüğüm baZı ufak tefek şeyler vardı

Şu son bir kaç haftadır çarpıntı var hafif halsizlik endişeli ruh hali tedirginlik ani duygu değişikliği vs durumlar taşıyorum
Konuyu aklımdan çıkaramıyorum

Sorum şu test süresi yeterli mi konuyu kapatmak için
Endişem şu bağışıklık problemi olanlarda test süresi uzayabiliyormuş böyle bir durumu Nasıl anlayabiliriz yani tiroid guatr yada benzeri bir rahatsızlığımız var ve farkında değilsek bu durumu vücudumuzda farkedebilirmiyiz 

Bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum

HerseyRisk

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Hikayem sizce kapatabilirmiyim
« Yanıtla #1 : Haziran 03, 2016, 09:46:31 ÖS »
bizim saglik bakanligi 3. ve 6. ayda elisa test yaptirin 6. aydan sonra burdaha yaptirmayin diyomus seninki hemen hemen 6 ay olmus birdaha yaptirma negatifsin

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2016, 09:47:41 ÖS »
Dostum hivden çok stresle alakalı depresyona bağlı bu çarpıntıların vs. Hiç vakit geçirmeden psikiyatra görün derim. Almışsın zaten negatifini. Kapat konuyu, bak keyfine. Bir dahakine paranı testlere değil prezervtiflere harca ;)
There's a light guiding my way.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Haziran 04, 2016, 07:52:38 ÖÖ »
Test sürelerin yeterli. Hiv negatifsin.
Hepatitlere de baktır.
Bundan sonra her zaman korun!

Çarpıntın oluyorsa önce kardiyolojiye ordan bir şey çıkmazsa psikiyatriye
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #4 : Haziran 04, 2016, 02:55:07 ÖS »
sana  en  büyük tavisyem , korunmasız sex yapmaya devam  et, en kısa sürede hiv pozitif olursun  ve  böylelikle  konuda  kapanmış  olur.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Antihivvv

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2016, 03:25:57 ÖS »
Acısada öldürmez

Yaşadığım şey hatadan ibaret düzenli sayılabilecek bir hayatım var belki endişelerimi bu yüzden biraz ağır yaşıyorum. Bir daha aynı hataya düşeceğimi sanmıyorum. Bir anlık heyecan dı diyelim garip ifadeler ile yorum yapmaktansa bilgilerinize güvenen insanları aşağılamadan bilgin ölçüsünde destek olmanın daha faydalı olacağı inancındayım. Sonucunda insanlar burda korku ve endişelerinden dolayı sığınacak bir liman ve doktorların dışında kendi dilimizde kendimize takın bir sığınak olarak görüyor. Rabbim güç versin bu korku ve endişeleri yaşayan yada talihsizliği yaşan tüm insanlara.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #6 : Haziran 04, 2016, 03:38:49 ÖS »
bu site hiv pozitiflerin  gündelik  hayatta yaşadıkları  ile alakalı  bilgi paylaşım platformu, ve yeni tanı alan arkadaşların  ilk solukta  uğradığı  yer.

İnsanların  yaptığı kaçamakların  ve keyiflerinin sonucu  yasadıkları ile alakalı  paylaşım  yaparak ,insanlara  ne  yapmalıyım  diyerek  ve bunu  emir cümlesi kurarak  cevap bekliyorum   gibi bir cümle ile  bitereke sorması  ne  kadar  doğru ?

Bu  sitede  ne  yapılması  ve hangi  testin  kaç  gün sonra  sonuç verdiği gibi birçok  paylaşım  mevcut

Son zamanlarda  hiv pozitif arkadaşlarımdan  birçok şikayet almaktayım, bu  yazılan  konularla  alakalı

Konu ile alakalı  burada bilgili  arkadaşlar  gereken cevapları  vermişler ,aynı  hataya umarım düşmezsin.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .