Mavi-Banner

Gönderen Konu: Güzel haber! Yeni tek tablet tedavi olan Triumeq Türkiye'ye geldi!  (Okunma sayısı 8777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aqav

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Güzel haber! Yeni tek tablet tedavi olan Triumeq Türkiye'ye geldi!
« Yanıtla #75 : Ağustos 10, 2017, 01:18:11 ÖS »
Trimeq turkiyeye girer girmez basladim. Bir yil oldu. Onceki sayfalarda detayli gecmisim var.
Rnam 60 seviyedindeydi en son rahlilde yani iki ay once. Bu ay sonu tekrar kan verecegim, negatife inmis olacagini saniyorum..inmese de benim testimde olculebilirlik alt esigi 200 zaten, onun alti direkt negatif sayilir.
Cd4umu dun saydirdim ve buyuk olay: 850! Iki yil once ilk teşhis kondugunda 280 civariydi..su an hiv negatiflere yaklasmis haldeyim.
Trimeq muhtesem bir ilac. Abacavir testinden sorunsuz gecen herkese tavsiye ederim..hic diger ilaclarla ugrasmayin. Cogunuzum yogun olarak kullandigi Stribilt ve truvadanin sac dokulmesi ve uzun vadede kemik eritme yan etkileri var. Trimeq ise piril piril yepyeni ilac. Sadece kalple ilgili bazi zararli.olduguna dair fikirler var ama.klinik olarak ispatlanmis hic birsey yok. Zaten kalp testlerinden sorunsuz gecerseniz kullaniyorsunuz.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #76 : Ağustos 10, 2017, 02:35:33 ÖS »
Bunyeden bunyeye değişmekle birlikte triumeq sac dökülmesi konusunda en fazla şikayet alan ilaç. Forumda birçok arkadaşta ve bende görülen bir yan etki. Hatta devami halinde gecici olarak ilac değişikliği yapip sac dökülmesinin devam edip etmeyeceğini gözlemleyebilceklerini söyledi. Onun haricinde 2 ayda beni negatife düşürdü ve halen devam eden farkli bir yan etkisi yok cok şükür.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

ekova

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #77 : Ağustos 10, 2017, 06:35:41 ÖS »
ben de 1 aydir kullaniyorum, hatta bugun ilk kontrolume geldim (rna 32600 idi) iki üç hafta içinde rna sayımın belli olcağını söylediler, cd4 sayın da 375 ti, umarım bi yükselme olmuştur, 1 tane tabletim kalmıştı bugün itibarıyla 3 kutu daha yazdı dr, bununla birlikte 2 hafta önce 1 verem aşısı vurulmuştum (prevenour13) bugun de hepatit a için olan bi aşı vuruldum tek doz bir sonraki doz ise 6 ay sonra dediler, ilacı her gece tam 12de içiyorum dr, yarım saat yarım saat öne çekerek daha erken de içebilirsin dedi uzun vadede çünku ilacı aldıktan sonra biraz uykusuzluk problemim oluyodu, saç dökülmesi işine gelince mevsimsel havaya bağlı olarak bende de var ama çok aşırı diil, şuan için memnunun ilaçtan vitamın hapı gibi, inşallah tahlil sonuçlarım da iyi çıkar bi yan erki görmem  ::)  bugün rna sayımı yapılması için verdiğim kanı yanlışlıkla farklı renkte bir tüpe koymuşlar o yüzden tekrar kan vermem gerekti, dr um da bayan, saolsun çok ilgileniyo, bu arada söylemeden edemicem sanırım yakın zamanda bi nüfus patlanası yaşıcaz hastanede kaç tane bayan dr ve ya personel gördüysem yarı hamileydi  ;D

aqav

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #78 : Ağustos 12, 2017, 07:03:09 ÖS »
@iss sac dokulmesi konusunda yanlışın var. Trimeqin sac dokulmesi tan etkisi yok. Tam tersine asil stribilt ve truvadada bulunan emtricabin etken maddesinin bazi bunyelerde sac dokulmesi etkisi oluyor. Nitekim ben stribilttr bunu yasadim ve iki ay sonunda saclarim elime gelmeye basladi. Onun uzerine acele baska ilaca gcmek zorunda kaldim etkiyi yok etmek icin. Yrimeq.poyasaya cikinca da direkt ona gectim. Trimeqtr herha gi bir sac dokulmesi etkisi yasamiyorum tam tersine saclarimi uzatoyorum uzun aradan sonra ustelik.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #79 : Ağustos 12, 2017, 08:28:18 ÖS »
@iss sac dokulmesi konusunda yanlışın var. Trimeqin sac dokulmesi tan etkisi yok. Tam tersine asil stribilt ve truvadada bulunan emtricabin etken maddesinin bazi bunyelerde sac dokulmesi etkisi oluyor. Nitekim ben stribilttr bunu yasadim ve iki ay sonunda saclarim elime gelmeye basladi. Onun uzerine acele baska ilaca gcmek zorunda kaldim etkiyi yok etmek icin. Yrimeq.poyasaya cikinca da direkt ona gectim. Trimeqtr herha gi bir sac dokulmesi etkisi yasamiyorum tam tersine saclarimi uzatoyorum uzun aradan sonra ustelik.
İlac yan etkileri kişiden kisiye göre değişiyor. Yaygın yan etkiler arasinda yaziyor triumeq prospektuste

aqav

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #80 : Ağustos 15, 2017, 09:11:07 ÖS »
@iss tekrar soyluyorum, trimeq sac dokulmesi acısından en fazla sikayet alan ilac olamaz. Cunku sac dokulnesine yol acan asil etken madse emtrimicabin ve o da trimeqte yok, stribilt ve truvadada var. Zaten bejnim doktorlarim da stribilte basladiktan sonra daha iki ay icinde saclarim ve hatta sakalim tel tel elime.gelmeye basladiginda, az sayida hastada bu etken madde dolayisiyla bu iki ilacin buna yol actigini teyit edip hemen ilaci iptal ettiler. O sirada emtrimicabinsiz hemen hic ilac kombinasyonu olmadigi icin de eski bir ilac olan combivire gecmek zorunda kaldim ve o da bir yilin sonunda karin yaglanmasi yan etkisini yaratti bende. Su an trimeqin yaglanma etkisini devam ettirdigini dusunuyorum..nitekim prospektuste de olasi yan etkilerden biri olarak bundan soz ediyor.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #81 : Ağustos 15, 2017, 11:51:16 ÖS »
Peki bu karın yağlanması karaciğeri de etkiliyor mu? Yani karaciğer yağlanması da oluyor mu?

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : Ağustos 16, 2017, 06:39:13 ÖÖ »
triumeq 6 ayim kreatin yukselmisti doktor bu ilactan oldugunu solemisti kreatin de 2 aydir dusuk artik hic bi yan etkisi yok ilacn

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #83 : Ağustos 16, 2017, 05:46:51 ÖS »
Çok iyi haber, doğruysa
Ben hala ocak 2016 tarihli 'ek izleme tabi' yazısını görüyorum
Tam olarak karşılandığı ile ilgili yazı paylaşır mısın

Ayrıntısı yukarda özetlenmiş zaten
Alternatif ilaç olması her zaman çok önemli
Devlet sorunun büyüklüğünün farkında ve gerekeni yapıyor
Özellikle truvada direncinde hayat kurtarabilir

Şu anki tedavisi başarıyla gidenlerin değişmesi gereken bir ilaç değil şu aşamada

Merhaba Mavera;
Ben 3 yıl oldu Truvada ve Stocrin kullanıyorum. Doktorum, tek dozda ilaç çıkınca değiştirmek istediğimi söylediğimde değiştirmedi. Vücudun bu ikiliye alışmış devam edelim dedi. Fakat, Truvada direnci demişsin. Yan etkileri ve etkisinden dolayı mı böyle söyledin? Truvada nın nasıl bir zararı olabilir?
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #84 : Ağustos 17, 2017, 08:46:19 ÖÖ »
Çok iyi haber, doğruysa
Ben hala ocak 2016 tarihli 'ek izleme tabi' yazısını görüyorum
Tam olarak karşılandığı ile ilgili yazı paylaşır mısın

Ayrıntısı yukarda özetlenmiş zaten
Alternatif ilaç olması her zaman çok önemli
Devlet sorunun büyüklüğünün farkında ve gerekeni yapıyor
Özellikle truvada direncinde hayat kurtarabilir

Şu anki tedavisi başarıyla gidenlerin değişmesi gereken bir ilaç değil şu aşamada

Merhaba Mavera;
Ben 3 yıl oldu Truvada ve Stocrin kullanıyorum. Doktorum, tek dozda ilaç çıkınca değiştirmek istediğimi söylediğimde değiştirmedi. Vücudun bu ikiliye alışmış devam edelim dedi. Fakat, Truvada direnci demişsin. Yan etkileri ve etkisinden dolayı mı böyle söyledin? Truvada nın nasıl bir zararı olabilir?

Truvada direnci demek virüsün truvada'ya direnç geliştirmiş olması demek, ilacı aksatanlar da görülüyor truvada artık işe yaramıyor. Triumeq içinde truvada olmayan şu an kullanılan tek tedavi.

Truvada+stocrin artık yeni başlayanlara önerilmiyor ama sen yan etki hissetmiyorsan rahatsan vücudun alışmışsa devam etmende sakınca yok.

Truvada uzun vadede kemik erimesi ve böbrek hasarı yapabiliyor, (uzun yıllar kullanımında, yapabiliyor kelimesi önemli kesin yapar diye bir şey de yok) buna da drumuz kontrollerde dikkat ediyor zaten. Şimdi triumeq ve genvoya truvada olmayan ilaçlar bu yan etki yaşayanlar bu ilaçlara geçebilir ve truvada kesilince bu kemik ve böbrek hasarı toparlıyor zaten kalıcı değil, yani korkulacak bir şey değil.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Galata

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #85 : Temmuz 02, 2018, 09:05:09 ÖS »
@aqav ve @iss hala sorunsuz devam mı  Triumeq'e? :)

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #86 : Temmuz 02, 2018, 10:23:45 ÖS »
@aqav ve @iss hala sorunsuz devam mı  Triumeq'e? :)

Aynen devam bir sıkıntı yok ciddiye alınacak