Gönderen Konu: İlaç etkisi  (Okunma sayısı 674 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thısısmyworld

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 15
İlaç etkisi
« : Haziran 07, 2020, 11:47:54 ÖS »
Arkadaşlar merhaba 3 gündür geçmeyen ayak üşümem var ve bu yüzden sanırım bağırsaklarımı ve midemi üşüttüm ağrı oluyor ayrıca ishal durumu söz konusu. Ayriyeten bu sıralar kendimi çok halsiz yorgun bitkin hissediyorum sürekli uykum var aşırı hızlı yoruluyorum sizce kullandığım ilaçlar artık etki etmiyor mu ? Ya da etkisi mi azaldı böyle bir durum söz konusu olabilir mi ? ( Hivent+Tivicay) Göz altlarımda hafif morarmada görülüyor. Çok korkuyorum ve her şeyden tedirgin oluyorum panik ve kaygı bozukluğum var...

Hiv ve Aids

İlaç etkisi
« : Haziran 07, 2020, 11:47:54 ÖS »

Mavera

  • Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • *****
  • İleti: 6240
Ynt: İlaç etkisi
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2020, 09:35:15 ÖÖ »
İlaclarını aksatmadıysan, etkileşim yapacak ilaç druna sormadan kullanmadıysan
Hiv ilaçlarının işe yaramaması gibi bir sorun yoktur. Bu konuda endişe etme.

Şikayetlerini çok farklı hastalıklar ve enfeksiyonlar da yapabilir, geçmezse drun ayrıntılı kan tahlili ile bakarak bir sorun var mı vitamin eksikliği tiroid rahatsızlığı iltihap vs. var mı bakabilir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

thısısmyworld

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 15
Ynt: İlaç etkisi
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2020, 10:14:33 ÖÖ »
@Mavera 3 gün sonra enfeksiyon doktoruna gidip tahlillerimi yaptıracağım zaten kendi doktoruma hala coronadan dolayı gidemiyorum... Cevabınız için yine teşekkür ederim :)

Hiv ve Aids

Ynt: İlaç etkisi
« Yanıtla #2 : Haziran 08, 2020, 10:14:33 ÖÖ »

kabukcu37

  • Ziyaretçi
Ynt: İlaç etkisi
« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2020, 01:48:21 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba 3 gündür geçmeyen ayak üşümem var ve bu yüzden sanırım bağırsaklarımı ve midemi üşüttüm ağrı oluyor ayrıca ishal durumu söz konusu. Ayriyeten bu sıralar kendimi çok halsiz yorgun bitkin hissediyorum sürekli uykum var aşırı hızlı yoruluyorum sizce kullandığım ilaçlar artık etki etmiyor mu ? Ya da etkisi mi azaldı böyle bir durum söz konusu olabilir mi ? ( Hivent+Tivicay) Göz altlarımda hafif morarmada görülüyor. Çok korkuyorum ve her şeyden tedirgin oluyorum panik ve kaygı bozukluğum var...
2 sene oldu nerdeyse bende hivent+tivicay kullanıyorum. İlaçlarımdan memnunum. Tam saatinde almaya özen göster.
Sonuçları paylaşırsan burdan sevinirim. Çok çok geçmiş olsun..

thısısmyworld

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 15
Ynt: İlaç etkisi
« Yanıtla #4 : Haziran 11, 2020, 03:44:27 ÖS »
@kabukcu37 Bugüm doktora gittim ama maalesef kan tahlillerini yapamıyorlarmış bu dönemde o yüzden araştırma hastanesine gitmelisin dedi ama kullandığım ilaçları antibiyotik vs tekrar yazdı onları kullanmaya devam edeceğim belli bir süre sonra da araştırma hastanesinden sıra alıp kendi doktoruma gideceğim, kendi doktoruma gittiğim zaman bilgi veririm. Fakat bu dönemde gitmeye hala çekiniyorum eğitim ve araştırma hastanelerine...

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
TRIUMEQ yan etkisi mi ? Yoksa grip mi ?

Başlatan merak_etme_sabret « 1 2 » HIV + KÖŞE

19 Yanıt
3608 Gösterim
Son İleti Nisan 09, 2018, 08:48:18 ÖS
Gönderen: beybisi
1 Yanıt
787 Gösterim
Son İleti Şubat 16, 2018, 09:47:54 ÖS
Gönderen: Fatih
7 Yanıt
1191 Gösterim
Son İleti Şubat 18, 2019, 10:31:20 ÖS
Gönderen: inflame
2 Yanıt
397 Gösterim
Son İleti Mayıs 27, 2020, 11:20:22 ÖS
Gönderen: thısısmyworld
2 Yanıt
345 Gösterim
Son İleti Haziran 13, 2020, 09:54:17 ÖÖ
Gönderen: can1234