Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔  (Okunma sayısı 3635 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Angelowic

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 4253
 • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #30 : Nisan 15, 2019, 06:02:46 ÖS »

Salgını önlemek için biz @Angelowic, @iss ve bikaç arkadaş daha dating programlarındaki üyelere anonim mesajlar göndererek salgın ve korunmaya dikkat çektik şehir şehir gezerek. Güzel feed backler de aldık. 1 kişi 10 kişiye bahsetse yine birşey. Eşcinsel erkek bireyler için bunu yapabildik. Yeterli değil belki ama en azından birşeyler yapmış olduk.


@turuncu ben de tam bundan bahsediyordum aynı anda yazmışız :)

Hiv ve Aids

Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #30 : Nisan 15, 2019, 06:02:46 ÖS »

pozitifdusunuyorum

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 189
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #31 : Nisan 15, 2019, 06:21:28 ÖS »
@pozitifdusunuyorum  Haklısın. Partnerine/partnerlerine pozitif olduğunu söylemeyen suçludur ve dava edilebilir. Ama ben şöyle bakıyorum;Herkes kendinden sorumludur. Önce korunarak kendi güvenliğini sağlamalı birey.
Salgını önlemek için biz @Angelowic, @iss ve bikaç arkadaş daha dating programlarındaki üyelere anonim mesajlar göndererek salgın ve korunmaya dikkat çektik şehir şehir gezerek. Güzel feed backler de aldık. 1 kişi 10 kişiye bahsetse yine birşey. Eşcinsel erkek bireyler için bunu yapabildik. Yeterli değil belki ama en azından birşeyler yapmış olduk. Ayrıca bulunduğum hetero,homo her ortamda korunmanın öneminden bahsederim. Kamusal alanda yapılması gereken bir şey bu ama hiç yokmuş gibi davraniliyor. Doların artışı ve ilaca ulaşımda sorun yaşama olasılığı da cabası pozitif sayısı arttıkça.

@turuncu Evet kendini korumaya odaklanmak daha doğru kesinlikle.  Henüz nereye varacağı belli olmayan virüs yükü durumum endişendiriyor beni aslında onun için bazı meselelere takılabiliyorum.

Bahsettiğin proje muhteşem.  @Angelowic ayrıntılarını anlatmış.  Hepinizin eline sağlık. 

Ekonomik kriz yaklaşırken HIV tanısı sayısının artması bence de büyük problem.  İlaçların fiyatını öğrendiğimde şok oldum, hiçbir fikrim yoktu.   
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2019, 06:32:25 ÖS Gönderen: pozitifdusunuyorum »

pozitifdusunuyorum

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 189
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #32 : Nisan 15, 2019, 06:31:30 ÖS »

Türkiye'ye gelecek olursak:

Benim derdim evli heteroseksüel çiftler değil.  Onların nasıl davranacakları zaten yasalar tarafından belirlenmiş ve bence bu durum kendilerini ilgilendiriyor.  Heteroseksüeller ayrıca evlenmeden önce HIV testi olmak zorundalar ve bu aşamada tanı almış, daha sonra evlenmiş, hayatına mutlu mesut devam eden bir sürü arkadaş var forumda, yazdıklarını da okuyorum. 

Benim ilgilendiğim topluluk LGBT bireyler ve bence asıl ilgilenilmesi gereken de onlar.  Çünkü Türkiye'de LGBT bireyleri tanıyan, haklarından bahsetmeyi bırakın varlıklarını kabul eden doğru düzgün bir yasal düzenleme yok.  Hayatımda ilk kez HIV muayenesi olurken bir devlet görevlisine nasıl cinsel ilişkiye girdiğimi açıkladım ve dolayısıyla ilk kez devlet tarafından heteroseksüel olmayan bir birey olarak tanınmış oldum.  Cinsel yöneliminizin ancak bu aşamada tanınması aslında çok trajik bir durum ama buna takılmıyorum.

LGBT bireyler için ayrı bir mevzuat ya da yasa olmadığı için bildirim tamamen kişinin inisiyatifine bırakılıyor.  Aslına bakarsanız gayet özgürlükçü görünen bir tercih bu.  Bu yaklaşım tanı almış bireyi koruyor ve onun haklarını ihlal etmiyor ve bence legal olarak böyle de kalmalı.  LGBT bireyler hukuki olarak tanınana ve hakları verilene kadar HIV tanısı almış LGBT bireylerin zorunlu eş bildirimine tabi olması felaket olur, her türlü fişlemenin önünü açar. 

Ancak ortada bir sorun var.  O da şu.  Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de erkeklerle seks yapan erkekler sık eş değiştiriyor.  Bu, tedavime başlamadan önce benimle konuşan doktorun "rastgele ilişki", bu başlık altında yazan bir başka arkadaşın da "aktif cinsel yaşam" olarak tanımladığı ilişki kurma biçimi ya da alışkanlığı.  Bu ilişki kurma biçimi çok kolay değişen bir şey değil ancak değişmesi imkansız olan bir şey de değil.  Bu konu kendi başına ayrıca uzun ve burada değil belki başka bir başlık altında konuşmak gerekiyor.

Sık eş değiştirme alışkanlığı yalnızca HIV için değil başka cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar için de risk oluşturuyor.  Erkeklerle seks yapan erkekler için bir diğer önemli risk sifiliz.  Sifiliz kendi başına artık kolay tedavi edilebilir bir hastalık olsa da HIV'ın geçişini kolaylaştırıyor.  Sağlık konularında bilgili olan arkadaşlar bu konuda daha ayrıntılı bilgilere sahiptirler eminim ki.

Erkeklerle seks yapan erkekler için riski artıran bir başka durum ise uyuşturucu kullanımı.  Yaygın uyuşturucu kullanımı riskli cinsel davranış (kondom kullanmadan seks yapmak vs.) oranlarını da artırıyor.  Türkiye enjeksiyonla uyuşturucu kullanımı yaygın olmadığı için daha şanslı ancak uyuşturucu dünyanın başka yerlerinde cinsel yolla bulaşan enfeksiyon riskini ne kadar artırıyorsa Türkiye'de de o kadar artırıyor.  Bu mevzu bırakın bu konu başlığını bu forumu da aşar.  Bu forum çerçevesinde insanlara kesinlikle uyuşturucudan uzak durmalarını söylemekten fazlasını yapamayız.   

Tüm bunları alt alta koyduğumuz zaman, yani sık eş değiştirmenin yaygınlığı, artan sifiliz vakaları ve uyuşturucu kullanımıyla birlikte erkeklerle seks yapan erkekler için HIV bulaş riski katlanarak artmış oluyor.  Bu durum başta metropoller olmak üzere tüm dünya için geçerli. Türkiye söz konusu olduğunda bu tabloya yukarıda bahsettiğim mevzuat yokluğunu da eklerseniz işin ne kadar vahim boyutlarda olduğunu anlayabilirsiniz.  Bunun yanına bir de şu kondomla zevk alamayan Türk erkeği fotoğrafını koyun, insanın arkasına bakmadan kaçası geliyor.   

Anlattıklarımın forumu kullanan çoğunluk için yeni bilgiler olmadığını tahmin edebiliyorum.  Benim derdim şu: peki ne yapılabilir? 

HIV tanısı almış birinin doğal olarak yapabileceği ilk şey daha önce beraber olduğu partnerlerini arayıp bilgilendirmek.  Ancak işler hiç de öyle kolay falan değil.  HIV durumum belirsizliğini korurken Kırmızı Kurdele Derneği'yle iletişime geçip bu konu hakkında bilgi almak istemiştim.  Onların bana verdikleri cevapta da belirttikleri gibi HIV tanısını yeni almış birinin bütün insiyatifi tek başına yüklenip daha önce birlikte olduğu partnerlerine haber vermesini beklemek ancak teoride geçerli. 

Erkeklerle seks yapan erkekler ve trans bireyler söz konusu olduğunda bu noktada asıl sorun şiddet, her muhtemel türüyle şiddet.  Seks yaptığı partnerine sorumluluk bilinciyle haber vermek isteyen bir gay/bi/trans bireyin şiddete maruz kalma olasılığı çok yüksek.  Daha anlaşılır şekilde ifade etmem gerekirse daha ortada fol yok yumurta yokken bile aldığı haberin ağırlığını kaldıramayan birileri kendisini uyaran bireye karşı ölümle sonuçlanacak saldırılar gerçekleştirebilir, göz ardı edilebilecek bir olasılık değil bu.   

Şiddet mevzusu yalnızca Türkiye için geçerli değil.  Dünya Sağlık Örgütü'nün konuyla ilgili bir araştırması var, göz atmak isteyenler için.  Rapora göre böyle durumlarda nadir de olsa şiddet vakalarına rastlanabiliyor:

https://www.who.int/hiv/pub/journal_articles/partner-notification-systematic-review/en/

Özellikle sık eş değiştiren bireyleri kapsayan bir sosyal destekli eş bildirim programı Türkiye'de nasıl işleyebilir peki?  İşte benim düşündüğüm mesele bu.  Kırmızı Kurdele Derneği'nin önerisi sahte bir sosyal bir medya hesabıyla, Kırmızı Kurdele Derneği'nin ya da başka bir derneğin mesajını paylaşmaktı.  Uygulanabilir bir yöntem.  Ben sosyal medya üzerinden partner bulmadığım için benim işime yaramadı ama başkalarının işine yarayabilir.

Benim aklıma gelen yöntemse şuydu: e-mailden SMS göndermek.  Böyle bir şey mümkünmüş.  Henüz denemedim çünkü gerçekten bir süre kendi tedavime odaklanmak istiyorum, her şeyin çok başındayım.  İşler biraz yoluna girsin bu bahsettiğim işlere girişeceğim zaten.  Yöntem olarak SMS göndermenin şöyle bir çekiciliği var: biriyle buluştuysan telefonu da vardır sende.  Sahte bir e-mail hesabı açıp SMS'le bilgi vermek mümkün.  Telefonsuz buluşmayı beceren arkadaşları ise buradan tebrik ediyor, bu durumda ne yapılabilir henüz bilmiyorum  ;D

Peki sosyal medya veya SMS aracılığıyla gönderilen mesajın içeriği ne olmalı?  Kırmızı Kurdele Derneği danışma hattının bana önerdiği mesaj şuydu: "Ben test oldum için rahat, sen de test ol"  Bunun yanında HIV testi yapan merkezlerin bilgileri de verilebilir.  Uzun zamandır ücretsiz HIV testi yapan merkezler de var.   

HIV tanısını yeni almış bir bireyin yapabileceği bir başka şey de belli bir süre seks yapmamak bence.  En azından virüs yükü belirlenemez seviyeye gelene kadar.  Ben ilk pozitif eliza sonucumu aldığımdan beri seks yapmıyorum ve gerçekten çok memnunum bu durumdan, hayatımdan bir şey eksildi diye bakmıyorum.  Böyle dönemlerde insan ilişki kurma biçimlerini tekrar düşünüp değerlendirebiliyor, ben öyle yapıyorum, tavsiye de ederim.  Bu, sonuçta tabii ki herkesin kendi tercihi ancak şunu söylemek isterim, bilinçli olarak bir süre seksten uzak durmak hiç de arzulanmayacak bir durum değil, hatta güzel. 

Ancak bunlar yine bireysel çözümler.  Bence asıl çözüm bir dernek çatısı altında, öncelikle HIV tanısı almış bireyi sonra da derneği koruyan ve hatta bu korumanın kesin ve kuşku götürmez olduğu bir yapı içinde olmalı.  Ayrıca bildirimden sonra takibi de mümkün kılacak elemanlar olmalı sistemin içinde.  Bildirim yapılan kişinin ifşası gibi bir durum kesinlikle söz konusu olmamalı.  Bu bir telefon hattı olabilir mesela.  Bildirimin gönüllülük esasına dayalı olması gerektiğini düşünüyorum, yukarıda bahsettiğim sebeplerden zorunlu bildirim bence yanlış olur Türkiye'de.  Bu belki yüzdeyüz çözüm getirmez ama kendilerine güvenli bir ortam sağlandıktan sonra ben pek çok LGBT bireyin bu hizmeti kullanacağını düşünüyorum.  Bu çözüm salgını tamamen durdurmasa da yavaşlatabilir.   

Biraz uzattım biliyorum ama bu konu kafama çok takılıyordu, anlattım rahatladım.  Fikirlerinizi merak ediyorum.


evet biraz uzun olmuş ama sabırla, anlaya anlaya, yavaşça okudum baştan sona @pozitifdusunuyorum

seni o kadar iyi anlıyorum ki, gösterdiğin çabanın kısa özeti şöyle '' ben yakalandım bu virüse başka insanlar da yakalanmasın, önüne geçelim dur diyelim ''

bu uzunca yazı içerisinde sadece hoşuma gitmeyen tek şey '' erkeklerle seks yapan erkekler '' oldu. ona eşcinsel birey veya gay diyoruz. sadece tabiri sevmedim ve fazla kullanmışsın her paragrafın başında var neredeyse, gay ve eşcinsel kelimelerini kullanmaya alışsan iyi edersin :) böyle daha sempatik çünkü..

gelelim asıl konuya. evet birileri bişeyler yapmalı. korkunç boyutta. her geçen gün artıyor. üzülüyorum gerçekten. bilinçsizce sex yapan kondom nedir bilmeyen eczaneden almaya bile utanan hatta ve hatta et ete değmezse olmaz diyen o kadar çok insan var ki...

biz ( @turuncu @iss ve ben ) sosyal tanışma ağı olan yani date programı hornet üzerinden bi çalışma başlattık aylar önce  ( ağustos 2018 ) amacımız gay bireyleri bilgilendirmek test olmaya kondom kullanmaya yönlendirmekti. ben hala devam ediyorum...

ben şöyle yaptım.

fake bir profil ile ( yakışıklı çekici gerçekçi bir profil ) yine fake gps programı kullanarak 01 plakadan başladım. her şehirde 1 hafta konaklayıp msj atan insanlara otomatik text mesajımızı yolluyorum. şuan bursadayım. vakit buldukça girip gelen mesajları okuyor karşılık veriyorum aşağıda ki hazır metin ile..

Merhaba.
Türkiye de, hiv/aids olduğunu bilmeyen ve tedavi almayan  tahmini 150.000 birey oldugunu biliyormusun? Bu uygulamadaki yakışıklı ve sağlıklı görünen bir çok bireyin pozitif olma ihtimali ÇOK AMA ÇOK YÜKSEK.
Eğer sende yakın zamanda korunmasız bir cinsel ilişki yaşadıysan devlet hastanelerinde ücretsiz test olabilirsin.
Ömür boyu ilaç kullanımıyla tedavi edilebilir bir kronik hastalık olan Hiv/Aids'e karşı erken bir evrede tanı alabilir, daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsin. Tedavi alarak partnerine bulaşma riskini de ortadan kaldırabilir, onu koruyabilirsin.
ŞANSA BIRAKMA, KONDOM TAK.
www.hivveaids.net


konu başlığımız buydu sen de incele istersen https://www.hivveaids.net/hiv-kose/site-sakinlerinin-dikkatine-127757/

bu sayede binlerce mesaj aldım adanadan bursaya gelene kadar.. daha yolum çok uzun. amacım 81 şehrin tamamını dolaşıp eşcinsel insanlara yaşadıkları şehirde hiv virüsünün olduğunu hatırlatmak...

harika bir proje bu. katılmak istersen sen de dahil olabilirsin...

@Angelowic üzerinde çalıştığınız proje gerçekten harika, kesinlikle dahil olmak isterim ben de.  Bulduğun yöntem de süper  8)

Erkeklerle seks yapan erkekler tanımı çeviri Türkçesi aslında.  Kendimce MSM (man who have sex with man) tanımını Türkçeye çevirdim.  Bu tanımın daha işlevsel olduğunu düşünüyorum bir yandan.  Çünkü kişi kendini hangi yönelimle tanımlıyor olursa olsun MSM tanımı eyleme odaklanıyor ve yalnızca tıbbi bir anlamı var özünde.  Türkiye'de pek çok insan kendini heteroseksüel olarak tanımlayıp bol bol ve sık sık eşcinsel deneyim yaşabiliyor.  MSM kişinin kendini nasıl tanımladığının önemsizliğini vurguluyor bu bağlamda.  Erkekten kasıt da yalnızca biyolojik olarak erkek. 

Ama haklısın "erkek" tanımını kullanınca işin içine toplumsal cinsiyet konusu da giriyor ve herkes sevimli bulmayabilir.  Daha az kullanmaya çalışacağım. 

Düşünceli yanıtın için teşekkürler, sevgiler. 

Hiv ve Aids

Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #32 : Nisan 15, 2019, 06:31:30 ÖS »

Angelowic

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 4253
 • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #33 : Nisan 15, 2019, 07:22:51 ÖS »

@Angelowic üzerinde çalıştığınız proje gerçekten harika, kesinlikle dahil olmak isterim ben de.  Bulduğun yöntem de süper  8)


Bir yerlerde birilerine dokunun yardımcı olabilmek inanılmaz bi duygu @pozitifdusunuyorum harika reaksiyonlar aldık bu proje ile. Bizim sayemizde test olup pozitifi gören de oldu, negatifi görüp bu bana ders olsun artık hep kondom kullanacağım diyen de. Güzel oluyor anlayacağın...

Angelowic

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 4253
 • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #34 : Nisan 15, 2019, 07:24:18 ÖS »
Konu biraz dağıldı gibi :)

Yeni tanı dostlar yazmaya devam edebilirsiniz...

Angelowic

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 4253
 • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #35 : Nisan 15, 2019, 07:25:07 ÖS »

Merhaba arkadaşlar.

Burası yeni tanı alan aramıza yeni katılan dostlarımızın buluşma noktası olsun. Aklınıza ne gelirse buradan yazıp paylaşabilirsiniz. Kaç gün oldu hangi ilacı kullanıyorsun nasıl hissediyorsun psikolojik durumun ne? İçinizden ne geçiyorsa yazabilirsiniz.


rsfadami

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 11
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #36 : Nisan 15, 2019, 11:21:33 ÖS »
Merhaba, ben de geçtiğimiz ay içinde akut HIV tanısı aldım.  Akut HIV'den ayrıca bahseden bir başlık açacağım aslında ama şu aralar kendimi biraz işe vermeye çalışıyorum, dikkati başka yerlere vermeyi öğrenmek önemli sanırım böyle süreçlerde, elimden geleni yapıyorum.  Anti HIV testinin pozitif çıkmasına neden olacak kadar antikorum olmadığı için hala bir HIV pozitif raporum yok ama çoktan ilaç kullanmaya ve HIV'le yaşamaya başladım. Bu forum herşeye bakışımı değiştirdi diyebilirim ve değiştirmeye de devam ediyor.  Forumda yazılanları okumadan önce endişelendiğim pek çok şey şu an saçma geliyor.  Bana da İstanbullu azmış gibi geldi forumda, İzmir'in daha çok konusu geçiyor.  Yanılıyorum sanırım :)

Belki yeri değil fakat birşey sormak istiyorum antihiv pozitif olmadan akut hiv nasıl oluyor.? Birde anti hiv testinin pozitif olacagı kadar antikor yok nasıl oluyor bu şekilde testini p24 denmi pozitif verdi doktor nasıl ilaç başladı teşekkürler.
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2019, 11:26:43 ÖS Gönderen: rsfadami »

pozitifdusunuyorum

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 189
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #37 : Nisan 16, 2019, 12:44:37 ÖÖ »
@rsfadami

Şu geçtiğimiz bir buçuk ay içerisinde HIV'le ilgili her şeye baktım ama gerçekten testler ve anlamları fazlasıyla karmaşık geldi bana, sıkıldım, canım istemedi, göz gezdirdim sadece, doktor ne dediyse onu dinledim.  HIV eninde sonunda travma yaratan bir tanı.  Benim travmam da testler olmuş, bunları yazarken anlıyorum ben de. 

Açıklama kısmındaki not: Antikor doğrulama testleri ile (Immunblot test veya HIV 1/2 ayırt edici hızlı test) negatif sonuç saptanmıştır.  PCR ile HIV-1 RNA pozitifliği saptanması nedeniyle akut HIV-1 enfeksiyonu olarak yorumlanmıştır.   

Yani dediğin gibi anti HIV pozitifmiş negatif olan antikor doğrulama testleri imiş.  Anti HIV ve antikor doğrulama testlerini karıştırmışım daha önceki mesajımda, şimdi düzelttim.   

Antikor doğrulama testlerinden hala pozitif sonuç almıyor olmamın nedeni de henüz yeterince antikor üretmemiş oluşum.  Doktor böyle söyledi ben de acaba başka türlü müdür diye düşünmedim bile. 

Şimdi bunları yazarken niye sürekli akut HIV'le ilgili başlık açacağım diye yazıp açmadığımı anladım.  Bu test sonucu içimi daraltıyor ve başka şeylere odaklanmak istiyorum. 

Viral yüküm azaldığında benim yaşadığım akut HIV deneyimi nasıldı anlatacağım.  Şu an hazır değilim galiba. 

Sonuç olarak 29.03.2019 tarihinden beri Truvada ve Tivicay kullanıyorum.  Bu Cuma günü kontrole gideceğim ve yeni testler için kan vereceğim. 
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2019, 10:30:44 ÖÖ Gönderen: pozitifdusunuyorum »

Murat eren

 • Üye
 • *
 • İleti: 32
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #38 : Nisan 16, 2019, 01:05:33 ÖÖ »
Valla kardeş o konuya kimse bulaşmak istemiyor ne dedigini bilmiyor bence arkadaş. akut hiv diye bir söylenti tutturmuş gidiyor ya enfekte olmussundur ya da değil bunun ortası yok . Kesinlikle 1 ay sonra testler de ya antikor ya antijen sonucu verir.

pozitifdusunuyorum

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 189
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #39 : Nisan 16, 2019, 10:46:50 ÖÖ »
@Murat eren

Ne dediğimi biliyorum.  Söylenti tutturmadım.  Bana verilen kağıtta ne diyorsa onu buraya yazdım.  Enfekte olmuşum ki RNA kantitatif üç milyonun üzerinde çıkmış. Test zaten pozitif antijen sonucunu vermiş yukarıda gördüğün gibi.  Antikor sonucunu pozitif verememiş.  Bu da zaten akut HIV'de görülen bir durum.  Senin gibi bilip bilmeden konuşanlar bulaşmasa daha iyi zaten.  Aman uzak dur.   
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2019, 10:49:24 ÖÖ Gönderen: pozitifdusunuyorum »

rsfadami

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 11
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #40 : Nisan 16, 2019, 12:07:21 ÖS »
Anti HIV: Reaktif (Antijen Pozitifliği)
Demişsin fakat anti hivde antijen bakılmıyor antikor bakılıyor sadece sen antijen Pozitifliği yazmışsın burada bir yanlışlık var gibi.

Yazdıgon diger bir yer dede antikor pozitif
Demişsin.
Fakat alttada hızlı test negatif demişsin bence sen hızlı testten negatif aldın antijen antikor testinden pozitif aldın fakat antikor testinde antikordan degil antijenden yakaladı test bunumu demek istedin

pozitifdusunuyorum

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 189
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #41 : Nisan 16, 2019, 12:23:53 ÖS »
@rsfadami

Forumda yazdığın diğer mesajları okudum.  Sen HIV pozitif değilsin.  Bu konuyla ilgileniyorsun veya takıntı haline getirmişsin bilemiyorum.

Yukarıda yazdığım sonuçlar Sağlık Bakanlığı'na gönderilen kan örneğinin inceleme sonuçları.  Dolayısıyla hata olması mümkün değil. 

Ben test isimlerini karıştırmış olabilirim, bu çok normal çünkü az önce bahsettiğim gibi HIV tanısı almak travmatik bir süreç, travma hafızayı olumsuz etkileyebilir, ayrıca insan hata da yapabilir.

Bence sen sende olmayan bir hastalıkla haddinden fazla ilgilenirken kafanı fazla karıştırmışsın.  Lütfen buradaki başka insanların da kafasını karıştırmaya devam etme.  Git demiyorum ama gereksiz soru sorma en azından.  Çünkü sorduğun sorular cevap verilecek türden değil. 

Hayat güzel.  Çık dolaş.     
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2019, 12:42:16 ÖS Gönderen: pozitifdusunuyorum »

HeMan

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 502
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #42 : Nisan 16, 2019, 01:27:26 ÖS »
@pozitifdusunuyorum arkadaşın aklına birşey takılmış ve düzgün bir şekilde sormuş. Sen zaten pozitif değilsin, sen uzak dur, sen çık dolaş  ... vs çok doğru bir tavır değil. Sen forumda yenisin ama biz kimseye sebepsiz böyle çıkışmıyoruz. Kimse kimseyi tanımıyor dolayısıyla kimsenin kimseyle kişisel bir sorunu yok unutma.
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2019, 01:33:08 ÖS Gönderen: HeMan »

rsfadami

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 11
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #43 : Nisan 16, 2019, 01:42:14 ÖS »
Sorduğum sorularla kafa karıştırmadım tam tersine senin karıştırdığı kafaları düzeltmeye çalışıyorum. Sana kötü birşey demedim benimde anlatmak istediğim seninde dediğin gibi isimleri karıştırmış olabilirsin neden yanlış anladın beni. Senin dediğin gibi bence isimleri  karıştırdın. Neyse sağlıcakla kal.

pozitifdusunuyorum

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 189
Ynt: Yeni Tanı Alanlar Klübü 🔔🔔
« Yanıtla #44 : Nisan 16, 2019, 02:07:21 ÖS »
@HeMan

Benim de kimseyle kişisel sorunum yok.  Yukarıda bahsettiğim sonuçların yazılı olduğu kağıdı almak iyi hissettirmiyor.  Sanki yalan söylüyormuşum gibi bir hava yaratan yorumlara tepki gösterdim sadece.  Verdiğim tepkilerin haksız olduğunu düşünmüyorum.     

@rsfadami

Seninle de bir sorunum yok.  O sonuçlar eninde sonunda beni ilgilendiriyor.  Benim sağlık durumum neden senin kafanı karıştırsın ki.  Kötü niyetli olmadığının farkındayım.  Hatta hala bakmak bile istemediğim test sonuçlarına tekrar bakmama vesile oldun, başka şeyler düşünmeye başladım.  Teşekkür bile edebilirim sana bunun için.  Sen de sağlıcakla kal.  Kendine iyi bak.   
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2019, 02:12:45 ÖS Gönderen: pozitifdusunuyorum »

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
1141 Gösterim
Son İleti Aralık 26, 2016, 10:21:24 ÖS
Gönderen: Matland
8 Yanıt
2009 Gösterim
Son İleti Mart 29, 2017, 10:31:26 ÖÖ
Gönderen: Psychic
103 Yanıt
6549 Gösterim
Son İleti Mart 25, 2019, 11:21:29 ÖS
Gönderen: benburak
27 Yanıt
2187 Gösterim
Son İleti Şubat 04, 2018, 01:15:02 ÖS
Gönderen: bedevi
9 Yanıt
735 Gösterim
Son İleti Temmuz 18, 2018, 10:05:05 ÖÖ
Gönderen: Angelowic