Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hiv ve partner  (Okunma sayısı 1709 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: Hiv ve partner
« Yanıtla #15 : Mayıs 18, 2016, 07:23:22 ÖÖ »
ilaç  tedavisine  başladıktan  sonra eski enerjin  ve sağlıgın  yerine  gelecek, ama teşhis  ve tanı alma  döneminde  yorgunluk, bitkinlik, kırgınlık,iştahsızlık olması  normal zamanla  geçecek

Tanı alır almaz tedaviye  başlayan  ve  cd4 koruyucu  hücre sayısı   çok aşırı düşmeyen  örnegin 30,40,50 gibi  cd4 ile  tanı alıp  tedaviye  başlayan  veya 500 cd4 ile  tanı alıp tedaviye başlayan  insanların  hem  bağışıklık  hemde yaşam  sürelerinde  farklılıklar  olabiliyor.

İşte  bundan  mütevellit hemen  tanı  aldın  ve tedaviye  başladın normal  yaşam  sürene  yakın  bir  yaşam  sürmen  öngörülüyor.Ortalama  ailenin  yaşam  yılı  75 diyelim  seninde  68-70 arası gibi öngörülüyor.

Yaşam  kalitemizi etkileyen  diğer faktörler, etken  madde kullanımı, alkol  ve sigara  kullanımı, düzensiz  beslenme  düzensiz  uyku

Tüm bunlara  dikkat  edersek  uzun  yıllar yasamamamız  için bir sebep  yok.

Tüm
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2016, 08:36:08 ÖÖ Gönderen: Kerem »
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Mayıs 18, 2016, 02:34:46 ÖS »
Hayır ya gürcistanda yediğim nane sonucu.
Aa naneden hiv mi bulaştı?
Pazardan yeşillik almak da yanlış aslında.
Ben naneyi de bahçede yetiştireceğim bundan sonra..
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Mayıs 19, 2016, 02:53:42 ÖS »
Aa naneden hiv mi bulaştı?
Pazardan yeşillik almak da yanlış aslında.
Ben naneyi de bahçede yetiştireceğim bundan sonra..
;D ;D ;D

hladnokroven

• Üye
  • *
  • всё будет хорошо!
« Yanıtla #18 : Temmuz 03, 2016, 03:30:26 ÖS »
@Matland geçmiş olsun bende moskovada yedim o naneyi ve duyduğum kadarıyla hiv'in en çok olduğu şehirmiş iş işten geçti artık. yaş kaç ne kadar kaldın gürcistanda
tohumu saygı olan bitkinin çiçeği sevgi olur...

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Temmuz 03, 2016, 04:24:54 ÖS »
Genel geçer bir kuralı yok elbette. Bazı arkadaşlarımız gerekli önlemi aldıktan sonra açıklamak gereği duymadan günlük ilişki yaşıyor. Çünkü açıklamaya çalışsalar çok fazla yorulup üzülecekler ve reddedilme ihtimalleri de yüksek. Açıklamadan yaşanan her şey ise kişinin kendi vicdanıyla arasında bir mevzu. Sonuçta karşısındakine zarar vermiyor, bulaş olmuyor.

En kötüsü ise bilerek, başkasını da hiv pozitif yapmaya çalışanlar var, onlar en korkunç ve tehlikeli ve gerçekten aldıkları vebal o kadar büyük ki!
Evet çok haklısın senin durumunu öteki siteden biliyorum.insanoğlu o kadar çok aşağılık bir mahluk ki..
Inşallah öteki dünyada senin günahların ona onun sevapları sana geçecek.Zaten ondan da galiba bu nicki kullanıyorsun.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #20 : Temmuz 03, 2016, 05:02:05 ÖS »
VALLA  ister  nane  yiyim, ister dereotu  ister  maydonuz  hepimiz  burdayız  önümüzdeki  süreci  düzgün  yönetmeyi bildikten sonra  problem  yok  ;D
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

hladnokroven

• Üye
  • *
  • всё будет хорошо!
« Yanıtla #21 : Temmuz 03, 2016, 05:14:45 ÖS »
VALLA  ister  nane  yiyim, ister dereotu  ister  maydonuz  hepimiz  burdayız  önümüzdeki  süreci  düzgün  yönetmeyi bildikten sonra  problem  yok  ;D
yani ben yapılması gerekeni yaptım erken tanı almama rağmen hemen tedaviye başladım. sonrasını kim bilir. kendilerine gül gibi bakıp sigara alkol almayıp sağlıklı yaşayan insanların bile ne tür rahatsızlık veya şanssızlıkla karşılaşabileceğini hepimiz biliyoruz. o yüzden tedavime devam ediyorum gerisi için endişe etmenin bi anlamı yok....
tohumu saygı olan bitkinin çiçeği sevgi olur...