Mavi-Banner

Gönderen Konu: Mecbur Kaldım;  (Okunma sayısı 920 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jackbones

• Ziyaretçi
Mecbur Kaldım;
« : Mart 07, 2017, 02:44:17 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.
Etik mi değil mi siz karar verin. Ben İş Makinesi Operatörüyüm A'dan Z'ye hepsini kullanıyorum.
Büyük bir Lojistik firmasında başvuruda bulundum şartları konuştum kabul edildi.
Yasa gereği benim "Ağır İş Raporu" Almam gerekiyor. Bu da şu demek,
Akciğer grafitisi - EKG- Göz taraması - Duyma yeteneği  ve de kan veriyoruz.
Şimdi kan verirsem her şey ortaya çıkacak kabul etmeyecekler. Anlaşmalı olduğu bir firma vardı
Şuradan rapor alın gelin. Şans ya işte benim de ikizim var zamanında ehliyetini az kullanmadım.
Verdim kimliği ben tabi dışarıda bekliyorum girdi içeri muayne oldu her şey tamam bir pürüz çıkmadı.
Bugün de gittik raporu aldım iş yerine verdim sözleşme yapıldı  süreç böylece tamamlandı.
« Son Düzenleme: Mart 07, 2017, 02:52:21 ÖS Gönderen: jackbones »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Mecbur Kaldım;
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2017, 02:53:45 ÖS »
Hiv tahlili de istediler ve o yüzden mi böyle bir sahtekarlık yaptın? Tabi ki yaptığın etik bir şey değil. Malesef hepimizin ikiz kardeşi de yok.
« Son Düzenleme: Mart 07, 2017, 02:54:55 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 07, 2017, 03:07:11 ÖS »
Sahtekarlık ağır bir itham olmadı mı @Mavera ? Kan verince zaten a'dan z'ye her şeye bakıyorlar. 

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mart 07, 2017, 03:24:37 ÖS »
Resmi bir işte, kayıtları tutulacak onay verilecek resmi bir laboratuar testinde, kendinden başka birini teste sokarak kendi adına alamayacağın bir sonucu aldıysan bu sahtekarlıktır tabi ki. Ha dert etme, senin yerinde ben olsam ben de yapardım aynısını. Yapmak zorundayız. Düzen böyle.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

lacivert06

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 07, 2017, 04:25:39 ÖS »
Ağır ve tehlikeli isler raporunda hiv testi yok.Kaldıki hiv testi istiyorsa çok tehlikeli sınıfta yılda bir portor muayenesi yapılıyor o zaman iş yerinde gelip tetkikleri yapıyorlar o zaman né yapmayı düşünüyorsun.

Ağır ve tehlikeli işler sınıfında calismaya engel bir durum var mı yokmu amaç bu aslında.Hiv buna engel bir hastalık değil.

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mart 07, 2017, 05:06:34 ÖS »
@lacivert06 Ben Hiv Pozitif olduğumu zaten Ağır iş raporu alırken öğrendim. Portor muayenesi GIDA sektöründe çalışanlar için yapılır diye biliyorum.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 07, 2017, 08:15:48 ÖS »
@jackbones Merhaba:

Bu makinadan bulaşmayacak sonuçta.
Tek tehlike su: olası bir Kaza durumunda senin acık kanayan yarana başkalarının acık kanayan yarasına temasi.

Sonuçta pozitif olduğun duyulsa yok yere belki işinden olacaksın.
Spesifik bir ısın var belki Yeni is bulamayacaksın.
Bence hiç bir sıkıntı yok.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 07, 2017, 11:19:12 ÖS »
Artık portör muayeneside kaldırıldı
Hiv+'lerde gıda işinde çalışabiliyor işyeri hiv+ pozitif çalıştırmak istemeyebilir yalnız ağır işlerde ummadığın bir anda doktor işyerine gelip kan ve idrar alabiliyor o zaman ne yapacaksın ikizini o an oraya nasıl ışinlicaksın bence hatalı bir iş yapmışsın ama umarım bir sorun çıkmaz kendine dikkat et eğer işe başlarsan sakın iş yerinde sağlıktan hastalıktan hemde hiç bir hastalıktan bahsetme kendine bir hastalık bul ben şekerim var diyorum eğer bir gün gelip kan örneği isterlesede kan vermiyecem bir bahane bulurum ayrılırım işimden ne yapayımki başka?

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #8 : Mart 08, 2017, 01:21:58 ÖS »
Yasal olarak etikmi.? Degil.!

@jackbones işe rahmani ve vicdani boyuttan bakacaksan eğer bence vicdan azabı duyulacak birşey yok. Sonuçta kimsenin hakkını yemiyosun.Birilerine zarar verecek değilsin. Seninde hayatını idame ettirmek icin çalışman gerekiyor.

He örnek forklift operatörü degilsindir sahte belgeyle operatörüm dersin. Az bişey bilirsin gecersin makinenin başına ya depoyu dagitirsin ya birinin ayağını ezersin ya birinin uzerine paletle mal dusurursun ozman bırak kanunen ceza almayı zarar verdigin insanın vebalini odeyemezsin.

O yüzden sana hayırlı işler kardeşim... Allah güç kuvvet versin isinde başarılı olasin insallah.

Kusey2

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 09, 2017, 12:36:17 ÖÖ »
Yürekten destekliyorum arkadaşım. Yaptığında abesle iştigal hiçbir şey yok.
Madem böyle ilgisiz bir iş için böyle bir ayrımcılık yapıyorlar, sana da düşen budur.
Kesinlikle doğrusunu yapmışsın. Allah ikizine uzun ömürler versin
Umarım işinde de başarılı olursun
Ve umarım hiv in kesin çaresinden önce şu kafatasçı ezber ayrımcılık bir son bulur