Hiv ve Aids

AIDS FORUM => AIDS Nedir? => Konuyu başlatan: Nazar - Ağustos 04, 2017, 05:52:37 ÖS

Başlık: Kamu Spotları
Gönderen: Nazar - Ağustos 04, 2017, 05:52:37 ÖS
Herkese iyi günler dilerim.Arkadaşlar bu kamu spotu olayı çok hoşuma gidiyor bu kamu spotu olayı bizim ülkemizdede yerleşti.Mesela tuzun zararından tutunda sigaraya kadar hatta kışın portakala kadar kamu spotlarımız var bu çok iyi.Ama mesela tuzun zararını hemen hemen herkes bilir yada sigaranın ama bu hiv konusunda çoğu insan bilinçsiz yada hafife alıyor bu hiv konusunda kamu spotu tarzı yayınlarla bilgilendirme yoluna gidilse çok iyi olur çünkü cinsellik artık çok kontrolsüz yaşanmaya başladı.
Başlık: Ynt: Kamu Spotları
Gönderen: Mavera - Ağustos 04, 2017, 07:23:29 ÖS
Kesinlikle katılıyorum. Ama devletin böyle bir şey yapması zor çünkü muafazakar kesim sevmez bu tarz şeyleri. 'Kondom kullanın!' Demek zinaya özendirmek töbe haşa derler. Tamam Türkiye müslüman ülke, elhamdürillah, ama kimse evlilik dışı seks yapmıyor mu Türkiye'de? Olan bir şeyi görmezden gelerek yok edemeyiz ki!

Daha ayrıntılı fikirlerimi şu başlıkta belirtmiştim:


http://hivveaids.net/index.php?topic=3205.msg29569#msg29569
Başlık: Ynt: Kamu Spotları
Gönderen: acısada_öldürmez - Ağustos 04, 2017, 08:15:15 ÖS
çok  namuslu  bir devletiz,  her  boku  yer  sonra da  sümen altı ederiz

 o iş biraz  zor çünkü  cinsellik ayıp 
Başlık: Ynt: Kamu Spotları
Gönderen: Nazar - Ağustos 04, 2017, 09:51:11 ÖS
Hiv sadece cinsellikle bulaşmıyor ki kan yolu ilede bulaşıyor.Yani demem o ki kamu spotunda sadece cinsellikle bilgi yerine genel anlamda bir kamu spotu hazırlanabilir.İşte nedir farkındalık oluşturmak bile yeterli bilinç oluşması lazım.
Başlık: Ynt: Kamu Spotları
Gönderen: Mysterious - Ağustos 04, 2017, 11:20:23 ÖS
Kesinlikle yapılmalı. Ama kalkıp bazı muhafazakar diye kendilerini itham eden ancak cehaletten başka birşey bilmeyen bir kesim gidip o yayını yapan kanalı ateşe verir, yaparlar bunu yani 😂 Yapsınlar böyle bi kamu spotu ama biraz ürkütücü olsun, ehh bu ne be deyip geçmesin kanalı kimse. Dikkat çekici olsun, ohaa vay be çok önemli bişeymiş bu densin yediden yetmişe. Bugun Kadıköyde bir arkadaşla geziyoruz, tam rıhtımda çok eski bir halk tuvaleti var. Sıkıştım acil biyere gidip oturalım lavaboya girelim dedi, ben de al bak burda var gir işte dedim. Demez olaydım, agzına geleni saydı bana. Neymiş efendim orda pis pis insanlar varmış etrafa spermlerini aidslerini dağıtmış gitmişlerdir dedi. E şimdi ben de bu malum illeti taşıdığım için hemen üstüme alındım. Ne alaka oğlum tuvaletten ne bulaşacak mal mal konuşma diye bagırdım. Sana noluyo be sen nerden bilcen felan dedi üzerine, tabi diyemedim ah ulan bi bilsen diye. Nerden bilecekmişim bababa laflara bak 😊 ve bunu diyen arkadasım yurtdışında okumuş bir ing öğretmeni maalesef. Cahillik sadece okumamış eğitim görmemiş demek değil "doğru bilgileri araştırıp okumamış" anlamına geliyor.