Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yorummm  (Okunma sayısı 741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kbrslm

• Katılımcı Üye
  • *
Yorummm
« : Şubat 24, 2017, 12:52:48 ÖS »
Mrba hayirli cumalar arkadaslar morelim bozuk ya gecen ay negatifken simdi sonuclarima baktim doktor rna 200 falan dedi cd4 de dusmus biraz dedi baska bisey olabilir dedi yada hata olabilir dedi. Kan verdim niye gidiyorum kafam karisik gene :(

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yorummm
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2017, 12:56:47 ÖS »
@kbrslm Merhaba:

Senin durumun blip denilen bir şey.
Panik olacak bir şey yok.

Bazı hücrelerde ki uyku halinde ki virüsler dışarı çıkıyor diye düşünebilirsin.
Bir sonraki testte yine negatif olacaktır.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2017, 01:27:54 ÖS »
Evet blip deniyor buna çok sık görülüyor tedavi alanlarda. Benim de 130 çıkmıştı sonraki iki kontrolde gene negatifdi. @Matland ın da 200 çıktı bu sefer.

Bazı doktorlar bir ay sonra tekrar bakalım diyor benim drum daha rahattı üç ay sonra bakalım normal dedi baktık negatifti. Drun ne derse onu yap ona güven.

Kafana takma, öğrenmemiz gereken şey şu: tek bir test sonucu ile moral bozmamalıyız. GENEL TABLOYA bakacağız. Hiv ile yaşamak bir yarış değil, maraton. Uzun soluklu yani. Kaç kere negatiftin bir kere 200 çıkması anlamlı değil. Bundan sonraki sonuçlarına bakacaksın negatif devam ederse sıkıntı yok. 1000 üstü olursa ve yükselmeye devam ederse o zaman sorun var denilebilir ilaç değişimine (direnç testi yenilenerek) gidilebilir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

kbrslm

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2017, 09:12:42 ÖS »
@Mavera yine rahaattin tesekkur ederim cok
@ehlikeyhif  sagolasin inşallah herşey guzel olur hepimiz icin. İyi olucam sabirli olucam uzmek uzulmek biseyi degstrmcek hatta daha kotu yapcak.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2017, 08:57:45 ÖS »
Evet blip deniyor buna çok sık görülüyor tedavi alanlarda. Benim de 130 çıkmıştı sonraki iki kontrolde gene negatifdi. @Matland ın da 200 çıktı bu sefer.

Bazı doktorlar bir ay sonra tekrar bakalım diyor benim drum daha rahattı üç ay sonra bakalım normal dedi baktık negatifti. Drun ne derse onu yap ona güven.

Kafana takma, öğrenmemiz gereken şey şu: tek bir test sonucu ile moral bozmamalıyız. GENEL TABLOYA bakacağız. Hiv ile yaşamak bir yarış değil, maraton. Uzun soluklu yani. Kaç kere negatiftin bir kere 200 çıkması anlamlı değil. Bundan sonraki sonuçlarına bakacaksın negatif devam ederse sıkıntı yok. 1000 üstü olursa ve yükselmeye devam ederse o zaman sorun var denilebilir ilaç değişimine (direnç testi yenilenerek) gidilebilir.

Evet ben de blip yaşadım maalesef. Benim doktorum testi yeniledi. Sonuçları henüz çıkmadı bekliyorum. ALT AST değerlerim bi,raz yükselmişti tekrar referans aralığına dönmüş iyi oldu. Yalnız HDL düşük. HDL yi referans aralığına nasıl çıkartıcam bilmiyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Şubat 26, 2017, 09:35:30 ÖÖ »
Hdl benim de düşük. Genetik olabiliyor. Tenofovir de düşürebiliyor birazcık. Yapacak pek bir şey yok.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

10milyonüstü

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Şubat 26, 2017, 11:12:32 ÖÖ »
HDL benimde dusuk 19,7. Herhangi bir zarari etkisi varmi peki bu dusuklugun?...

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 26, 2017, 11:38:18 ÖÖ »
hdl ne kadar yüksekse kalp krizine karşı o kadar korunaklı oluyorsunuz. HDL düşük kişiler bence Truimeq kullanmamalı.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #8 : Şubat 26, 2017, 09:43:37 ÖS »
Arkadaşlar dolutegravirin olmadığı bir kombinasyon varmı acaba.?
Varsa nelerdir.? Bi yazarmisiniz.

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Şubat 27, 2017, 04:04:44 ÖÖ »
Arkadaşlar dolutegravirin olmadığı bir kombinasyon varmı acaba.?
Varsa nelerdir.? Bi yazarmisiniz.

Benim şu ana kadar duyduklarım stribild, kaletra+truvada, bazı proteaz inhibitörleri+truvada, stocrin+truvada. Vardır belki birkaç tane daha.