Gönderen Konu: Aleji ve kaşıntı  (Okunma sayısı 1246 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mervinn

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 201
Aleji ve kaşıntı
« : Ağustos 17, 2019, 01:42:22 ÖS »
Epeydir geçmesini bekliyorum ama bir türlü geçmedi vucudumda kabarıklıklar ve kaşıntı oluyor avil ilaç alıyorum günlük aynı durumu yaşayan varmı ilacım Genvoya

Hiv ve Aids

Aleji ve kaşıntı
« : Ağustos 17, 2019, 01:42:22 ÖS »

turuncu

  • Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • *****
  • İleti: 3185
Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2019, 02:04:34 ÖS »
İlaca başlandığında vücudun alışma süresine bağlı olarak kızarmalar görülebilir.Ama 1-2 hafta içinde geçer gider ve tekrarlamaz.
Alerjin Genvoya kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Yine de doktoruna danış bence @Mervinn
Geçmiş olsun!

pzHIV

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 359
Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2019, 02:51:32 ÖS »
@Mervinn merhaba, bende sırt bölgemde kızarıklar, bacaklarımda ve kollarımda kaşıntılar yaşamıştım alerji gibi aynı zamanda yüzümde de dermatit oluşmuştu. Özellikle tanı almadan öncede belirti olarak da yaşamıştım bu durumu. Haziran da iyi bir cildiyeciye gittim losyon hap krem vs verdi doktor şuan hepsi geçti. Sen ilaca başlayalı oldu biraz sadece ilaca alışma süreci olmayabilir. Bence iyi bir cildiyeci bul.

Hiv ve Aids

Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2019, 02:51:32 ÖS »

Angelowic

  • Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • *****
  • İleti: 5545
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2019, 05:25:09 ÖS »
geçmiş olsun @Mervinn :(

Mervinn

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 201
Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #4 : Ağustos 17, 2019, 05:55:06 ÖS »
Bende ilk önce ilaca alışma süreci diye düşündüm ama 2ay oldu geçmedi eylülde randevum var doktorla o zamana kadar beklerim heralde ama sinir bozmaya başladı bazen dudaklarım bile şişiyor 😞 @Angelowic @pzHIV @turuncu teşekkürler

masmahe

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 435
Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2019, 11:33:38 ÖS »
egzamanın ileri seviyesi olabilir.hastalık ilerlemişse sadece yüzde değil vucudun farklı bölgelerinde kızarıklık ve kaşıntı olabiliyor.ben çok çektim bu hastalığı cd 4 lerim 300 e düştüğünde vucudumun çoğu yerinde çıkmıştı böyle kızarıklıklar.bağışıklık yükseldikçe geçti.
benim doktorum bu tür kızarıklıklara krem yazmıyor çok ısrar etmeme rağmen.nemlendirici öneriyor sadece.
streste sebep olabiliyormuş bu konudada dikkat etmek lazım.

okomka

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 267
Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #6 : Ağustos 18, 2019, 01:24:36 ÖÖ »
Sanırım Genvoya kullananlarda bu durum var.Daha çok tatlı bir şeyler yediğimde bende aynı durumu yaşıyorum.Tatlıyı kestim ve geçti.

turuncu

  • Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • *****
  • İleti: 3185
Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #7 : Ağustos 18, 2019, 02:32:25 ÖÖ »
Sanırım Genvoya kullananlarda bu durum var.Daha çok tatlı bir şeyler yediğimde bende aynı durumu yaşıyorum.Tatlıyı kestim ve geçti.
Tatlıdandır o. Tatlıyı kesince geçiyomuş bak.. Genvoya yı kesemeyeceğine göre... ;) İlaca bağlama yani.

Mervinn

  • Katılımcı Üye
  • *
  • İleti: 201
Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #8 : Ağustos 24, 2019, 09:47:39 ÖÖ »
Arkadaşlar Avil ilacın Genvoya ile etkileşimine bakabilirmisiniz

turuncu

  • Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • *****
  • İleti: 3185
Ynt: Aleji ve kaşıntı
« Yanıtla #9 : Ağustos 24, 2019, 02:40:20 ÖS »
Arkadaşlar Avil ilacın Genvoya ile etkileşimine bakabilirmisiniz
baktım ama bulamadım.

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
2 Yanıt
1597 Gösterim
Son İleti Temmuz 07, 2017, 05:03:13 ÖS
Gönderen: Mavera
9 Yanıt
2514 Gösterim
Son İleti Mayıs 03, 2018, 05:28:55 ÖÖ
Gönderen: 123abc
12 Yanıt
3444 Gösterim
Son İleti Ekim 30, 2018, 07:08:35 ÖS
Gönderen: Samonuru11
5 Yanıt
2517 Gösterim
Son İleti Kasım 23, 2018, 04:52:50 ÖÖ
Gönderen: dejavu
5 Yanıt
1465 Gösterim
Son İleti Şubat 18, 2019, 12:56:47 ÖS
Gönderen: vegyp