Mavi-Banner

Gönderen Konu: HIV konulu filmler  (Okunma sayısı 2664 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BatuEfe

• Üye
  • *
  • What doesn't kill you makes you stronger!
Ynt: HIV konulu filmler
« Yanıtla #15 : Haziran 27, 2017, 11:22:16 ÖS »
Konusu direk hv+ olmasa da içinde geçen bazı filmler hatırlıyorum :

>>Pedro Almodovar'ın All about My mother, annem hakkında herşey biraz eski 1999 yılına ait ama etkileyici bir film.
>>Cahil Periler - Ferzan özpetek -

>>Hours - yine çok etkilendiğim bir filmdi,  Meryl Streep 💛💙❤️

İzlemediyseniz tavsiye ederim

BE KIND, for everyone you meet is fighting a hard battle you know nothing about...
vl:UD
CD4:370
Triumeq (7/2017)

JR

• Katılımcı Üye
  • *
  • Üzme tatlı canını. Gülsene biraz ?
« Yanıtla #16 : Eylül 16, 2017, 04:44:44 ÖÖ »
İncir Reçelini izledim. Gerçekten çok önyargı dolu bir film. Oyunculuklar güzel senaryo da güzel fakat çok yanlış bilgiler var. Doğru bilgiler ışığında daha güzel bir sonuç çıkabilirmiş. Özellikle filmde HIV+ bireylerin toplumda ''Zehirli'' kişiler olduğunu dayatıyor. Ben senaristin cahilliğine veriyorum. Bu filmi tedaviye yeni başlayanlar veya tedavi olmayı düşünenler izlememeli. Çünkü filmde ye, iç , eğlen , gez toz hayatın çok kısa gibi mesajlar öne çıkıyor.
<3

John Wick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ekim 09, 2017, 03:38:37 ÖS »
3 film arasından sadece Philadelphia filmini izledim d-smarttan ardından 2-3 ay sonrada hastalığa yakalandım  :'( ardından incir reçeli izledim, filmde kız sebze doğrarlen eli kesilip yere kan damlıyordu uzun süre yeri sildi incir reçeli sinir bozucuydu.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ekim 11, 2017, 08:35:00 ÖÖ »
Bırakın hivi ben öteden beri konulu film izlemiyorum.
Eskiden sinemaya gider bir gidişte üç film birden izlerdim.
Niyeyse?
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Kasım 29, 2017, 08:33:11 ÖS »
Tamamen hiv’i konu etmesede bugün izlediğim “All about my mother” oldukça güzel filmdi. 1999 yapımı film imdb’den  7,9 puan almış. Filmin konusu da merak edenler için şöyle ;

Manuela 17 yaşındaki oğlunun trafik kazası sonucu ölümünü görmüştür. Eşyalarına göz gezdirirken günlüğünü bulur ve okumaya başlar. Oğlu Esteban'ın kendisinden habersiz bir şekilde yıllarca ondan gizlediği babasını bulmaya çalıştığını fark eder. Bunun üzerine o da bir yolculuğa çıkar. All About My Mother - Annem Hakkında Herşey-
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #20 : Kasım 29, 2017, 08:56:37 ÖS »
Angels in America gercekten harika bi mini dizi. Bana bicok duyguyu yasatti, bas roldeki karakterin traji komik hallerinde kahkalara boguldugum ya da gozyaslarimi tutamadigim oldu. Liste de izledigim filmler arasinda sadece "Rent" filmini gormedim. Muzikal bi hiv temali film, ben cok begenmistim bu filmi de. Izlemeyenlere tavsiye ederim
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Basa_gelen_cekilir

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Kasım 29, 2017, 11:29:00 ÖS »
Dallas buyers club... Oyunculuklar muhtesem. Zaten bol odullu bir film.

Gokkusagi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Şubat 10, 2018, 08:13:35 ÖS »
Bugün hangi filme gitsem diye düşünürken başka sinema programını açıp biraz inceledim. Kaçırdığımız bir film olduğunu gördüm. Belki internet ortamından bulabilirsem  izlerim.
120 Beats Per Minute / Kalp Atışı Dakikada 120
ACT-UP Paris, 1990’ların başında sayısız hayatı karartan ve sonlandıran AIDS’e karşı dünyanın her yerinde oluşturulan sivil örgütlerden biridir. Nathan Sean, Sophie ve Jeremie önderliğinde bu epidemiye karşı toplumun duyarsızlığı, bilgisizliği ve ilaç şirketlerinin çıkarcılığıyla savaşan gruba yeni katılanlardandır. İnsanları bilinçlendirmek için ACT-UP Paris ile verdiği mücadelede Sean’ın hayatına girmesiyle, onun için her şey kökünden değişecektir.
Gri gökler, sadece geçmekte olan bulutlardır.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #23 : Nisan 28, 2018, 06:45:43 ÖS »
The Normal Heart

Tavsiye filmdir arkadaşlar.

pozzed

• Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Nisan 28, 2018, 07:33:03 ÖS »
" Paris 05.59- Theo et Hugo " isminde bir Fransız filmi izledim geçen yıl, HIV'in eşcinsel ilişkilerdeki algılanışı ve Fransa sağlık sistemindeki yerine ilişkin güzel bir film. Tavsiye ederim. Bu yılın filmlerinden 120 BPM çok çok iyiydi bence, Fransız Act-up örgütünün hikayesi. Bir de Act up- how to survive a plague isminde bir belgesel vardı 4-5 sene öncesinden. Bu da Amerikan act-up örgütüyle ilgili, muhakkak izlenmesi gereken bir belgesel. Günümüze aslında ne mücadelelerin sonunda gelindiğini görmek ve şu an aslında ne kadar iyi durumda olduğumuzu anlamak için son iki film gayet iyi.   

Thegoodfather35

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Nisan 29, 2018, 05:43:47 ÖÖ »
Prayers for bobby mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.
Harwey milk- yine mutlaka izlenmesi gerekir.
Philedelphia
Weekend

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Nisan 29, 2018, 10:41:09 ÖÖ »
Ben şahsen izlemeyi tercih etmem.hiv olmadan önceki hayatına insanın geri dönebilmesi adına olumlu etkileri olan filmler var mı bilmiyorum
Ama cahilce yapılmış bir filimi izledikten sonra bir daha izlememeye karar verdim.
Hayatıma olumlu etkisi olacağını sanmıyorum.
Hiv pozitif bireyin hayatına en büyük olumlu etki günde 1 tablettir.
Gerisi kendini motive etmeye kalıyor.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mayıs 01, 2018, 09:49:24 ÖÖ »
"Yesterday" dışındaki filmlerin hepsini biliyorum. Hiçbirisi "The Normal Heart" kadar etkilemedi beni. "The Hours" ı ilk roman olarak okudum; belki yirmi defa okumuşumdur. Film uyarlamasını da ilk gün 4-5 defa izlemiştim. "All About My Mother" da öyle. Fakat bu filmlerin hiçbiri, "The Normal Heart"ın yarattığı etkiyi yaratmadı. Ancak, izleyecek olanlara tavsiyem, dublajla izlememeleri.

guffy

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Mayıs 01, 2018, 10:24:00 ÖS »
Hiv konulu filmlerden maalesef ki sadece incir reçelini izledim vakit bulursam buradaki tavsiye filmleri izleyeceğim.Eski bir hbo yapımı OZ diye bir hapishane dizisi vardı orada siyahi Adebisi,aidsli hastaların yattığı koğuştan bir şırınga kan alıp İtalyan Nappaya bulaştırıp ölüme sürüklemişti,sadece hiv değil çoğu konuda fena bölümlerin olduğu bir dizidir izlemeyenlere kesinlikle tavsiye ederim.