Mavi-Banner

Gönderen Konu: Artık Raporlar 1 Yıllık Oluyomuş. Hiç iyi olmadı.. :( :(  (Okunma sayısı 2023 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xavier

• Üye
  • *
Geçen hafta ilaç yazdırmak için gittiğim Hasekideki Dr. söyledi. İlaç  raporları eskiden 2 Yıllık verilebiliyodu ama Sağlık Bakanlığı bu süreyi 1 Yıla düşürmüş. Çok saçma bi karar bence. Dernektekiler birşey yapamazmı bu konuda. ??

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Artık Raporlar 1 Yıllık Oluyomuş. Hiç iyi olmadı.. :( :(
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2016, 02:29:19 ÖS »
İki yıl olduğunu ilk defa duydum. Hep bir yıllık alıyordum.

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2016, 04:12:56 ÖS »
1 sene olmasının hayati bir mahsuru var mı ki ?

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2016, 04:25:48 ÖS »
Zaten bir yıllık rapor

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 14, 2016, 08:44:01 ÖS »
Benim iki yıllık çıkartılmıştı, bu sene tekrar raporla uğraşmadım o yüzden.
Ömür boyu kullanılacak ilaçlarda iki senelik rapor çıkartılır normalde neden değiştirmişler? Evet biliyorum çoğu arkadaşın raporu bir senelik, mantığını da çözebilmiş değilim.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2016, 08:58:14 ÖS »
Sanırım mantık şu tek hekimden alınıyorsa 1 yıl heyet raporu olarak alınıyorsa 2 yıl. 😯😯😯

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Aralık 15, 2016, 08:57:55 ÖÖ »
benimki de 2 yıllık rapor, tedaviye şehir dışına gidenler açısından sıkıntılı olabilir. Onun dışında çok da sıkıntılı bir durum değil bence.

kaan35

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 15, 2016, 11:11:01 ÖÖ »
Bırakın doktoru benim eczacım hallediyor bu işleri siz neden bu kadar takıyorsunuz ki sanki yüzlerce kişi bekleyip rapor çıkarıyorsunuz

M.Ergun

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 15, 2016, 03:02:43 ÖS »
Devlet hastanesinde raporunuzu yeniletebilirsiniz. Şehir dışına sadece kan vermeye gidin.

6 ayda bir kan vermek yeterli olacak yakın zamanda. Devlet hastanesinde rapor ve ilaç değişimi kanunen mümkün. Ben öyle yapıyorum.

tilki

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Aralık 15, 2016, 03:09:17 ÖS »
ben tam anliyamadim.biraz daha acarmisiniz  1yilda 1 mi ilac alacaz ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Aralık 15, 2016, 04:10:29 ÖS »
ben tam anliyamadim.biraz daha acarmisiniz  1yilda 1 mi ilac alacaz ?

Alakası yok. Sistemde kayıtlı ilaç raporumuz olmak zorunda, kronik yani hep olan hastalıklar için genelde 2 senelik çıkarılır 2 senede bir yenilenir. Şimdi bir senelik rapor olursa her sene yenilememiz gerekecek. Bu da hastanede imza evrak falan koşuşturmaca, sekreterin ve sistemin azizliğiyle muhattap olmaca falan.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #11 : Aralık 16, 2016, 09:48:15 ÖS »
Arkadaşlar abartılacak birşey yok son kontrole gittiğinde raporunun süresi dolmuş sa doktor sisteme tekrar giriyor başhekim adına danışmadan onay bölümü var Oray'a gidip raporu onaylatıyorsun 5dakika bile sürmüyor .Tek derdimiz bu olsa keşke
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 16, 2016, 10:06:41 ÖS »
Arkadaşlar abartılacak birşey yok son kontrole gittiğinde raporunun süresi dolmuş sa doktor sisteme tekrar giriyor başhekim adına danışmadan onay bölümü var Oray'a gidip raporu onaylatıyorsun 5dakika bile sürmüyor .Tek derdimiz bu olsa keşke

her hastane sistemi aynı olmayabilir.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #13 : Aralık 16, 2016, 10:07:25 ÖS »
Evet bulaşıcı hastalık olarak geçtiği için bugün git yarın gel olayı yok hemen anında çözüyorlar olayı
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Aralık 17, 2016, 02:52:02 ÖÖ »
Ben ilk raporumu çıkartmaya çalışırken artık sekreter mi beceremedi, gerçekten sistem mi kitlendi, yapamamıştı kadın, 'ay olmuyo şimdi sistemde gözükmüyo bugün olmayacak sen yarın gel' demişti.

Zaten kaç gündür izin alıyordum işten, bugün halletmeliyim diye bir gazla sora sora bilgi işlem dairesini buldum oradaki görevlilere söyledim, sisteme girdiler aradılar sekreteri uğraştılar falan becerdiler yaptılar yarım saatte.

Yani bazen uğraşmak gerekebiliyor. Ama ben normalde çok pasif/miskin çok sessiz adamımdır, karakterimde insiyatif alıp harekete geçmek yoktur, ben bile hemen halletmek için böyle işler yaptıysam başkalarının pek sorun yaşayacağını zannetmiyorum.