Mavi-Banner

Gönderen Konu: Askerlik İşlemlerini Başlatmak ve Muafiyet İlk Adım  (Okunma sayısı 901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
Askerlik İşlemlerini Başlatmak ve Muafiyet İlk Adım
« : Kasım 13, 2016, 12:06:45 ÖÖ »
Arkadaşlar, askerlikle araştırıken bunu buldum. En kısa sürede askerlik şubesine soracağım. Artık edevletten form doldurup aile hekimine gidilecekmiş. Şubeye sadece sonucu götüreceğiz. Hala merak ettiğim nokta muafiyet raporunu GATA mı veriyor yoksa her hangi bir hastane mi? Okuyunuz...

http://www.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/E_YOKLAMA.pdf

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Askerlik İşlemlerini Başlatmak ve Muafiyet İlk Adım
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2016, 10:05:04 ÖÖ »
Eskiden önce askeri şubeye gidiyordun, akşama kadar sıra bekleyip evrağını alıyordun o evrağı aile hekimine götürüyordun, o muayene ediyor ya askerliğe elverişlidir ya da hastalığına göre şu uzman dr görmelidir diye yazıyordu. Sonra gene evrağı askeri şubeye götürüyordun gene sıra bekliyordun çok büyük ihtimal sonraki güne sarkıyordu. Ancak bundan sonra askeri şube drun yazdığına göre hastane sevki ayarlıyordu. Bu beş dakikalık ön muayene için 2 gün harcıyordun. İstanbul'da askeri şubelerin önü hep sıra bekleyen gençlerle dolu oluyor çünkü. Feci bir zaman kaybı vardı.

Şimdi sadece ilk basamağı kendin halledebiliyorsun anladığım kadarıyla ilk evrağı edevletten çıkarıp aile hekimine götürebiliyorsun. Yarım gün daha beklemek zorunda olmamak bu. Geri işleyiş aynı zannımca.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

UYE-34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 20, 2016, 02:08:28 ÖÖ »
Askeri kuruma durumu anlattım. Beni önce aile sağlık hekimine daha sonra devlet hast yönlendirdiler. Sağlık kuruluna çıktım. Kurul kararında askerlik muafiyeti beklerken kuruldan sevk kararı çıktı tedavi gördüğü takip edildiği yere sevki uygundur diyerek. Oradan aldığım belgeyle tekrar sev edildiğim bir önceki kuruma yönlendirildim. 22 Kasımda kurula çıkacağım kurul sonucunu sizlerle paylaşacağım.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Kasım 20, 2016, 09:23:25 ÖÖ »
Daha kolaylaşmış sanki ozaman işler, inşallah çabucak halledersin. Teşekkürler.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

antepli27

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 20, 2016, 06:38:10 ÖS »
BENDE ANTEP ÜNİVERSİTE HASTANESINDE TEDAVİ GÖRÜYORUM AMA HEYETE Ş.URFADA GİRDİM SONUCUNU BİLMİYORUM 1 KASIMDA GİRDİM HEYETE. ACABA NE YAPMAM LAZIM HASTANE KENDİSİ Mİ ŞUBEYE YOLLUYO YOKSA BEN GİDİM MI ALACAM HEYET SONUCUNU ???  BU ARADA 3 KASIMDAN BERİ BAKAYA KALDIM SIKINTI OLUR MU
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2016, 06:45:38 ÖS Gönderen: antepli27 »

spava

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 20, 2016, 11:58:14 ÖS »
bence kımse muafıyet almasın..iş bulma konusunda sıkıntı yasanır..iş basvurusunda mutlaka sağlık sorunun nedenı soruluyor evrak ıstenıyor..bunun yerıne ucretlı askerlık yapmak en mantıklısı..yanlıs yapmayın

poz.poz.

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Kasım 25, 2016, 11:51:14 ÖÖ »
Aslında askeri hastaneler için yeni düzenlemeler yapılmadan şu aralar bu işi halletmek en iyisi. Çok kolaylaşmış.
Yaza yaza düşürücem hükümeti :D ATARLI  POZ.POZ <3