Mavi-Banner

Gönderen Konu: Kimler biliyor  (Okunma sayısı 2958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Kimler biliyor
« Yanıtla #30 : Temmuz 11, 2016, 12:45:14 ÖÖ »
Antidepresanların da artık yeni nesilleri var. Eskileri gibi bağımlılık yapmıyorlar ve uzun vadede daha az yan etkiye sahipler.
There's a light guiding my way.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #31 : Temmuz 11, 2016, 02:51:20 ÖÖ »
Hayatimda oyle çok büyük travmatik bir sey yasamadım.
Yasamadan yazmak kolay geliyor diyebilirsiniz ancak ben antidepresan kullanmaya siddetle karşıyım.

Beyinde gerçeklesen bir durum.
Mantıken beyninizin uyuşması, bir şekilde düşünmemeniz gerekli.

Belki yasasaydım kullanırdım bilmiyorum.
Dediğim gibi yasamadan konuşmak kolay geliyor olabilir.

Ama siz yine de antidepresan kullanmadan once bir okuyun derim.

https://eksisozluk.com/entry/59856919

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #32 : Temmuz 13, 2016, 12:59:35 ÖÖ »
Başın ağrıdığında ağrı kesici, hastalandığında da antibiyotik almıyorsundur inşallah ehlikeyhif.  ::)
There's a light guiding my way.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #33 : Temmuz 13, 2016, 01:34:08 ÖÖ »
@cercei açıkcası neredeyse hic almıyorum. Bazen gözlerimi açamayacak siddette basım ağrıyınca iciyorum. Antibiyotiğe de gerek kalmıyor. Çok zor hasta oluyorum cunku  :)
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kusey

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Eylül 07, 2016, 12:01:54 ÖÖ »
Ölümü bekliyorum, başka bişey düşünemiyorum gibisinden konuşan arkadaşlar olmuş.
Bunlar da bir seçenek tabi. Kalan ömür artık 3 gün mü 30 yıl mi bilinmez, böyle de geçirilebilir elbette.
Ama başka türlü de geçirilebilir. Ben diğer seçeneği tercih ediyorum. Sıkılıyorum çünkü bu konuya veya bir konuya kitlenmeye.
Hiv in kesin tedavisi bulunabilir birgün. Kesin tedaviyi olduğumuz gün trafik kazası geçirip olebiliriz.
Her durumda birgün öleceğiz zaten. Belki hive bağlı bir nedenden belki bambaska bir nedenden. Ama nasolsa birgün olacak bu. Bize de olacak, hiv negatiflere de olacak. Muhtemelen suan hayattaki milyonlarca hiv negatiften de sonra öleceğiz zaten.
Ama öleceğiz. Oysa suan hayattayiz.

Hayat denen bu deneyimi sürekli bir konuya kitlenip ölümü bekleyerek geçirmek bence tatsız bir seçenek. Bunu seçmeyi istemiyorum. Hivle ilişkimiz günde 3 saniye süren bir ilaç almaya ve 3 aylık bir doktor ziyaretine indirgenmisken, bence ölüme kitlenmek heba etmek olur ömrü.

Hiv negatiflere ölümsüzlük garanti edilseydi, haklı olabilirdiniz. Ancak herkesin vadesi olan bu yaşamda, berkin 14 yaşında öldü mesela, hergün gencecik insanlar ölüyor, yaşlılar ölüyor, sen ben herkes ölecek.

Varoluşsal ölüm takintisini anlıyorum- ama tedavisi olan birşey için ilacını alıp ölümü beklemek...
Bundan zevk alıyor olabilirsin, hergün her dakka bende hiv var diye düşünmenin ızdırabı hayata tutunma yöntemi bile olabilir. Ancak bu sürdürülemez.
Ölüm gelirse gelir. Herkese gelecektir.
Ancak tam suan hayattayiz. Günde 3 saniye süren bir eyleme 24 saat odaklanmamali bence. Ben bunu secmeyecegim.

Ya da surdan bakabilirsin, hiv sana ölümü hatirlatan bir bilgi olarak hayatına giriverdi diyelim, e ne güzel işte, ölümü hatirlamayanlara göre öndesin demektir.
Artık onlardan daha fazla hatirliyosun öleceğini, o zaman yaşamda neler yapılmalı deneyimlenmeli, bunlara kafa yorsana..

Sevgiler sunuyorum..
Hiv negatifler gibi bir ölümlü olarak
Mucx

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Eylül 07, 2016, 05:59:52 ÖÖ »
Ölümü bekliyorum, başka bişey düşünemiyorum gibisinden konuşan arkadaşlar olmuş.
Bunlar da bir seçenek tabi. Kalan ömür artık 3 gün mü 30 yıl mi bilinmez, böyle de geçirilebilir elbette.
Ama başka türlü de geçirilebilir. Ben diğer seçeneği tercih ediyorum. Sıkılıyorum çünkü bu konuya veya bir konuya kitlenmeye.
Hiv in kesin tedavisi bulunabilir birgün. Kesin tedaviyi olduğumuz gün trafik kazası geçirip olebiliriz.
Her durumda birgün öleceğiz zaten. Belki hive bağlı bir nedenden belki bambaska bir nedenden. Ama nasolsa birgün olacak bu. Bize de olacak, hiv negatiflere de olacak. Muhtemelen suan hayattaki milyonlarca hiv negatiften de sonra öleceğiz zaten.
Ama öleceğiz. Oysa suan hayattayiz.

Hayat denen bu deneyimi sürekli bir konuya kitlenip ölümü bekleyerek geçirmek bence tatsız bir seçenek. Bunu seçmeyi istemiyorum. Hivle ilişkimiz günde 3 saniye süren bir ilaç almaya ve 3 aylık bir doktor ziyaretine indirgenmisken, bence ölüme kitlenmek heba etmek olur ömrü.

Hiv negatiflere ölümsüzlük garanti edilseydi, haklı olabilirdiniz. Ancak herkesin vadesi olan bu yaşamda, berkin 14 yaşında öldü mesela, hergün gencecik insanlar ölüyor, yaşlılar ölüyor, sen ben herkes ölecek.

Varoluşsal ölüm takintisini anlıyorum- ama tedavisi olan birşey için ilacını alıp ölümü beklemek...
Bundan zevk alıyor olabilirsin, hergün her dakka bende hiv var diye düşünmenin ızdırabı hayata tutunma yöntemi bile olabilir. Ancak bu sürdürülemez.
Ölüm gelirse gelir. Herkese gelecektir.
Ancak tam suan hayattayiz. Günde 3 saniye süren bir eyleme 24 saat odaklanmamali bence. Ben bunu secmeyecegim.

Ya da surdan bakabilirsin, hiv sana ölümü hatirlatan bir bilgi olarak hayatına giriverdi diyelim, e ne güzel işte, ölümü hatirlamayanlara göre öndesin demektir.
Artık onlardan daha fazla hatirliyosun öleceğini, o zaman yaşamda neler yapılmalı deneyimlenmeli, bunlara kafa yorsana..

Sevgiler sunuyorum..
Hiv negatifler gibi bir ölümlü olarak
Mucx
Ölümü beklediğimi ben yazmıştım. Tanı aldığımın ilk ayıydı. Kolay değildi. Kimse için kolay olamaz zaten. İnsanın aklına herşey geliyor. Ölüm doğal olarak ilk gelen şey. O an ki ruh halimle şuanki arasında dağlar kadar fark var. Mümkün olduğunca kendimi toparlamaya gayret ettim. Elimden gelenin en iyisini  yaptım. Savaştım. Kabullendim Vs. Ama yazdığımdan da en ufak bir,pişmanlık duymuyorum. O zamanki ruh halimi yansıtıyor. Benim gibi birçok insan da olmuştur olacaktır. Bugün @erkancrob adlı arkadaş tedaviyi kesmekten bahsediyor. Bu psikolojide olan arkadaşlara yaklaşım tarzımız daha anlayışlı daha yatıştırıcı olmalı diye düşünüyorum. Cümlelerimiz gerçekten insanların hayatlarına dokunuşlarımız oluyor. Özellikle biz pozitifler için. O yüzden dokunuşlarımızı yumuşatalım. Empati kuralım derim. Bizler insanlarız. Duygularımız var. Korkularımız var. E yani böyleyse böyle, tabi bu da bir seçenek tarzı matematiksel önermelerle açıklanamaz insan ruh hali. Çok daha karışık ve karmaşıktır. Matematiksel formülasyonlara oturmaz. Dolayısıyla uzum lafın kısası, bu tarzda yaklaşımı olan insanlara kucak açalım, durumlarını analiz etmeyelim, onlara destek olalım derim.

Birisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Eylül 07, 2016, 05:10:32 ÖS »
@Matland Biliyorum bekara koca boşamak kolay diyeceksin, haklısında.Seni hiç tanımıyorum ama iyi bir insan olduğunu iç güdüsel olarak ve yazdıklarını okuya**k anlayabiliyorum.Gerçekten böyle düşünmen beni üzdü.Dünya Sağlık Örgütü ve gelişmiş ülkeler hiv'i ölümcül hastalık listelerinden kaldırmıştır.Hiv'den ölenler tedavi alamayan kişilerdir.Bunları zaten benden iyi biliyosundur , eminim.Ama bunlar gerçekten insanları kandırmak için söylenen şeyler değil , gerçekler.
« Son Düzenleme: Eylül 07, 2016, 06:07:07 ÖS Gönderen: Birisi »
Öldürmeyen şey güçlendirir.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #37 : Eylül 07, 2016, 05:51:41 ÖS »
@Matland ilk başlarda öyleydi ve bu normal bir tepki, şimdilerde kendi de dediği gibi çok daha iyi, ve daha da iyiye gidecek. Burada onunla aynı platformu paylaşmak güzel, her yeni tanı alana örnek olmalı duruşuyla, kendini geliştirmesiyle.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Eylül 07, 2016, 06:24:36 ÖS »
@Matland ilk başlarda öyleydi ve bu normal bir tepki, şimdilerde kendi de dediği gibi çok daha iyi, ve daha da iyiye gidecek. Burada onunla aynı platformu paylaşmak güzel, her yeni tanı alana örnek olmalı duruşuyla, kendini geliştirmesiyle.
Eywallah mavera

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Eylül 08, 2016, 12:36:58 ÖÖ »
Herkese merhaba.. Yeni tanı aldım yrn test sonuclarımı ögrenecegim.Dua edin cd4 sayım yüksek cıksın☺...İlk anne ve babama söylemek istedim ama  su anda onları üzmeye gerek yok... Çok büyük sıkıntı yasarsam zorunda kalıp bahsedebilirim belki. Heralde o zorunlu durum da annemin eşcinsel olduğumu hissettiği halde evlenmem için uyguladığı baskının son raddesinde olacak 😃 Yakın bi dostum biliyor durumu.Anlattıgimda ben ne kadar yanlış biliyo muşum.. Boşuna üzulmüşum bu kadar dedi... Sevgilim hala dogrulanma sonuclarımı bekliyo. Endişeli olduğu için ona soyleyemiyorum. İnatla benim sonucumu bekliyo test yaptırmak için... Yazılanları okuyorum çok üzüldügüm de oluyo ama ben durumu çabuk kabullendim. Ölmek veya cevremden kendimi soyutlamak gibi daha çok bunalıma sokacak şeyler yapmayı düşünmedim. Şu anda tek istediğim sevgilimin negatif çıkması.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #40 : Eylül 08, 2016, 02:03:51 ÖS »
@turuncu inşallah güzel sonuçlar alırsın. Süreçle ilgili aklına takılan sormak istediklerini YEMİ BAŞLIK olarak açmaktan çekinme.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.