Mavi-Banner

Gönderen Konu: Eşcinsellik  (Okunma sayısı 1912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hivveaids

• Yeni Üye
  • *
Eşcinsellik
« : Mart 03, 2017, 03:11:54 ÖS »
Arkadaşlar merhaba 22 yaşındayım eşcinsel bir bireyim biraz rahatsızlık geçirdim sonra hiv pozitif çıktı WB de pozitif çıktı. Benim çok samimi 3 veya 4 ilişkim oldu bu zamana kadar ama onlarda birşey yok sağlıklılar nereden kapmış olabilirim.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Eşcinsellik
« Yanıtla #1 : Mart 03, 2017, 03:22:26 ÖS »
@hivveaids Merhaba:

HIV çoğunlukla cinsel iliskiden bulaşıyor.
Diğer ihtimaller:

Steril olmayan dovme dükkanı,
Ortak kullanım şeklinde uyusturucu,
Steril olmayan Dis Hekimi,
Kan nakli vs.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Mart 03, 2017, 04:37:22 ÖS »
Canım kardeşim. Hiv pozitifler zaten dışardan bakınca sağlıklı ve normal gözüküyorlar. Yani dışarıdan bakınca kimse anlayamıyor. Ta ki son evre hastalık ilerleyip aids olana dek. Bu evreye varmaları da uzun yıllar sürebiliyor. Beraber olduğun kişilerden biri pozitifdi demek ki, ama henüz belki kendi bile bilmiyordu. Onlarla samimi isen onlara da söylemen lazım, test olsunlar onlar da tedavi başlasınlar. Ha bile bile başkalarına bulaştırmak isteyen kötü niyetli kişiler de var, yok değil.

Bugün ilaç tedavisi ile aids olmuyoruz her zaman hiv pozitif olsak da sağlıklı kalabiliyoruz. O yüzden korkma. Tedavine başlamak için enfeksiyon uzmanı doktora git. Önemli olan tedaviye başlamak ve ASLA AKSATMAMAK! Bundan sonra da her zaman her ilişkide korunmak. (kondom ile) Aklına takılan her şeyi de bize sorabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

simurg

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 03, 2017, 04:39:45 ÖS »
Arkadaşlar merhaba 22 yaşındayım eşcinsel bir bireyim biraz rahatsızlık geçirdim sonra hiv pozitif çıktı WB de pozitif çıktı. Benim çok samimi 3 veya 4 ilişkim oldu bu zamana kadar ama onlarda birşey yok sağlıklılar nereden kapmış olabilirim.

Dışarıdan sağlıklı gözükmeleri HIV pozitif olmadıkları anlamına gelmiyor. HIV anında çökertmiyor, zamanla etki gösteriyor. O "samimi" ve görünürde "sağlıklı" partnerlerinden enfekte olmuş olabilirsin. Ya da diğer yollardan olmuş olabilir, kesin bilemeyiz. Bunu bulman da bir fayda sağlamaz, tedavine yoğunlaşmalısın. Sevgiler

hivveaids

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 03, 2017, 05:36:03 ÖS »
Sevgilimden ayrıldım.. onunla en son 5 ay önce birlikte olduk onun dışında olmadım kimseyle.. bu durumu onlara da söylemek istemiyorum. Şimdi yeni bir hayata başlayacağım aşksız sevgisiz birleşme duyguları olmadan bana yardım edin ben yine eskisi gibi sevebilir miyim yine hayatıma devam edebilir miyim hergün ağlıyorum hergün isyan ediyorum niye ben diye Allah kötü dert vermesin diyorum en kötüsü geldi :(

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mart 03, 2017, 05:47:51 ÖS »
@hivveaids Merhaba:

Anlık sok ile mantıklı düşünüp, konuşlanıyorsun.
Yine sevebilir, sevisebilirsin.
Cinsellik Hayatında değişen tek şey prezervatif kullanmak olacak.
Ben hiv negatif im.
Ve bende kullanıyorum, şartlarımız eşit.
Onun haricinde hiv in hiç bir şeyi yok.
Seker hastalığı ile ayni. Bir ilaç tamamdır.

ALS hastalarına bak.
HIV negatif olup, ALS olsan daha ki iyi?

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 03, 2017, 05:48:26 ÖS »
Tabi ki hayatına devam edeceksin!
Hepimiz ediyoruz.

İlk başta alışmak kabullenmek çok zor ama alışıyorsun. İnsan her şeye alışıyor.

Üzülmenin ağlamanın faydası var mı? Yok. Gece sabahlara dek ağlasak da bir şey değişmeyecek, keşke değişse, hep beraber oturur ağlardık. Peki yapmamız gereken işe yarayan şey ne? Hastalığımız nedir ne değildir, nasıl tedavi edilir nelere dikkat etmeliyiz onları öğrenmek ve gerekenleri yapmak.

Şunu unutma sen tanı almadan önce neysen, kimsen hala osun. Hala 22 yaşında gencecik, pırıl pırıl bir bireysin. Hayallerin var, sana has yeteneklerin var, özelliklerin var. Sevenlerin var. Sevdiklerin var. Bir geleceğin var. Hiv artık bir ölüm fermanı değil. Tedavine uyduğun sürece yaşam sürenin değişmesi beklenmiyor! Dopdolu bir hayat var önünde hala!

Bu virüs bunları senden alamaz. Seni sen yapan değerleri güzellikleri yok edemez.

Ha noldu şimdi, artık her gün bir iki ilaç içmeni gerektiren bir hastalığın oldu. O kadar. Şeker hastası küçük çocuklar var her gün kendilerine defalarca iğne saplıyor insülin için. Bizimki onların yanında çok kolay.

Aşksız sevgisiz ve sekssiz bir hayata mahküm değilsin. Tedavi ile rna yükün negatife düştüğü zaman korunmak şartıyla yani kondom ile seks yapabilirsin. Sevişebilirsin. Sarılabilirsin. Öpüşebilirsin. Çoğumuz hala ilişki yaşamaya devam ediyoruz ve sevgilisi, eşi olanlar, evlenenler çocuk yapanlar bile var.

Korkma.

Beş yıl sonra telefon alarmın çalacak ve o zaman hatırlayacaksın ben her yeni + çıkan arkadaşa söylüyorum bunu. Ancak o zaman aklına gelecek 'aa ilacım vardı doğru ya hay Allah unutmuşum!' Diyecek ve alacaksın.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

hivveaids

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 03, 2017, 05:50:05 ÖS »
@hivveaids Merhaba:

Anlık sok ile mantıklı düşünüp, konuşlanıyorsun.
Yine sevebilir, sevisebilirsin.
Cinsellik Hayatında değişen tek şey prezervatif kullanmak olacak.
Ben hiv negatif im.
Ve bende kullanıyorum, şartlarımız eşit.
Onun haricinde hiv in hiç bir şeyi yok.
Seker hastalığı ile ayni. Bir ilaç tamamdır.

ALS hastalarına bak.
HIV negatif olup, ALS olsan daha ki iyi?

Sevgiler.
  toplumun önyargısı baskısı bilemiyorum :(( doktor sorarsa ne diyeceğim eşcinsel bireyim diyemem sır üstüne sır :(

hivveaids

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mart 03, 2017, 05:54:58 ÖS »
Tabi ki hayatına devam edeceksin!
Hepimiz ediyoruz.

İlk başta alışmak kabullenmek çok zor ama alışıyorsun. İnsan her şeye alışıyor.

Üzülmenin ağlamanın faydası var mı? Yok. Gece sabahlara dek ağlasak da bir şey değişmeyecek, keşke değişse, hep beraber oturur ağlardık. Peki yapmamız gereken işe yarayan şey ne? Hastalığımız nedir ne değildir, nasıl tedavi edilir nelere dikkat etmeliyiz onları öğrenmek ve gerekenleri yapmak.

Şunu unutma sen tanı almadan önce neysen, kimsen hala osun. Hala 22 yaşında gencecik, pırıl pırıl bir bireysin. Hayallerin var, sana has yeteneklerin var, özelliklerin var. Sevenlerin var. Sevdiklerin var. Bir geleceğin var. Hiv artık bir ölüm fermanı değil. Tedavine uyduğun sürece yaşam sürenin değişmesi beklenmiyor! Dopdolu bir hayat var önünde hala!

Bu virüs bunları senden alamaz. Seni sen yapan değerleri güzellikleri yok edemez.

Ha noldu şimdi, artık her gün bir iki ilaç içmeni gerektiren bir hastalığın oldu. O kadar. Şeker hastası küçük çocuklar var her gün kendilerine defalarca iğne saplıyor insülin için. Bizimki onların yanında çok kolay.

Aşksız sevgisiz ve sekssiz bir hayata mahküm değilsin. Tedavi ile rna yükün negatife düştüğü zaman korunmak şartıyla yani kondom ile seks yapabilirsin. Sevişebilirsin. Sarılabilirsin. Öpüşebilirsin. Çoğumuz hala ilişki yaşamaya devam ediyoruz ve sevgilisi, eşi olanlar, evlenenler çocuk yapanlar bile var.

Korkma.

Beş yıl sonra telefon alarmın çalacak ve o zaman hatırlayacaksın ben her yeni + çıkan arkadaşa söylüyorum bunu. Ancak o zaman aklına gelecek 'aa ilacım vardı doğru ya hay Allah unutmuşum!' Diyecek ve alacaksın.
çok güzel yazmışsın çok duygulandım haklısın üzülmeye değmez bir an önce toparlammalıyım ama benim gibi olanlar bilir bu ilk şok evresini atlatmam alışmam uzun sürecek. Neyin ne olduğunu bilmeden böyle birşey riski bile Türkiye'de çok düşükken cinsel yolla bile yüzde 50 iken beni bulması çok koyuyor. Allah hepimize yardım etsin inşallah gönlümüze göre yaşarkı gideriz :(

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 03, 2017, 06:30:08 ÖS »
Forumun klasik karşılaması.. Keşke gelmeseydin ama yine de hoşgeldin... Korkulacak bir durum yok... Hayatın kaldığı yerden devam edecek. Sadece 1-2 tablet girecek hayatına. Tedavini geciktirme. Ne kadar erken başlarsan bu ruh halinden o kadar çabuk çıkarsın. Niye ben, kim yaptı  bunu gibi cevabı önemli olmayan sorulara takılma. Tedavine 4 elle sarıl. Zamanla düzelecek inan bize... Bilinçsizlik,bilinmezlik insanı mahveder. O yüzden forumda zaman geçir.. Başlıkları okudukça rahatlayacağına eminim. Aklına takılanları da sor. Sağolsun modlar her zaman yardımcı oluyorlar... Kurtarıcı melek gibiler :)

Yine  güleceksin,eğleneceksin,gezeceksin,sevileceksin,seveceksin,okuyacaksın,çalışacaksın... Değişen bir şey olmayacak hayatında... Askerliğin tecilliyse tedaviye başladıktan sonra muaf raporu da alman gerekecek o da aklında bulunsun. Konuyla ilgili paylaşımlar başlık olarak var zaten yine... Geçmiş olsun... İnşallah en kısa zamanda atlatacaksın bu durumu.Hepimiz senin gibi geldik buraya.. Çaresiz, ne yapacağını bilemez halde... Ama  bak şu anda sana yapman gerekenleri önerecek kadar fiziksel olarak da ruhsal anlamda da iyiyim. Sen de olacaksın inşallah :)

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mart 03, 2017, 06:47:53 ÖS »
Çoğumuz başta seninle aynı duyguları yaşadık, ilk tanı aldığımda hastane koridorunda nasıl ağladığımı görsen. Şimdi gülüyorum... Bende eşcinselim ama bu durumun düzcinsellikle eşcinsellikle alakası yok. Doktorum hiç sormadı bana, ben söylemiştim ona yönelimimi. Sen de ister söylersin ister gizlersin. Erkek arkadaşına fake bir hesap açıp, daha önce onunla korumasız ilişki yaşadığını, sende hiv + olduğunu öğrendiğini tedbir amaçlı kendisinin de test olmasını önerebilirsin. Tek sen değilsin, neden sen diye sorgulama; neden korunmadığını sorgula. Bundan sonra dikkat et. Şimdi ilk aşamadasın diye kaygılarını ve korkularını anlıyorum fakat zamanla ileride aşkın da seksin de hayatında normalleştiğini göreceksin.

hivveaids

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mart 03, 2017, 07:11:57 ÖS »
Çoğumuz başta seninle aynı duyguları yaşadık, ilk tanı aldığımda hastane koridorunda nasıl ağladığımı görsen. Şimdi gülüyorum... Bende eşcinselim ama bu durumun düzcinsellikle eşcinsellikle alakası yok. Doktorum hiç sormadı bana, ben söylemiştim ona yönelimimi. Sen de ister söylersin ister gizlersin. Erkek arkadaşına fake bir hesap açıp, daha önce onunla korumasız ilişki yaşadığını, sende hiv + olduğunu öğrendiğini tedbir amaçlı kendisinin de test olmasını önerebilirsin. Tek sen değilsin, neden sen diye sorgulama; neden korunmadığını sorgula. Bundan sonra dikkat et. Şimdi ilk aşamadasın diye kaygılarını ve korkularını anlıyorum fakat zamanla ileride aşkın da seksin de hayatında normalleştiğini göreceksin.
teşekkür ederim güzel dileklerin için bu işin altından kalkabilirim

hivveaids

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mart 03, 2017, 07:12:46 ÖS »
Forumun klasik karşılaması.. Keşke gelmeseydin ama yine de hoşgeldin... Korkulacak bir durum yok... Hayatın kaldığı yerden devam edecek. Sadece 1-2 tablet girecek hayatına. Tedavini geciktirme. Ne kadar erken başlarsan bu ruh halinden o kadar çabuk çıkarsın. Niye ben, kim yaptı  bunu gibi cevabı önemli olmayan sorulara takılma. Tedavine 4 elle sarıl. Zamanla düzelecek inan bize... Bilinçsizlik,bilinmezlik insanı mahveder. O yüzden forumda zaman geçir.. Başlıkları okudukça rahatlayacağına eminim. Aklına takılanları da sor. Sağolsun modlar her zaman yardımcı oluyorlar... Kurtarıcı melek gibiler :)

Yine  güleceksin,eğleneceksin,gezeceksin,sevileceksin,seveceksin,okuyacaksın,çalışacaksın... Değişen bir şey olmayacak hayatında... Askerliğin tecilliyse tedaviye başladıktan sonra muaf raporu da alman gerekecek o da aklında bulunsun. Konuyla ilgili paylaşımlar başlık olarak var zaten yine... Geçmiş olsun... İnşallah en kısa zamanda atlatacaksın bu durumu.Hepimiz senin gibi geldik buraya.. Çaresiz, ne yapacağını bilemez halde... Ama  bak şu anda sana yapman gerekenleri önerecek kadar fiziksel olarak da ruhsal anlamda da iyiyim. Sen de olacaksın inşallah :)
teşekkür ederim inşallah bende bu kadar iyi olurum

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Kasım 19, 2018, 08:27:34 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba.... 8 ay önce tanı aldım evliyim ama pasif gay oluyordum. 8 aydır hiç birşey yapmadım çok istesemde,şimdi bu isteğim dayanılmaz bir hal aldı, tamamen kurtulmsk istiyorum bu duygularımdan, bir yöntemi varmı nadıl kurtulabilirim bu isteklerimden

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Kasım 19, 2018, 09:39:19 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba.... 8 ay önce tanı aldım evliyim ama pasif gay oluyordum. 8 aydır hiç birşey yapmadım çok istesemde,şimdi bu isteğim dayanılmaz bir hal aldı, tamamen kurtulmsk istiyorum bu duygularımdan, bir yöntemi varmı nadıl kurtulabilirim bu isteklerimden

merhaba,  bana kalırsa psikolojik bi destek alman faydalı olabilir ..