Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tani  (Okunma sayısı 1398 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tombik07

• Katılımcı Üye
  • *
Yeni tani
« : Ocak 09, 2017, 04:33:17 ÖÖ »
Yeni tanı aldım  cd4 221 tek rahatsızlığım avuç içi ve ayak tabanında sivilce gibi şeyler cikiyordu  başka bi rahatsızlığım  yok... stribild  diye bi ilaca başladım  kalbim çok hızlı atmaya başladı... cd4 un 221 inmesi  için kaç yıl geçmesi gerekiyor  3 yıl önceki  testim  negatifti  ... herneyse mevzu sigara  .... birakabilecegimi  sanmıyorum... hiv+ olupta sigara içen varmı ...

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yeni tani
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2017, 09:14:37 ÖÖ »
Merhaba @Tombik07 :

Aramıza Keşke gelmeseydin ama geldiğine göre hoşgeldin.
Viral yükün ne durumunda?
Kesin bir şey söyleyemeyiz.
İlac ile beraber yaşadığınız yan etkileri doktorunuz ile paylaşınız.
Birden fazla ağır ve rahatsız edici yan etki ilac değişimine sebep olabilir.
Bildiğim kadarıyla stribild yan etki açısından daha rahat bir ilac.
Kullanan arkadaşlar da gördüğü yan etkileri ve önerilerini sana anlatacaktır.
Yeni tanı şokuyla psikolojik de olabilir.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

simurg

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2017, 11:03:47 ÖÖ »
@Tombik07 Cd4'lerin durumu kişiye göre değişiyor, bazısında çok yavaş düşerken bazısında kısa sürede ciddi azalmalar olabiliyor. Benim de kısa sürede düştü ve AIDS tablosuna geçtim. Stribild kullanıyorum ve 200'ün üstüne çıktım, viral yüküm nerdeyse negatife düştü. İlacımı düzenli kullandım ve beslenmeme, bulunduğum ortamlara dikkat ettim. Sigara hiç kullanmıyorum. Sağlığını önemsiyorsan sigarayı derhal bırakmalısın. Bağışıklığımızı bastıran bir virüs vücudumuzdayken onun ekmeğine yağ sürecek hareketlerden kaçınmalıyız, özellikle sigara alkol ve uyuşturucudan. Sevgiler :)

« Son Düzenleme: Ocak 09, 2017, 11:05:07 ÖÖ Gönderen: simurg »

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2017, 11:22:08 ÖÖ »
Stribild çok iyi bir ilaçtır, her gün aynı saatlerde VE İYİ BİR YEMEKLE BERABER almalısın.
Stribild kalp hızlandırma gibi bir yan etki yapmaz, kalp doktoruna muayene olmalısın, gerçekten kalple ilgili bir sorun var mı diye, yoksa psikolojik-anksiyete sebepli olabilir. Bu da tedavi edilebilir bir hastalıktır.

Çay ve kahve hiç içmemeni öneririm benim çarpıntı şikayetime iyi gelmişti. Kafeini hayatından çıkarmalısın. Meyve çayı elma-böğürtlen-yaban mersini vs içiyorum.

Bir ay sonra doktor kontrolüne gittiğinde stribild işe yaradı mı diye viral yükün bakılacak, viral yükte büyük bir düşüş göreceksin ve ilacını kullanmaya devam ettikçe cd4lerin de artacak.

Cd4lerin kesin bir kuralı yok senede şu kadar azalır diye, artık tedavi başladığına göre viral yük daha önemli onu daha sıkı takip etmelisin. cd4 ler zaten viral yük düştükce ve negatif oldukça artacaktır.

Doktorunla olman gereken aşıları ve verem koruyucu tedavisini de konuşmalısın.
Sigarayı da mutlaka bırakmalısın, hiv pozitiflerde zaten enfeksiyon, kalp hastalıkları ve kansere yatkınlık artıyor, bir de sigara eklenirse işe çok büyük sıkıntı yaşayabilirsin.
Sormak istediğin her konuda biz buradayız. Cesur ol, korkma sakın.
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2017, 11:22:57 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2017, 01:09:15 ÖS »
Yeni tanı aldım  cd4 221 tek rahatsızlığım avuç içi ve ayak tabanında sivilce gibi şeyler cikiyordu  başka bi rahatsızlığım  yok... stribild  diye bi ilaca başladım  kalbim çok hızlı atmaya başladı... cd4 un 221 inmesi  için kaç yıl geçmesi gerekiyor  3 yıl önceki  testim  negatifti  ... herneyse mevzu sigara  .... birakabilecegimi  sanmıyorum... hiv+ olupta sigara içen varmı ...

Ben sigarayı daha önce paylaşmıştım Champix diye bir ilaçla bıraktım. 2 yıl içmedim. HIV+ teşhisi konup bunu paylaştığım ve o an onlara çok ihtiyacım olan iki arkadaşım anında beni terk edince tekrar başladım. Sigaranın bağışıklık sistemini zayıflatıcı etkisi var ayrıca arkadaşların da belirttiği gibi kalp damar kanser vs hastalıklarına daha açık oluyorsunuz.

Bir kısa aradan sonra tekrar bırakacağım. (Champix'le)
Yalnız bu ilacı forumda önermeme rağmen ağır bir ilaçtır, Stribild ile etkileşimi hiç yoktur ama kalp ritmi bozuk olanlarda ciddi sıkıntı yaratır. Sakın kendi kendine alma, doktora görün, bir test yapsınlar, sonrasında DOKTOR UYGUN GÖRÜYORSA, champix le bırak derim. İlaç çok iyi çalışıyor. Ama dediğim gibi mutlaka doktora danış. Özellikle kalple ilgili bir sıkıntın varsa.

Bunun dışında Champix i riskli görürse, bir sürü tedavi var. Onlarla inan bırakabiliyorsun. Hayatından bir şekilde çıkar.