Mavi-Banner

Gönderen Konu: Çankaya Belediyesi'nde HIV Testi ve Danışmanlığı Hizmeti Başlıyor  (Okunma sayısı 880 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz33

• Yeni Üye
  • *
Çankaya Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi, anonim HIV testi ve danışmanlığı hizmetini sunmaya başlıyor. 1 Aralık 2016'da, belediyeye bağlı Halk Sağlığı Merkezi binasında Dünya AIDS Günü vesilesi ile açılacak olan birim haftanın üç günü hizmet verecek. Hizmet saatleri şu şekildedir:

Her hafta; Salı günü 09:00 - 20:00
                Çarşamba günü 09:00 - 17:00
                Perşembe günü 09:00 - 20:00

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği'nin Çankaya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne yönelik son bir sene içerisinde gerçekleştirdiği savunuculuk çalışmasının bir ürünü olan hizmet, LGBTİ'ler ve seks işçileri gibi anahtar nüfus gruplarının test ve danışmanlık hizmetlerine rahatlıkla erişebilmesi amacıyla haftanın Salı ve Perşembe günleri 20:00'ye dek devam edecek.

Anonim HIV testi ve danışmanlığı hizmetinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ve Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği ile ortak çalışmalar gerçekleştirdi. Her üç kurum da, hizmetlerin kalitesinin artması ve sürdürülebilirliğinin temin edilmesi maksadıyla hizmet birimini ziyaret ederek ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile irtibatta kalarak çalışmalarına devam edecek.

Verilecek olan hizmet ile ilgili sorularınız var ise, aşağıdaki bilgileri üzerinden hizmet birimine veya Kırmızı Şemsiye'ye ulaşabilirsiniz:

Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği
Alan Koordinatörü
Belgin Çelik: 0530 949 6722
                    0312 419 2991

Çankaya Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi
0850 455 0265

Kaynak: http://kirmizisemsiye.org/HaberAyrinti.aspx?id=177

tween

• Katılımcı Üye
  • *
  • korkma ! test ol
Ynt: Çankaya Belediyesi'nde HIV Testi ve Danışmanlığı Hizmeti Başlıyor
« Yanıtla #1 : Kasım 28, 2016, 03:09:38 ÖS »
Tüm belediyelerin örnek alması gereken bir uygulama.Türkiyede işler gerçekten iyiye gitmiyor,yeni tanı sayısı hergeçen gün katlanarak artıyor.Hem korunmanın bilinci yaygınlaştırılmalı hemde risk grubunda olanların sağlık taramaları ciddyetle yapılmalı.Buradaki kırılma noktamız,toplumumuzun hiv pozitiflere karşı olan önyargısı,toplumu bilinçlerdirme çalışmaları yapılırken tek bir pozitif arkadaşımız bile rencide olmamalı,bu dengeyi kurmak , toplumun önyargısını kırmak kadar önemli.
hiv'in belirtisi olmaz, delirtisi olur ! olunacak tek bir test kesin çözümdür.

aakar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2017, 06:51:46 ÖS »
Mevcut bir konu olduğundan yeni konu açmadan devam etmek istedim. Acaba bu merkezde yapılan testin türü nedir biliyormusunuz ? Bana uzak olduğundan gitmeden önce hangi test türü kullanılıyor öğrenmek istedim test süreleri farklı olduğu için. Merkezi aradım ama ulaşamadım. Bilen varmı hangi test yöntemi kullanılıyor ? İsim vermeden anonim test yapılması güzel bir hizmet olmuş. Ankarada böyle başka merkez varmı acaba ?

Yilmaz33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 29, 2017, 08:19:55 ÖS »
Merhaba
Evet testi ve Ankara'da bunu yapanlari biliyorum.
Gecen sene saglik bakanliginin yaptığı 3 gunluk egitime gittim. Orda kullandik bu kiti. Hacettepe Hocalari verdi egitimi, uygulamayi da Referans Laboratuvari  mikrobiyoloji uzmanlari yapmisti.
Hem antikor, hem antijen bakiliyor. Ozgullugu yuksek, son nesil test yontemi. Gonul rahatligi ile yaptirabilirsiniz.
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2017, 09:32:53 ÖS Gönderen: Yilmaz33 »

aakar

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ağustos 29, 2017, 11:06:47 ÖS »
Merhaba
Evet testi ve Ankara'da bunu yapanlari biliyorum.
Gecen sene saglik bakanliginin yaptığı 3 gunluk egitime gittim. Orda kullandik bu kiti. Hacettepe Hocalari verdi egitimi, uygulamayi da Referans Laboratuvari  mikrobiyoloji uzmanlari yapmisti.
Hem antikor, hem antijen bakiliyor. Ozgullugu yuksek, son nesil test yontemi. Gonul rahatligi ile yaptirabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu testin doğruluğundan emin olmam için 14 gün sonrasımı 21 gün sonrasımı yeterli olur sizce ? Ona göre beklemem gerekecekde testi yaptırmak için

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 29, 2017, 11:24:02 ÖS »
yeterli cevap verildi konu kilit