Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
HIV + KÖŞE / Ynt: İzmir Bornova eczane tavsiyesi
« Son İleti Gönderen: Hemsir Dün, 10:10:04 ÖS »
Beni doktorum hemen ege'nin karşısındaki üniversite eczanesine yönlendirdi, yaklaşık 7 aydır da ilaçlarımı oradan alıyorum. Bundan önce ilaç yazdığında doktorum gününde gittiğimde ilaç yoktu 3-4 gün sonra getirdiler, son güne bırakmış olsaydım sanırım sıkıntı olacaktı o nedenle gününde gitmemeye karar verdim ve tedirgin de olmadım değil bu durumdan.


Ben de Ege’nin karşısından alıyorum @hivpozitifbiri Emin eczanesinden 1 yıldır ve kontrol günümden bir gün önce eczacım arayıp yarın kontrole geliyorsun değil mi diye soruyor çok ilgililer bu konuda 😌
2
HIV + KÖŞE / Ynt: yakında yeni modlarımız olacak
« Son İleti Gönderen: Arutha Dün, 09:57:48 ÖS »
Hayırlı olsun Angelus dostum, kardeşim.
3
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: CD4 Sayısı Hesaplama
« Son İleti Gönderen: sonşanskaçtı Dün, 08:10:53 ÖS »
6500x 14,7 /100 olur mu diye düşündüm  ama uymuyor 955 hucre eder.

Benim de monoklonal antikor testim yüzde 13,5 geldi ama açıklama olarak bildirilen değer,  toplam hücrelerin içinde T- lenfositlere ait cd4 pozitifliği oranını göstermektedir yazıyor anladığım kadarıyla senin raporunda 2 adet cd4 yüzdesi verilmiş benim kisinde tek bu değer var lenfositim de 2200 bu durumda benim cd4 sayım 297 çıkıyor ki çok düşük rakam ve ben hala testler den negatif alıyorum.   
4
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: Duygusal Yakinlasmalar?
« Son İleti Gönderen: hivpozitifbiri Dün, 07:28:20 ÖS »
@turuncu bir nevi şanslısın hayatında biri varken olgunlukla karşılaması çok güzel. Aşk konusunda sanırım ben de senin gibi düşünüyorum artık, bir defasında gaza gelip duygusal boşluktayken alkolün de verdiği etkiyle yakın olduğum birisine açılmıştım, artık görüşmüyoruz bazen onun tedirginliğini yaşamıyor değilim ya birine söylerse diye ama söyledim bir kere artık düşünüp buna kafa yormak da istemiyorum. Her şeyi oluruna bırakmak gerekiyor sanırım.
5
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: CD4 Sayısı Hesaplama
« Son İleti Gönderen: Trope Dün, 07:19:08 ÖS »
6
Şimdi şu karlı havada tahinli kabak tatlısı, su böreği dondurmalı su muhallebisi üzeri gül suyu, kaymaklı kemal paşa olsa da yesek 🙂

Kolestrol diye bişi yok Yemek Buldunuz yiyin, Dayak Buldunuz Kaçın 🙂
7
HIV / AIDS Nasıl Bulaşır? / Ynt: Moralim çok bozuk
« Son İleti Gönderen: Fairytale Dün, 06:41:15 ÖS »
Direnç testim çıkmış sevgili @turuncu herhangi bir direnç sorunu olmadığını söyledi doktor. Salıdan itibaren genvoya kullanmaya başlayacağımızı söyledi. Keşke ilaca tanı alır almaz başlasaydım. Doktordan bunu talep etmiştim fakat doktor beklememizi küçük bir ihtimal de olsa dirençli bir virüs halinde virüsün daha da direnç kazanacağını söylemişti. O kadar korkuyorum ki çevremdeki insanlara bulaştırırım diye. Dün keşke kondomlu olsa bile sürtmesine dahi izin vermeseydim o kadar kötü hissettim ki kendimi. Doktoru aradım sordum bugün korkma korunmalıysa hiçbişey olmaz dedi ama dikkat et sana bişey bulaşabilir dedi. Ben bu hastalıkla korunmama rağmen prezervatifin yırtılması sonucu tanıştım. Kimseye böyle bişeyi yaşatmak istemem.
8
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: Duygusal Yakinlasmalar?
« Son İleti Gönderen: turuncu Dün, 06:13:42 ÖS »
Benim de tanı aldığımda sevgilim vardı. Bilmeye hakkı var diye ona söylemiştim. Bir de çok yakın bir dostum biliyor. Aşk ı zaten bulabilecegime inanmıyorum. O yüzden hayatımda bugün olup yarın olmayacak hickimseyle güvenmem. Ama şu da var; Gerçekten hissedebiliyosan ilerisini görebiliyorsan gizlemememek en doğrusu.
Son zamanlarda bahsettiğim eski sevgilim tekrar birleşmek istiyor. Ayrılma sebebimiz HIV değil aldatilmaydı. Bazen affetsem mi diye düşünmüyor değilim.😊 Pozitif olduğumu bildiği halde barışma çabasını takdir ediyorum aslında 😊 Ama işte güven bir kere kırılınca zor oluyor.
Çok yeni tanisilmis birine açılmak çılgınlık bence. Çünkü 3 5 ayda sevgili olunamaz zaten. Yeterince tanıyamaz 2 taraf da. İyi vakit geçirip cinsel anlamda da yeterli olmak benim için yeterli. Çok özeli açmaya gerek yok bence.
9
HIV / AIDS Nasıl Bulaşır? / Ynt: Moralim çok bozuk
« Son İleti Gönderen: turuncu Dün, 06:03:09 ÖS »
Direnç testin 2 ay içinde çıkmazsa daha fazla bekleme derim. İlaçlara direnç beklenmiyor zaten. Çoğu doktor da direnç testini beklemeden tedaviye başlıyor  ki anladığım kadarıyla beklemeyeceksin galiba. Tedaviye başlamak iyi gelecektir. Ama bu konuda endişe etme. Kondomu amacına uygun kullanmişsiniz.
10
Test Sonuçları ve Genel Sorular / Ynt: Duygusal Yakinlasmalar?
« Son İleti Gönderen: hivpozitifbiri Dün, 05:51:50 ÖS »
Ben arkadaslarim yonunden sansliyim, cok yakin oldugum 5 arkadasim biliyor durumumu guveniyorum da onlara, ama hayatima girecek yeni birisine soylemek istemiyorum, guvenemiyorum. Escinsel bireyim ustelik, bazen uye oldugum platformda gordugum oluyor kisi adina profil acilip “hiv pozitiftir” deyip ifsa etmelerini. Cunku gizlemek de hayatimda duygusal anlamda yeri olan kisiye haksizlikmis gibi geliyor.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10