Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yalancı pozitiflik  (Okunma sayısı 4212 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
Ynt: Yalancı pozitiflik
« Yanıtla #15 : Aralık 27, 2016, 12:30:50 ÖÖ »
Dişteki enfeksiyon antikoru etkileyip etkilemediğine dair pek bilgim yok.Kemik erimesi işlemini bilmediğim için, Nasıl olacağına dair bişey söylemek yanlış olur.Benim çeneme implant takıldı en ağır geçirdiğim operasyon.Sadece okadar anlatıldığı kadar abartılacak bi durum değil.Bırak testi,herhangi bi kan hastalığımın olup olmadığını sormadı bile.Zaten gerekli sterilizasyon fazlası ile yapılıyor.Hasta için olmasa bile kendileri için bunu yapıyorlar.Seninkisi varsa yoksa kan,kana temas olacağı için mi,aceba böyle bişey istemiş bilemedim.İnşallah yalancı pozitif gelirde tedavini olursun en iyi şekilde.
Geçmiş olsun,esen kal.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2016, 12:31:53 ÖÖ Gönderen: Dream »

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Aralık 27, 2016, 07:32:01 ÖÖ »
@Dream devlet hastanesinde mi özelde mi yaptırdın implantı? Benim de yaptırmam lazım çekiniyorum.

cem_gunaydin

• Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Aralık 27, 2016, 11:01:00 ÖÖ »
Forumda @mehmet123 diye bir arkadaş vardı. Anladığım kadarıyla laborant demişti. Bir iletisinde 1 ile 4 arası genellikle yalancı pozitif çıkar demiş. Bu genellenebilir mi?

SM-N910H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Aralık 27, 2016, 11:17:37 ÖÖ »
Evet düşük değerler yalancı pozitif olabilir. Ama genel katı ve kesin bir kuraldır diyemeyiz.
Senin riskli davranışın olmaması, ve değerin düşük olması, yalancı olduğu yönünde umutlandırıyor bizi.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Aralık 27, 2016, 12:38:44 ÖS »
@Dream devlet hastanesinde mi özelde mi yaptırdın implantı? Benim de yaptırmam lazım çekiniyorum.
@Matland malesef ki özelde yaptırdım.
Keşke devlet hastanesi olsada herkes yaptırsa.
Devlet hastanesi ne yazık ki implant tedavisini karşılamıyor.Maddi imkanın elverişli değilse tanıdık bi özelde taksitle yapabilirsin.Şayet + olduğun ve anlaşılmasından çekiniyorsan merak etme.Bende korkuyordum başlarda,fakat mecbur olunca olması şart.Bana hiç bişey sormadılar,direk narkoz yapıp başladılar.Zaten bütün önlemler alınıyor,Sorsa bile doktora söyle durumu ne olacakki,Sanki hey millet bakın bu adam + mi diyecek,tabiki yok,Hiv + olduğunu söylemek istemiyorsan hepatitin olduğunu söylersin.Hepatit bu konularda daha tehlikeli.Ama sorun çıkmaz merak etme,Soracaklarini sanmıyorum.İmplant uygulaması gerekiyorsa aksama olmaması önemli bi husus.Belirli bi yerden sonra sıkıntı çıkarır dedi doktor.

Geçmiş olsun..

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Aralık 27, 2016, 01:24:36 ÖS »
@Matland malesef ki özelde yaptırdım.
Keşke devlet hastanesi olsada herkes yaptırsa.
Devlet hastanesi ne yazık ki implant tedavisini karşılamıyor.Maddi imkanın elverişli değilse tanıdık bi özelde taksitle yapabilirsin.Şayet + olduğun ve anlaşılmasından çekiniyorsan merak etme.Bende korkuyordum başlarda,fakat mecbur olunca olması şart.Bana hiç bişey sormadılar,direk narkoz yapıp başladılar.Zaten bütün önlemler alınıyor,Sorsa bile doktora söyle durumu ne olacakki,Sanki hey millet bakın bu adam + mi diyecek,tabiki yok,Hiv + olduğunu söylemek istemiyorsan hepatitin olduğunu söylersin.Hepatit bu konularda daha tehlikeli.Ama sorun çıkmaz merak etme,Soracaklarini sanmıyorum.İmplant uygulaması gerekiyorsa aksama olmaması önemli bi husus.Belirli bi yerden sonra sıkıntı çıkarır dedi doktor.

Geçmiş olsun..

Ben tüm ağzımı düzelttim. 8 implant vs.. (Özelde) Kimse sormadı. Test HIV vs.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Aralık 27, 2016, 01:57:25 ÖS »
Ozaman sıkıntı yok ya zaten eğer teker teker sorsalar,Aletleri dezenfekte etmeden kim gelirse sora sora yaparlar.Demekki gerek yokki sormuyorlar.

cem_gunaydin

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Aralık 29, 2016, 11:54:48 ÖÖ »
Arkadaşlar, kendim için doğrulama beklerken dün eşime de hastanede elisa testi yaptırdık. Bugün sonuçları aldık. 0,175 (negatif) geldi. Doktora ben başka test yaptırayım mı dedim, gerek yok doğrulamanı bekle dedi.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Aralık 29, 2016, 12:15:12 ÖS »
seninki de negatif gelecektir büyük ihtimalle
Çok sevindim buna
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Aralık 29, 2016, 12:16:17 ÖS »
Arkadaşlar, kendim için doğrulama beklerken dün eşime de hastanede elisa testi yaptırdık. Bugün sonuçları aldık. 0,175 (negatif) geldi. Doktora ben başka test yaptırayım mı dedim, gerek yok doğrulamanı bekle dedi.

Geçmiş olsun,İnşallah kesin sonuçtur eşin için.Tabiki geçen sürede önemli.Doğrulama sonucu gelene kadar,Cinsel temas olmasın sakın.Ne olur ne olmaz tedbiri elden bırakmamak lazım.İnşallah seninkide negatif gelecektir.Ama beklemeye takatim yok diyorsan Hiv duo yada Combo test olabilirsin..

cem_gunaydin

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Aralık 29, 2016, 12:29:04 ÖS »
Benim ilk tahlil yaptırdığım tarih 30 kasım 2016 . Bunun sonucunu ameliyat günümde aldım. O da 19 Aralık. Doğrulamaya da 20 Aralıkta gönderildi. Şüpheli çıkan tarihle bugün arasında 29 gün var. 30 kasımdaki sonuca göre çıkan şüphenin oluşması içinde bir tarih geçmesi gerekir diye düşünüyorum. Bir de eşim dışında farklı bir cinsel birlikteliğim olmadığından bugün biraz umutlandım.
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2016, 12:43:53 ÖS Gönderen: cem_gunaydin »

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Aralık 29, 2016, 12:48:39 ÖS »
@cem_gunaydin Merhaba:

Yapacağın belli daha önce söyledim yine söylüyorum.
Yeni bir Test ol, negatif gelmesi durumunda konuyu kapat.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #27 : Aralık 29, 2016, 03:56:54 ÖS »
yüksek olasılıkla yalancı pozitif vaka olacaksın.başka bir birlikteliğim olmadı diyorsun, eşimin sonuçları negatif diyorsun,referansın çok az üzerinde bir değerle elisadan pozitif alıyorsun.Tüm bunlar tesadüf olamaz,bence negatifsin.
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

cem_gunaydin

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Ocak 16, 2017, 06:46:20 ÖS »
Değerli arkadaşlar, 21 Aralıkta western blot için sonucu Ankara'ya göndereceğiz dediler. Bugün 16 sı , sonuç gelince arıyorlar mı? Yoksa ben mi gidip soracağım? 

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
« Yanıtla #29 : Ocak 16, 2017, 07:52:45 ÖS »
wb pozitif gelseydi KESİN aranırdın, ama aranmadığına göre ya henüz doğrulama sonuçlanmadı, ya da doğrulama negatif çıktı
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.