Gönderen Konu: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı  (Okunma sayısı 2848 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eray013435

  • Üye
  • *
  • İleti: 22
merhaba 1 ay doldu ılac kullanımda 1. ayı gerıde bıraktım hıvent 200 mg ve tıvıcay 50 mg kullanıyorum 1 haftadır ozelıkler kolllarda sag ve sol kolda kızarıklık ve kasınma var aşı yerlerınde bıde sag ayakta bılekte oldu gecıyor kızarıklık yavas yavas ama sizce bu nedır enfeksıyon doktoruna gosterdım alerjıktır deyıp geçiştirdi panık yapmalımıyım sızce hangı doktora gorunup neyı kontrol ettırmelıyım lutfen tecrubelı arkadaşlardan ve benle aynı sorunu yasıyan arkadaslardan yardım beklıyorum (bu arada kızamık aşisi daha olmadım bayramda istanulu gezdım yogun bır kalabalık vardı gemıler ve metroda bişe bulaşma olabılır ne bılım bır mıkrop  suriyelı ve afgan pakıstanlılardan)

Hiv ve Aids


eray013435

  • Üye
  • *
  • İleti: 22
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2019, 11:59:22 ÖS »
bırde eyer bu HIVENTVEYA TIVICAY ın yaptıgı yan etkıyse ne yapmalıyım 3 aylık ılacları aynı olarak teslım aldım bugun eczaneden bu ılaclar degıstırılmelı mı yoksa basıt bır yan etkı olarak degerlendırılıp devam mı etmelıyım arkadaslar boyle seyler olagan mı ben kendı kendıne gecer dedım ama once ayagım kasındı sonra sag kolum ası yerım sımdıde sol kolumda kızarıklık oldu kabarma yok ama kasınıyor bende kasımıyorum yavas yavas kızarıklık gecıyor  msjlarınız beklıyorum yarın enfenksıyon doktoruna gıdecem ne yapmalıyız dıye bılgı alıcambu arada sızın tecrubelerıızdende yaralanmak ısıtıyorum

turuncu

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 3163
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2019, 12:09:47 ÖÖ »
Her rahatsızlığı HIV e ya da ilaçlara yormak doğru değil. Alerjik bir durum olabilir. Truvada-Tivicay in böyle bir yan etkisi olduğunu duymadım. İlaçların yan etkileri genelde baş ağrısı,mide bulantısı,kas ağrıları olur ve kısa sürede geçer gider.

İlaçları eczaneden değiştirmen bişey değiştirmez. İlaç değişikliğine gidilecekse buna doktorunla karar verip başka bir ilaç raporu çıkarabilirsiniz.
Enfeksiyon doktorun ciddiye almalıydı bunu. Belki sen fazla abartıyosun ama alerjik bir durumsa da neden bakılıp tedavi edilmesin.
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2019, 12:10:35 ÖÖ Gönderen: turuncu »

Hiv ve Aids

Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #2 : Haziran 13, 2019, 12:09:47 ÖÖ »

pzHIV

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 372
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #3 : Haziran 13, 2019, 01:42:05 ÖÖ »
@eray013435 merhaba, yaklaşık 3. Ayımı tamamlayacağım ilaç konusunda ve ilk ay kullandığım ilaçlar benımde hıvent tvıcaydı, daha sonra tek tablet kullanımı için triumeq e geçirdi doktorum.
Daha bugun cilt doktorundaydım ve benımde sorunum cilt lekeleri kuruluk dermatit vs idi. Doktora ben sormadan bunun rahatsızlığınızla alakası Yok siz her şeyi acaba bundan mı diye düşünüyorsunuz dedi.
Ve evet ilk hıvent tvicay kullanımımda benımde kolumda sırtıma yakın yerlerde kucuk kırmızı bölgeler oluşmuştu. Bilemiyorum o dönem üstüne düşmedim kendiliğinden o kızarık olan bölgeler gectı. İlaç yapmıştır kesin diyemiyorum ama ben de yaşamıştım bu durumu. Vucut alışma süreçlerinde strese de bağlı olarak böyle tepkiler verebiliyor.Benım dermatit sorunum o şekilde meydana geldi mesela.  Cildiyeciye gidebilirsin cok kafana takıyorsan durumu izah edersin..

eray013435

  • Üye
  • *
  • İleti: 22
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #4 : Haziran 13, 2019, 01:46:16 ÖS »
merhaba benle aynı ilacı kullanan arkadasım bende boyle stres falan pek yokda rahat bır ınsanım  bende gecıp gıdecegını dusunuyorum senın gıbı ama ıste ama doktor ılk ılacı verdıgınde dokunursa bana soyle demıstı aslında basıt bır yada ıkı karın agrısı oldu ama bu kızarıklar olmamısıtı sımdı gene 3 aylık ılacları aldım acaba kullanmadan degısıtırsemm mı dıye dusuncelere kapıldım yan etkıler cıddı degıl gıbı ama ne bılım bi 3ay daha kullansam mı eyer 1 ay sonra heryerım kıpkırmızı ve kasınma lar artarsa ılaç degısı mı nasıl olur sence 3aylık aldım raporla ama ılacın tıoplam fıyatı eczanede gordum 5 bın 170 tl bu 2 aylık ılacı gerı mı verıcem prosedur nasıl oluyor acaba

pzHIV

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 372
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2019, 04:59:33 ÖS »
@eray013435 doktorun tekrar 3 aylık ilacını aynı sekılde yazdıysa demekki bir bildiği var diye düşünüyorum. Dediğin olursa ben cildiyeciye gitmen taraftarıyım halen. Sebebi başka bir şey olabılır. ilaç değişimlerinin basit şeyler olmadığını düşünüyorum ben sonuçla belli kombinler var belli ilaç sayısı var sen bu ilaçları bıraktıktan sonra geri dönemeyeceksin kafadan bir tedavi yolunu eleyeceksin. O yüzden biraz daha zaman ver kendine diyorum ben.

Atakan27

  • Üye
  • *
  • İleti: 41
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2019, 05:16:47 ÖS »
Bende tani almadan once vardi. Tum vucudumda ozellikle karin bolgesinde kizariklik ve kasinti. Bu yuzden test yaptırdım ve bu sekilde tani almistim. Ilaclarima baslayinca hic olmadi kizariklik ve kasinti.

eray013435

  • Üye
  • *
  • İleti: 22
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #7 : Haziran 14, 2019, 02:51:59 ÖÖ »
bugun bır intanıyede prof doktora danıstım gosterdım vucudun heryerınde olmadıgını soyledı sadece 3 yerde gorunur haldeydı doktorda ılacları degısırmeyı gerek gormedı ama takıp et dedı artarsa bu kızarıklıklar degsıtıırız dedı raporlu ılaclarımıda yenı almısıtım 3 aylık bakalım neler olucak 1 ayın sonunda umarım kızarıklıklar artmaz

Themaxmar

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 5
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #8 : Haziran 14, 2019, 11:14:33 ÖÖ »
Hiç Sorun etme,moralini Bozma. Bende de aynı sorunlar olmuştu. Karın bölgemde,bacaklarımda ve ayak bileklerimde sivrisinek ısırmış gibi bişeyler vardı ve acaip kaşınıyordu.Test yaptırmaya da bu şikayetlerimden gitmiştim ve Burdayım 😊
İlaçlarınla alakası yok Sana tavsiyem iyi bir dermotolog’a git,tedavisi kolay. Bi kaç kremle geçer.
 İstanbulda yaşıyorsan sana kendi doktorumu önerebilirim.HIV’le yaşayan insanlara karşı gayet sıcak.

Mervinn

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 209
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #9 : Ağustos 24, 2019, 12:28:43 ÖS »
@eray013435 bendede kızarıklık kaşıntı var seninkinin aynısı bende 3 aylık ilacımı aldım senin durumun ne geçtimi geçtiyse nasıl geçti çok sinirim bozuluyor vucudum sürekli kabarıyor ayaklarım kaşınıyor bulunduğum yerde de doktora gidemiyorum hemen ne ilaç kullanıyorsun diye soracaklar korkuyorum 3 ayımın dolmasına az kaldı ama psikolojim çok bozuk 😞

pzHIV

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 372
Ynt: hıv pozıtifim ama vucutta alerji tarzı kızarıklar cıkan var mı
« Yanıtla #10 : Ağustos 24, 2019, 07:48:21 ÖS »
@Mervinn bence git cildiyeciye artıkk  dermatit olabilir basit bir cilt hastalığı olabilir hiç sanmıyorum hıv den şüphelenecegını doktorun samımı soyluyorum. Ben gidip kendim söylemiştim cildiyeciye hıv tedavisi alıyorum diye o da siz her şeyi buna bağlamayı bırakın bence dedi net bir şekilde çünkü kızarıklıklar dermatit kaşıntı kuruluk vs herkeste olan olabılecek seylerrr.. hap verirse bakarsın burdan etkileşimine, krem losyon verirse zaten etkilemez kendini kısıtlama boşuna.

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
3982 Gösterim
Son İleti Temmuz 01, 2016, 01:57:23 ÖÖ
Gönderen: cercei
49 Yanıt
9970 Gösterim
Son İleti Haziran 13, 2019, 08:46:07 ÖS
Gönderen: çaçaron
3 Yanıt
2880 Gösterim
Son İleti Mayıs 31, 2018, 12:14:31 ÖS
Gönderen: hk
10 Yanıt
5209 Gösterim
Son İleti Mart 07, 2019, 05:37:08 ÖS
Gönderen: Angelowic
16 Yanıt
6595 Gösterim
Son İleti Şubat 25, 2019, 09:51:33 ÖS
Gönderen: Angelowic