Mavi-Banner

Gönderen Konu: HPV HASTALIĞINI TAŞIYAN VAR MI ARAMIZDA . BENDE YENI TANIŞTIM HPV ILE  (Okunma sayısı 6506 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: HPV HASTALIĞINI TAŞIYAN VAR MI ARAMIZDA . BENDE YENI TANIŞTIM HPV ILE
« Yanıtla #45 : Eylül 15, 2017, 04:09:03 ÖS »
Ya şimdi benim de bir iki haftadır makat çevresinde böyle su toplamış gibi sivilce türü seyler çıktı, alttan üste doğru bir sürü var kaşıntı yapıyor ve yürürken adım atarken feci can yakıyor. Hpv midir acaba bu ya bilemedim. Genel cerrahi mi ilgileniyor bu hastalıkla hangi bölüme gidicem ben? Günden güne artmaya başladı bu şeyler adı artık her neyse. Ama okuduğum kadarıyla hpv birebir aynı şeyler

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #46 : Eylül 15, 2017, 05:24:07 ÖS »
Ya şimdi benim de bir iki haftadır makat çevresinde böyle su toplamış gibi sivilce türü seyler çıktı, alttan üste doğru bir sürü var kaşıntı yapıyor ve yürürken adım atarken feci can yakıyor. Hpv midir acaba bu ya bilemedim. Genel cerrahi mi ilgileniyor bu hastalıkla hangi bölüme gidicem ben? Günden güne artmaya başladı bu şeyler adı artık her neyse. Ama okuduğum kadarıyla hpv birebir aynı şeyler

@Mysterious molluskumda olabilir hpv de olabilir gün geçirmeden dermatoloğa gitmelisin. Kriyoterapiyle yakıyorlar. Ben kriyoterapi tedavisi gördüm şuan tekrar nüksetti kriyoterapi yerine çay ağacı yağı gibi doğal yöntemler denemek istiyorm ama etkileşimi varmı bilmiyorm

lifeisagame

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Eylül 15, 2017, 07:24:26 ÖS »
HPV olma ihtimali çok yüksek. Hastanenin enfeksiyon hastalıkları ve mikrobiyoloji bölümüne giderek doktora muayene ol, teşhisi koysun.

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #48 : Eylül 15, 2017, 07:53:16 ÖS »
herpes de hpv de olabilir. Dermatolojiye gitmen lazim! Gecmis olsun.

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #49 : Eylül 15, 2017, 10:11:44 ÖS »
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Hiv hastalığının etkisi de var galiba bunun oluşmasında. Aslında Haziran'da yine olmustu ama kendiliğinden geçmişti şuan daha fazla var ve yürürken yırtılacak gibi acıyor fena bişey

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #50 : Eylül 16, 2017, 12:10:35 ÖÖ »
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Hiv hastalığının etkisi de var galiba bunun oluşmasında. Aslında Haziran'da yine olmustu ama kendiliğinden geçmişti şuan daha fazla var ve yürürken yırtılacak gibi acıyor fena bişey

Hpv ve molluskum genelde ağrısız olur. Kaşıntı çok nadir görünür sadece estetik görünüm açısından sorun yaratır. Seninki anal fissür ya da hsv olabilir. Yada frengi olabilir. Doğru tanının koyulması için en kısa zamanda doktor muayanesi ol. Frengi içinde vdrl testi yaptır ayrıca.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #51 : Eylül 16, 2017, 01:13:49 ÖÖ »
Bende hayatımda ilk defa makatta sorun yaşıyorum. Normalde hiç bir etkisi yok. Sadece tuvalete çıktıktan sonra 5-10 dk hafif bir kaşıntı oluyor. Ya da çok fazla terlersem. Ama ben ilaca başladım 1 sene hiç bişey olmadı ilaca başlayınca mı olacaktı bunlar yaa :D

Umud

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #52 : Eylül 16, 2017, 01:53:12 ÖÖ »
Bende hayatımda ilk defa makatta sorun yaşıyorum. Normalde hiç bir etkisi yok. Sadece tuvalete çıktıktan sonra 5-10 dk hafif bir kaşıntı oluyor. Ya da çok fazla terlersem. Ama ben ilaca başladım 1 sene hiç bişey olmadı ilaca başlayınca mı olacaktı bunlar yaa :D

@turuncu ben ilaç tedavisine başlamadan önce 3 tane makat çevremdeki siğilleri dondurmuştum tekrardan nüksetmedi 4 5 ay kadar. İlaç tedavisine başladığımda ilk dozu almamın üzerinden saatler geçtikten sonra makat bölgemde inanılmaz bir yanma ve kaşıntı olmuştu sabaha kadar uyumamıştım.. bir hafta kadar sonra farkettim ki 5 tane daha siğil çıkmış. Şuan öyle duruyorlar ne çoğaldılar ne büyüyorlar. Ben bu durumu şeye bağlıyorum  ilaç alımı sonrası öncesi bağışıklığım iyi bir zayıfladı fırsat kollayan virüsçükler harekete geçti sonrasında bağışıklık tekrar yükselince virüsler askıya alındı. Bir kez daha kriyoterapi görmeyi düşünüyorum. Sonrasındada kanımca bağışıklığı güçlü tuttuğum sürece nüksetmez.

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #53 : Eylül 16, 2017, 10:23:00 ÖÖ »
Anal fissür olamaz cunku ben ondan ameliyat oldum o kısım iyileşti gibi birşey. Bariz baktığımda 6-7 tane siğil var içi su dolu gibi kırmızı bazıları dokununca yürüyünce acı ve kaşıntı yapıyor. Pazartesi günü gidip baktırıcAm bakalım neyin nesiymiş. Bi hiv + olduk tüm hastalıklar peşinden kovaladı böyle birşey olamaz ya. Biri bitiyor biri başlıyor benim bir sene öncesine kadar başım dahi ağrımazdı. Hiv den değil, sonra çıkan rahatsızlıklar psikolojimi bozdu yemin ederim. Bünye de hassas olduğu için herşeyi rahatlıkla kapıyoruz işte çok çok dikkatli olmamız lazım.

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #54 : Eylül 24, 2017, 11:19:05 ÖS »
Ya bişi sormak istiyorum. Ben bu siğiller için dermatoloji bölümünden randevu almak istiyorum ama en erken her hastanede 10 ekim tarihinde randevu var. Ben şimdi enfeksiyon uzmanına gidip bu durumu anlatsam beni hızlıca sevk etme şansı olur mu acaba acil vs desem?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #55 : Eylül 25, 2017, 07:23:00 ÖÖ »
Ya bişi sormak istiyorum. Ben bu siğiller için dermatoloji bölümünden randevu almak istiyorum ama en erken her hastanede 10 ekim tarihinde randevu var. Ben şimdi enfeksiyon uzmanına gidip bu durumu anlatsam beni hızlıca sevk etme şansı olur mu acaba acil vs desem?

Sğil kronik yani uzun süren bir şey olduğu için aslında pek aciliyeti olmaz ama şansını deneyebilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Mysterious

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #56 : Eylül 25, 2017, 11:45:50 ÖÖ »

Sğil kronik yani uzun süren bir şey olduğu için aslında pek aciliyeti olmaz ama şansını deneyebilirsin.

Biliyorum ama canımı da acıtıyor genel cerrahiye gittim hiiiiç bişey anlamadı dermatoloji de maşallah sıra almak imkansız gibi :)