Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tanı koyuldu pozitif  (Okunma sayısı 7042 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: Yeni tanı koyuldu pozitif
« Yanıtla #60 : Ağustos 19, 2017, 10:34:05 ÖÖ »
@kamikaze  yaklaşık 10 ay içinde  geçti  benim  lenf  bezi   çene altı  şişliklerim,  uzun  vadede  geçiyor, ağrı  ve  sızı  dokundugum yada  o  bölgeye  bastırdığım zaman  oluyordu. Onun  haricinde  dokunmadıgım  sürece  herhangi  bir  ağrı  yada  sızı  yapmıyordu

Boğaz şişkinliğini  önlemek adına  düzenli  diş  bakımı  yap, ayrıca  günde  1 ya da 2 sefer  listerine  ağız  gargaraları  var onları  denemeni tavsiye  ederim.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Derbederoldum

• Üye
  • *
« Yanıtla #61 : Eylül 27, 2017, 10:54:09 ÖÖ »
@kamikaze öncelikle  merhaba umarım durumun toparlıyordur. Sevgili @samurai Bende sizlerin aylar önce geçtiğiniz yoldan geçiyorum anti-hiv de oranım "3" çıktı .WB doğrulamasını bekliyorum. Benimde 2 çocuğum var ve eşim birini emziriyor. Senin yazdıklarını okudum ve çok etkilendim.  Allah sana kuvvet versin eşine yavrularına bağışlasın. Dua et banada kardeşim. Hatırlıyor musun senin doğrulamaya giden oran kaç civarındaydı?
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2017, 11:04:34 ÖÖ Gönderen: Derbederoldum »

Derbederoldum

• Üye
  • *
« Yanıtla #62 : Eylül 27, 2017, 04:20:10 ÖS »
inş dostum inan yazını okurken bile aglıyorum  ya eşimde de çıkarsa çok korkuyorum gittigim hastane doğru yermi bilmıyorum internetten araştırdım ve cerrahpaşa tıp fakultesıne gitmeye karar verdim enfeksiyon bolumunu prof özel muayenesine gitsemmı dıye dusunuyorum ama bir fark edermı  orda gerektıgı kadar ılgılenırlermı bılemıyorum ve çok korkuyorum ilacı akşamları yemekle beraber alıyrum  5  10  dakıkalık sapmalar sorun olmaz degılmı  cevap verdıgın ıçın cok tesekkur ederım ınan  birisiyle konusmaya cok ıhtıyacım var hiç bir bilgim yok bu konuda

@kamikaze merak etme esinde veya çocuklarında hiçbirşey cikmicak. Bende evliyim 2 çocuğum var. ilk tanı aldığımda bende çok korktum evdekilere de geçmiştir diye,  hatta hanım ufak çocuğu emziriyordu doktor emzirmeyi bırak hemen dedi. emzirmeyi bıraktıktan 2 gün sonra çocuğun ağzında inanılmaz yaralar aft lar çıktı eyvah diyerek günlerce aglamaya başladım. Dedimki benden eşime geçti emzirerek ondanda bebeğe geçti...... Enfeksiyon dr.u hiv testi yaptı iki cocuga ve hanıma sonuç negatif, dr 2 3 ay daha beklicez dedi, ama kafada deli sorular ya varsa ya antikor üretirse vücud, napardim kedimden geçtim hiç suçu olmayan 1 kadına ve günahsız 2 yavruya nasıl yapmış olabilirdim böyle birşeyi,,,,,,  neyseki ben perişan perişan dolandım 2 hafta, en sonunda çocuk enfeksiyon dr.u  dediki;
Biz dedi vücudun antikor üretmesini neden bekliyoruz ki  3 ayı bulabiliyor, sende virüs olduğu kesin. Ben size bir güzellik yapayım  direk kanda hiv rna varmı yokmu ona bakayım dedi ve herkeze hiv rna testi yaptırdı. Sonuç 10 günde çıktı ama netice kanda hiv virüsü tespit edilemedi....

O an dünyalar benim oldu allaha şükür herşey normal. Ben tedavi oliyorum sadece..

Bak şimdi senin cd4 lerin bayağı düşmüş buda demekki sen virüsü kapalı yakın zaman olmamış, eğer esinde olsaydı virüs onun vücudu da şimdiye kadar antikor üretir di, ve elisa testindebde pozitif yazardı. Onda birşey çıkmayacak merak etme. Sen sadece kendi tedavine odaklan biraderim üzme kendini. Evdekilerin sana ihtiyacı var. Sen saglam olasinki onlara bakasin... 2 3 aya herşey normale dönecek allahin izniyle. ilk 2 3 ayda vücudunun hızlı toparlanmasını istiyorsan eğer, sağlıklı beslen, sigara varsa katiyyen bırak alkol varsa minimuma indir...

@samurai sen bulaş pozitif olduğunu öğrenmeden önce eşinle birlikte oldun mu hiç? bulaşmamışya ondan merak ediyorum dostum. Bezer bir durumdayımda

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #63 : Eylül 28, 2017, 04:44:16 ÖS »
bende oran yazmıyorudu  Checkup  da çıkmış tı  eşimde Checkup yaptı onda negatif cıktı   3 ay sonra tekrar yaptık gene negatif çıktı en buyuk şansı bu oldu benim  sende kafa na takma inş senin de eşine bulaş olmamıştır tanı almadan önce korunmadan ilişkiye giriyorduk  şimdi  condom kullanıyoruz

Derbederoldum

• Üye
  • *
« Yanıtla #64 : Eylül 29, 2017, 02:07:11 ÖS »
@kamikaze güzel haberlerim var çok şükür hanım ve çocukta sıkıntı yok. benimde büyük ihtimalle yok. WB ile ilgili olarak "olumlu" diye bir haber aldım. dua et lütfen desteğin için teşekkürler. Allahtan bol sağlıklı sıhhatli günler diliyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #65 : Eylül 29, 2017, 03:26:39 ÖS »
@kamikaze güzel haberlerim var çok şükür hanım ve çocukta sıkıntı yok. benimde büyük ihtimalle yok. WB ile ilgili olarak "olumlu" diye bir haber aldım. dua et lütfen desteğin için teşekkürler. Allahtan bol sağlıklı sıhhatli günler diliyorum.

Olumlu? Pozitif demek olmuyor mu? Nasıl bir haber aldın?
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Derbederoldum

• Üye
  • *
« Yanıtla #66 : Eylül 29, 2017, 07:59:35 ÖS »
@Mavera anladığım kadarıyla olumsuz birşey yok anlamında bir olumlu yani negatif inşallah ama rapor daha elime bulaşmadı. Bakalım ya nasip

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #67 : Eylül 30, 2017, 09:06:18 ÖÖ »
senin adına çok sevindim bu senin için dönüm noktası olur

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #68 : Mayıs 08, 2018, 11:01:56 ÖS »
Slm arkadaşlar uzun süredir foruma giremiyordum sağlığınız yerindedir umarım

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #69 : Mayıs 09, 2018, 12:03:05 ÖÖ »

Uzun süredir burada olmamanın bir sebebi var mıydı @kamikaze Umarım seninde sağlığın yerindedir.

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #70 : Mayıs 09, 2018, 07:39:45 ÖÖ »
Şu anda ciddi bir sorunum yok site yasaklasın diyordu giremiyordum  bir deneyim dedim girdi bu sefer

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #71 : Mayıs 09, 2018, 08:33:10 ÖÖ »
Şu anda ciddi bir sorunum yok site yasaklasın diyordu giremiyordum  bir deneyim dedim girdi bu sefer

Sitenin kronik bir sorunu malesef @kamikaze kimse seni yasaklamadı  :)

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #72 : Mayıs 09, 2018, 08:34:35 ÖÖ »

Yasaklı değilsin. Böyle bir durumla karsılastıgında internet tarayıcının gecmişini çerezler dahil sil. Tekrar giriş yaparsın yada en kötü farklı bir tarayıcı dene. Forumda daha aktif ol sen eskisin forumda yeni arkadaslar var tecrübelerinden faydalansınlar.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #73 : Mayıs 09, 2018, 10:03:43 ÖÖ »
Evet @Mavera bana sık sık oluyordu ama çözümü tarayıcı değiştirmekte buldum Tarayıcınız Firefox olursa çok daha az yaşıyorsunuz bu problemi arkadaşlar.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #74 : Mayıs 09, 2018, 11:58:29 ÖÖ »

Saolasın @kamikaze dostum iyiyiz çok şükür. Tedaviye devam. 1 yılda negatife düştüm. 2 seferdir saptanamayan rna ile devam ediyor. Eşim hala negatif çocuklarda bir sıkıntı yok. Sen neler yapıyosun.?