Hiv ve Aids

POZİTİF ( + ) KÖŞE => HIV + KÖŞE => Konuyu başlatan: Kayra26 - Mart 26, 2019, 08:30:14 ÖS

Başlık: Safra kesesi ameliyati
Gönderen: Kayra26 - Mart 26, 2019, 08:30:14 ÖS
Merhaba arkadaslar herkese sağlıklı günler. 9 aydir hiv pozitifim ve ilk aydan sonra cok sukur rna negatif devam ediyor. Safra kesesi ameliyatı olmam gerekiyor. Safra kesesi ameliyati yapabilecek bildiğiniz ,önerebileceğiniz ozel hastane veya devlet hastanesi farketmez varmi? Bide devlet memuruyum hiv pozitif oldugum bilinirse işime son verilecek bir kurumdayim. Diyelim ki devlet hastanesinde ameliyat oldum.Doktorun bana vereceği istirahat raporunda calistigim kurum gorunur mu. Ameliyat olacagim hastaneye çalıştığım kurumu soylemek istemiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardimci olursa sevinirim. Hepinizi seviyorum..
Başlık: Ynt: Safra kesesi ameliyati
Gönderen: pzHIV - Mart 26, 2019, 09:56:58 ÖS
@Kayra26 merhaba geçmiş olsun, ben hep böyle durumlarda tanı aldığım üniversite hastanesini önceliğe koyarım diye düşünüyorum hem daha deneyımlı doktorlar hem de hıv durumuna yaklaşımları daha doğru olabılır.
istirahat raporunda ise hıv+ ile bi şey yazması çok saçma olur hıc sanmıyorum sadece amelıyatın vs yazar..
ama tabı ben bu tür durumu yaşamadım bilemiyorum pozitifken ameliyat olan birilerinin diyecegi şeyler daha önemlidir senin için.
hıv tedavını sürdüren doktorunada bu durumu danısabılırsin cekıncenı anlatıp doktor daha ıyı yol gosterebılır.
Başlık: Ynt: Safra kesesi ameliyati
Gönderen: iss - Mart 26, 2019, 10:04:24 ÖS
Çalıştığınız kurumun adı hastaneye gözükmez ama emekli sandığı, bagkur, ssk hangisinden yaralandığınız belli oldugu için memur oldugunuz anlasılır. Ama polis yada vergi memuru mu oldugunuz bilgisini hastanenin göreceğini sanmam. Ama daha da önemlisi çalıstıgınız kurumun hiv ile alakalı bilgisinin olmaması. Bu nedenle rapor recete gibi şeyler de hiv tanısı olan b24 girilmemeli.

Ayrıca arkadasın dedigim gibi pozitif olmanızla alakalı bir sorun yaşamamanız için öncesinde ameliyat edecek doktorla bu durumu konuşun. ve kendi enfeksiyon doktorunuzla da durumunuzu konusup yönlendirme alın.
Başlık: Ynt: Safra kesesi ameliyati
Gönderen: Kayra26 - Mart 26, 2019, 10:24:41 ÖS
Polis memuruyum askeriye gibi donem donem testler yapilmiyor bizde.Yani saklayabilirsen emekli olana kadar bir sikinti olmuyor. Asil korkum şu tamam doktora hiv pozitif oldugumu soyledim. Doktor ameliyati yapti. Istirahat raporunu verirken orda benim polis memuru oldugumu bilmesin yeter. Bilse ne olur onu da bilmiyorum. Doktorlar askeriyeden birini ogreneiginde tsk ye bildirmek zorundaymis diye duymustum. Egm ye de bildirmek zorunda olur mu onu bilmiyorum.  Ben kendi enfeksiyon doktoruma bile kendi meslegimi soylemedim milli egitimde memurum dedim. Herkese sorulmustur herhalde dosyaya bilgilerin girilmesi icin.
Başlık: Ynt: Safra kesesi ameliyati
Gönderen: Kayra26 - Mart 27, 2019, 09:47:40 ÖÖ
Teşekkür ederim @Nocturnal icimi rahatlattin. Peki  hastanedekilerin polis olduğumu bildiğinde bunu biryere bildirmezler degil mi gizli tutulur.
Başlık: Ynt: Safra kesesi ameliyati
Gönderen: Kayra26 - Mart 28, 2019, 12:30:47 ÖS
Cok tesekkur ederim @Nocturnal . Valla cok iyi aydinlattin. Zaten ameliyata refakatci olarak hiv+ oldugumu bilen biri gelecek ve polis olduğumu kimseye soylemeyecek.O zamam ben en kisa surede devlet hastanesine randevu alip ameliyat için gün alayim. Inşallah bir sıkıntı çıkmadan hemen ameliyatımı olur kurtulurum.
Başlık: Ynt: Safra kesesi ameliyati
Gönderen: Milyon - Mart 29, 2019, 04:28:09 ÖS
Ameliyat olacağımız zaman bunu söylemeli miyiz? Söylemesek de onlar görürler mi?
Başlık: Ynt: Safra kesesi ameliyati
Gönderen: Angelowic - Mart 29, 2019, 04:44:03 ÖS

ameliyata refakatci olarak hiv+ oldugumu bilen biri gelecek ve polis olduğumu kimseye soylemeyecek.O zamam ben en kisa surede devlet hastanesine randevu alip ameliyat için gün alayim. Inşallah bir sıkıntı çıkmadan hemen ameliyatımı olur kurtulurum.


geçmiş olsun @Kayra26 umarım sorunsuz bir şekilde olursun ameliyatını, şifa diliyorum sana..

@Milyon söylenmesi öneriliyor, medula kapalı değilse görüyorlar.