Mavi-Banner

Gönderen Konu: Güzel haber! Yeni tek tablet tedavi olan Triumeq Türkiye'ye geldi!  (Okunma sayısı 9321 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

simurg

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Güzel haber! Yeni tek tablet tedavi olan Triumeq Türkiye'ye geldi!
« Yanıtla #60 : Aralık 27, 2016, 11:51:51 ÖS »
@Eirene 'ye katılıyorum. Stribild gibi insanı sabit bir yaşantıya "zorlayan" bir ilaçtansa daha rahat edilebilecek bir ilaca geçmek mantıklı. Tedaviyi kolaylaştırmanın bir zararı yok bence. :)

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : Aralık 27, 2016, 11:53:53 ÖS »
@Eirene

ben truimeq in reçetelenmeye başladığı o sabah aradım serhat hocayı. Amy Winehouse un dediği gibi

''I tried to change my med.
and he said NO NO NO''

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #62 : Aralık 28, 2016, 12:02:42 ÖÖ »
@acısada_öldürmez keyfime göre değiştirmiyorum, triumeq aç veya tok farketmeden alındığı için değiştirmek istedim. Öğrenci ve gençlik hayatımda olduğum için düzenli yemek yemekte zorlanıyorum bu yüzden stribildi her  gün aynı saatte alamıyorum. Düşünsenize ilaç saatim derse denk geliyor veya yolculuğa ya da ne biliyim dışarıda oluyorum  ya da stajda olabiliyorum o an yemek yeme imkanım yoksa aç karna almak nasıl bir kurtarıcıdır benim için.
haklısın doktorunla konuş bunu bence ileride zaten daha gelişkin ilaçlar yine listeye eklenecektir ki muhtemelen kesin tedaviyede yaklaşılır. :D doktorun en iyisini senin adına karar verir. :D
:D hasta siempre comandate (sonsuza kadar)

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #63 : Aralık 28, 2016, 01:37:40 ÖS »
@Eirene

ben truimeq in reçetelenmeye başladığı o sabah aradım serhat hocayı. Amy Winehouse un dediği gibi

''I tried to change my med.
and he said NO NO NO''

üzdü...

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #64 : Aralık 28, 2016, 04:17:25 ÖS »
Arkadaşlar  tedaviniz  düzenli gidiyor  ve  viral  yükünüz negatifse hiçbir doktor  ( en azından aklı  başında  olan  bir doktor ) ilaç değişimine  gitmez,  tok  karnına  alamıyorsanız  en azından  yağlı   bir  ceviz  olabilir  bir  paket  fındık  olabilir  bunlarla  aldıktan sonra en geç 2 saat içerisinde  yemeginizi  yiyerek  durumu telafi edebilirsiniz.

işim  geregi  bazen 26 27 saat  uykusuz  kalabiliyorum  ve  her  akşam  saat 19:00 ilaç  alım saatim  cüzdanımda   bir adet  stribild  her zaman  bulunuyor  saate  bakıyorum 7 yemege  erişimim  yok  hemen  kaşla  göz arasında  içiyorum  yemek  olarak  ekmek  vs  ne  varsa  atıştırıyorum ve  en  geç 2 saat içerisinde  allah ne  verdiyse  tıka  basa  yiyiyorum ( viral  yüküm  2 yıldır  negatif )

artık  bu ilaçla  yaşamak zorundaysak  kendi  bünyemize  göre  alternatifler  üretmemiz  şart , ilaç  değişikligi iyi birşey değil, elinizdeki  alternatifleri azaltıyorsunuz
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #65 : Aralık 28, 2016, 04:52:33 ÖS »
merhaba

stribild yemekle alinmasi konusu bazen yanlis anlasiliyor. doktorlar tarafindan bile.

bu konuda cok guvenilir buldugum DR joel forumunda soyle diyor:

stribild ureticisi, ilac yiyecekle beraber alinmali diyor. ogun ile alinmali demiyor. ki bazi ilaclar icin bu kosul var.

yani ac karnina almayin diyor.  birkac kurabiye, bir avuc cerez , peynir ekmek , veya bir tost vs yeterli olur. tika basa yemege gerek yok.

ben oglen genelde mutlaka yedigim icin yemek sonrasi aliyorum hafta sonu kahvalti sonrasi aliyorum.

dr joel ilac saatleri icin saat kacta alindigi degil, o gun mutlaka alinmasi onemli der.  ayni saatte alinmasi unutmamak icin cok onemli, ama birkac saatlik kaymalar icin kendinizi kotu hissetmeyin.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #66 : Aralık 28, 2016, 07:31:37 ÖS »
Triumeq de çok şahane bir ilaç değil.
Ölümcül allerji riski olduğu için hla testi yapılması gerekiyor, türkiye'de nerede yapılıyor onu bile bilmiyorum
Olası kalp yan etkileri olduğu için kalp hastalığı riski olanlara önerilmiyor yani sigara içen, yaşı ileri, obez, stresli, kolesterolü yüksek, hareketsiz, hipertansif, ailesinde kalp hastalığı olan vs.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

ekova

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #67 : Temmuz 12, 2017, 07:37:50 ÖS »
ilaci kullanan var mi aceba? ben yeni baslicam, nasil yan rtkilerle karsilastiniz ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #68 : Temmuz 12, 2017, 09:46:11 ÖS »
Ciddi sıkıntı yaşayan arkadaşımız olmadı. Zaten öncesinde allerji testi hla testi yapılıyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

ekova

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #69 : Temmuz 12, 2017, 10:27:32 ÖS »
sanirim bende bu alerji testini yapmadilar yani abacavir icin olan rest yapildi ve figer kan testleri...

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #70 : Temmuz 12, 2017, 11:27:02 ÖS »
sanirim bende bu alerji testini yapmadilar yani abacavir icin olan rest yapildi ve figer kan testleri...
HLA B5701 YADA 571 gibi bisey ismi testin. abacavir için bakiliyor zaten. eger bunu yapmamislarsa doktoruna hatirlat çünkü ölümcül olabilecek alerji yaratabilir uygun olmayan kisilerde kullanıldığında. gerci mutlaka yapılmıştır. önemli bir detay atlamaz hic bir doktor.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

ekova

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #71 : Temmuz 14, 2017, 03:54:43 ÖS »
HLA B5701 YADA 571 gibi bisey ismi testin. abacavir için bakiliyor zaten. eger bunu yapmamislarsa doktoruna hatirlat çünkü ölümcül olabilecek alerji yaratabilir uygun olmayan kisilerde kullanıldığında. gerci mutlaka yapılmıştır. önemli bir detay atlamaz hic bir doktor.

tmm o testler yapildi sorun yok negatif cikti.

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #72 : Temmuz 14, 2017, 05:12:37 ÖS »
ilaci kullanan var mi aceba? ben yeni baslicam, nasil yan rtkilerle karsilastiniz ?

Merhaba @ekova , ben kullaniyorum. Bugüne kadar hicbir yan etkisi olmadi. Kullanimi cok rahat, her aksam saat 10'da aliyorum ama doktor aksam herhangi bir saatte alabilecegimi söyledi. Ben sadece alisakanlik olmasi acisindan hergün ayni saatte aliyorum. Ac tok vs. herhangi bir gereksinimi de yok. Alkol ile bile alanlar var. (bu bana sakat geliyor ne olursa olsun, karistirmamaya calisiyorum) Sigara kullaniyorsan birakmani, kilolu isen zayiflamani ve düzenli spor yapmani tavsiye ederim. Henüz kanitlanmasa da kalpte rahatsizlik yapabileceginden süpheleniliyor, esegi saglam kaziga baglamak lazim.
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable - 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018
CD4: 625, RNA: Undetectable - 12.04.2018

10milyonüstü

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #73 : Temmuz 14, 2017, 05:23:26 ÖS »
Ekova triumeq ile beraberligim 7 ayini bitirdi. Daha once actigim baslikta detayli olarak ilacin performans ve etkilerini okuyabilirsin. Cok harika varligi belli olmayan bir ilac. Şiddetle tavsiye olunur...

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #74 : Temmuz 14, 2017, 08:33:58 ÖS »
Ekova triumeq ile beraberligim 7 ayini bitirdi. Daha once actigim baslikta detayli olarak ilacin performans ve etkilerini okuyabilirsin. Cok harika varligi belli olmayan bir ilac. Şiddetle tavsiye olunur...
sac dökülmesi ne alemde dostum ?
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.