Gönderen Konu: 10-1074 yeni antibody  (Okunma sayısı 3510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

 • Ziyaretçi
10-1074 yeni antibody
« : Ocak 18, 2017, 10:19:11 ÖÖ »
https://m.medicalxpress.com/news/2017-01-successful-antibody-trial-hiv-infected-individuals.html

Arkadaşlar yeni bir antibody geliştirilmiş. İsmi 10-1074. İlk denemeler insanlar üzerindeki gayet başarılı geçmiş. Önümüzdeki baharda yeni hiv pozitif hastalarda denenecekmiş. Ayrıca direnç geliştirmiş hastalarda da kullanılabilecekmiş. Antibody bizim için çok iyi. Toksik madde yok ve yan etki sıfır. Hadi hayırlısı

Hiv ve Aids

10-1074 yeni antibody
« : Ocak 18, 2017, 10:19:11 ÖÖ »

3335

 • Ziyaretçi
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #1 : Ocak 18, 2017, 10:47:32 ÖÖ »
@Matland ilac yerine mi gececek bu antibody anlamadim ?

OREGON

 • Ziyaretçi
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2017, 11:55:24 ÖÖ »
aşı çalışmalarında kullanılan antikor denemelerinden biri..

Hiv ve Aids

Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2017, 11:55:24 ÖÖ »

Beyzale

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 121
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2017, 12:10:43 ÖS »
@Matland antibody derken biraz daha acarmisin.
bu arada çeviri için teşekkürler bu aralar tek yüzümü güldüren haberler...

Matland

 • Ziyaretçi
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #4 : Ocak 18, 2017, 01:42:38 ÖS »
Evet ilaç yerine geçecek. Yakın gelecekte ben şu an kullandığımız art (anti retroviral terapi) nin sonunun geleceğine inanıyorum. Ki ilk antibody ilacının bu yıl içinde amerikan piyasasına sürülmesi planlanıyor. Antibody dediğimiz şey doğal antikorlar. Vücudumuz hive karşı bağışıklık geliştiremiyor ancak dışarda eğitilmiş bu antikorlar içeri enjekte ediliyor ve bu şekilde doğal bir savaş veriliyor. Şu anda olduğu gibi vücudumuza toksik madde almıyoruz.

Beyzale

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 121
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #5 : Ocak 24, 2017, 02:17:47 ÖÖ »
Yani yan etki ve organ yorulması gibi bir durum olmayacak. Buda bir nevi kur bizim için yani.

Mavera

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 6313
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #6 : Ocak 24, 2017, 07:34:15 ÖÖ »
Heyecan verici bir çalışma. Takip etmelî.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

ayhandemir1986

 • Üye
 • *
 • İleti: 48
 • Belirti Hiç Bir şey , Test Herşey.
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #7 : Ocak 24, 2017, 09:33:11 ÖÖ »
GÜNAYDINIZ TÜM HVA AİLESİ

@Matland  Abi COK Sıkı takipçi siz sadece takip edin 😀  Güzel Harika birşey Doğal Savaşçı Sanırım ilaçların bünye yorması engellemek için.


@Mavera Bu Hepatit B aşısı gibi olurda bence  hiv koruma gibi yakındır herşeyin çok yakında bulunacağına eminim. . .
Bir düşün Gözlerin Görmüyor,kulakların duymuyor. .

zirzop40

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 60
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #8 : Ocak 24, 2017, 01:42:04 ÖS »
Harika haberler bunlar arkadaşlar inanıyorum ki çok ama çok yakın zamanda tamamen temizleyecekler bu virüsü....bu fikre inanmak ve pozitif yaklaşmakta çok önemli çünkü inanç ve pozitiflikle verdiğimiz enerji inanın dünyanın akışını olumlu etkiliyor. Haberleri bende takip ediyorum hemen hemen yeni olan tüm araştırmaları okuyorum. Güzel haberleri paylaşmaya devam edelim, inanmaya ve pozitif olmaya da :))

Rna 16900 CD 580 Aralık 2016
Rna Negatif CD 480 Ocak 2017 stribild
Rna Negatif CD 511 Nisan 2017 stribild
Rna Negatif CD 904 Ekim 2017 stribild
Rna Negatif CD 630 Mart 2018 genvoya
Rna Negatif CD 760 Nisan 2019 genvoya
Rna Negatif Aralık 2019 genvoya

günlük

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 84
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #9 : Şubat 14, 2017, 07:45:21 ÖS »
Son yıllarda yeni nesil HIV nötrleştirici antikorlar tespit edildi. Prof. Klein, "Bu antikorlar oldukça güçlü ve çok sayıda farklı HIV suşunu etkili bir şekilde nötralize edebiliyor ve bu nedenle de bir HIV aşısının araştırılması ve geliştirilmesi için önemli bir rol oynuyor" diye açıklıyor Prof Klein. Ek olarak, Profesör Klein'in araştırma grubu, Üniversite Hastanesi Köln'deki (Prof Gerd Fätkenheuer) Enfeksiyon Hastalıkları Departmanı ile New York'ta Rockefeller Üniversitesi'nden bilim insanlarının yakın işbirliği içinde HIV enfeksiyonunu tedavi etmek için geniş çapta nötrleştirici antikorların kullanılabileceğini araştırıyor.

Yeni yayınlanan deneme, bu yaklaşımı araştırıyor. Geniş ölçüde nötrleştiren antikor 10-1074, HIV zarf proteini üzerinde spesifik bir yapı (V3 döngüsü) hedeflemektedir. Çalışmada, araştırmacılar, antikorun iyi tolere edildiğini ve uygun farmakokinetik özellikleri olduğunu gösterdi. Ek olarak, antikor, HIV enfeksiyonu olan katılımcılarda yüksek antiviral aktivite gösterdi. Ayrıca, ekip, dirençli HIV varyantlarının gelişimini spesifik olarak araştırmayı başardı. Mevcut yayının ilk yazarlarından Dr Henning Gruell, "Antikorun seçim basıncından kaçmak için HIV'in kullandığı dinamikleri ve mekanizmaları araştırmak için kapsamlı bir HIV dizisi analizi yaptık" diyor.

"Bu araştırma, ancak, Rockefeller Üniversitesi ve diğer birçok klinik ve bilimsel ortakla yapılan yoğun işbirliği nedeniyle mümkündü" diyor Prof Dr Klein, Almanya'nın baş araştırmacısı ve araştırmanın son yazarı. Bilim adamları, HIV enfeksiyonlu hastalarda antikor aracılı bir tedavi yaklaşımı araştırmak için daha ileri çalışmalar planlıyor. Baharda daha çok deneme yapılması planlanıyor

günlük

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 84
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #10 : Şubat 15, 2017, 07:53:06 ÖS »
Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) verilerine göre dünyada 37 milyon AIDS hastası var. Ayrıca DSÖ, dünya genelindeki vakalarda azalma görülürken Türkiye genelinde vaka sayısının gittikçe arttığını da açıkladı. İngiliz bilim insanları ise insanoğlunun henüz tamamen kurtulamadığı HIV virüsü ile olan savaşında ciddi bir noktaya gelindiğini duyurdu. Buna göre ülkenin dört saygın üniversitesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışamalar sonucunda, AIDS’li bir hastanın vücudundaki bütün HIV’li hücrelerin temizlediği iddia ediliyor. Ancak kesin sonuç için biraz daha zamana ihtiyaç var.
hiv
Oxford, Cambridge, Imperial Collage ve Londra Üniversitesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmalar, AIDS’i tamamen ortadan kaldırmak için önemli bir noktaya gelindiğini gösterdi. İngiltere Ulusal Sağlık Servisi’nin de desteği ile geliştirilen yöntemle 44 yaşındaki AIDS hastasına önce özel olarak geliştirilmiş bir aşı verildi. Bu aşı ile vücut direnç kazandıktan sonra ise Vorinostat denilen bir ilaçla virüsün bütün hücrelerden atılması sağlandı. Araştırma ekibinden olan Sarah Fidler, ” Uyuyan HIV hücrelerini bile yok etmeyi başardık. Kesin sonuçlar için çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Araştırmanın başındaki Profesör Mark Samuels ise konu ile ilgili olarak “Bu AIDS tedavisinde bugüne kadar yapılmış en ciddi çalışma. İlk test sonuçlarına göre hastanın vücudunda HIV’e rastlamadık. Ama kesin bir sonuç söylemek için erken. ” açıklamasını yaptı. Araştırma sonucunu kesinleşmesi için 5 yıla ihtiyaç var.

günlük

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 84
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #11 : Şubat 15, 2017, 08:14:43 ÖS »
Belçikalı Bilim Adamları AIDS'ı Tamamen Tedavi Edecek Aşı Geliştiriyor
14 Şubat 2012 Salı 18:09
Belçika'nın Tropik Medikal Enstitüsü, dün akşam sessiz sedasız yapılan duyuru ile AIDS'e neden olan HIV virüsü için somut sonuçlar veren ilk tedavi aşısının başarıyla geliştirilmekte olduğunu açıkladı.

Belçikalı Bilim Adamları AIDS'ı Tamamen Tedavi Edecek Aşı Geliştiriyor
Belçika'nın Flaman bölgesine bağlı Anvers şehrindeki Tropik Medikal Enstitüsü, dün akşam sessiz sedasız yapılan duyuru ile AIDS'e neden olan HIV virüsü için somut sonuçlar veren ilk tedavi aşısının başarıyla geliştirilmekte olduğunu açıkladı.

Bugüne kadar çeşitli ilaçların hayat boyu kullanımı ile belli bir aşamaya kadar baskı altında tutulabilen HIV virüsü, bu aşı son halini aldığında artık hiçbir ilaç veya terapiye gerek bırakmadan ömür boyu kontrol altında tutulup, zararsız bir seviyede bırakılabilecek. Bilim adamları, insan deneklerde test edilmiş ve virüsün önemli belli varyasyonları üzerinde başarıya ulaşmış olan aşının şimdi virüsün tüm varyasyonlarını bastırdığını ve etkisiz hale getirdiğini görmek için çalışılıyor. HIV virüsü kapan kişilere uygulanan aşı, tüm varyasyonları baskı altına aldığı zaman virüsün bulaşıcı özelliğini de ortadan kaldırması bekleniyor.

Aşıyı geliştiren Profesör Guido Vanham, yaptığı açıklamada, şu ana kadar deneklerde hiçbir yan etki görmediklerini ifade etti. Bugüne kadar denenen hiçbir aşının virüsün herhangi bir varyasyonunu kalıcı olarak bastıramadığına dikkat çeken Vanham şöyle konuştu:

"Bugüne kadar tıbbın elinde, virüsü kullandığınız müddetçe bastıran anti-viraller bulunuyordu ve bu ilaçları kullanmayı bıraktığınız anda virüs aynı şekilde yeniden güçleniyordu. İşte artık bu aşı uygulandığında bu ilaçları almaya veya başka terapilere gerek kalmayacak. Aşı için nihai hedef HIV virüsünü tamamen tedavi etmek ve bu hastalıktan kurtulmak. Bildiğiniz gibi bu virüs bağışıklık sistemine hasar verdiği için tedavisi zor. Bizim geliştirdiğimiz yöntemle kişinin bağışıklık sisteminde bir değişiklik yapıyoruz aslında. Böylece sistem tekrar öldürücü hücreler üretmeye başlayabiliyor. Şimdilik bu aşının birden fala kez uygulanması gerekebilir mi bunu tam bilemiyoruz. Çünkü ancak aşı nihai aşamasına geldiğinde bunu da net şekilde öğreneceğiz. Zaten virüsün her varyasyonunu denemediğimiz için henüz 'kesin çözüm'dür diyemiyoruz. Ancak kısaca diyebiliriz ki bu 'tedavi' için atılmış en güçlü adım."

Aşının son hali için birkaç yıla daha ihtiyaç olduğunu kaydeden Vanham, şu an için aşının kişiye özel olarak geliştirildiğini ve bunun her bir kişi için zaman aldığını ifade etti. Bu şekilde uygulanması halinde hastalar için pahalı ve zaman alacak bir işlem olduğunu anlatan Vanham, her halükarda var olan diğer tüm ilaçların kullanım seferlerinden daha az ve ömürlük maliyetlerinden çok daha ucuz olacağından kuşku olmadığını belirtti. Vanham, bunun yanı sıra aşının genelleştirilerek uzun vadede herkese uygun kullanımı için de çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Matland

 • Ziyaretçi
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #12 : Şubat 15, 2017, 08:23:41 ÖS »
2012 haberi bu  :( :( :(

günlük

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 84
Ynt: 10-1074 yeni antibody
« Yanıtla #13 : Şubat 15, 2017, 08:34:46 ÖS »
Teknoloji Bilim & Teknik Çağın vebası AIDS'in tedavisi bulundu
11/07/2016 14:38
Türkçesi edinsel bağışıklık yetmezliği sendromu olan AİDS, HIV adındaki mikrobun neden olduğu, kan yoluyla ve cinsel ilişki sırasında bulaşan bir hastalıktır. Bu virüs, vücuda girdiğinde hastalığa karşı direnç göstermemizi sağlayan bağışıklık sistemimizi yok eder. Böylece başka hastalıklara yakalanmamız çok kolaylaşır ve en basit bir soğuk algınlığına bile direnç gösteremeyiz.  Avustralyalı bilim adamları çağın vebası olan hem kadında hem erkekte görülen AIDS'in tedavisini bulduklarını ve hastalık oranının çok düştüğünü açıkladılar.

Avustralya’nın önde gelen bilim insanları ülkede AIDS’in sonunun geldiğini duyurdu. Avustralya ABC televizyonun verdiği habere göre, uzmanlar AIDS tehlikesinin artık korkulacak boyutta olmadığını belirtiyor.

ABC'ye konuşan faklı araştırma gruplarından bilim insanları son dönemde AIDS'e yakalanan Avustralyalıların sayısının neredeyse yok denecek kadar az olduğunu belirterek, 1990'lı yılların başında yılda bini bulan AIDS vakası sayısının neredeyse sıfır düzeyine eriştiğini söyledi. Sidney New South Wales Üniversitesi, Kirby Enstitüsü HIV Epidemiyoloji ve Önleme Programı Başkanı Profesör Andrew Grulich, AIDS'in artık takip edilmesi gerekmeyen bir mesele haline geldiğini belirterek, "Öyle ki, insanlar buna geçici bir durum olarak bakar oldular. Çoğu insan hastalığa yakalanıyor, gidip tedavi oluyor ve sonrasında AIDS'ten kurtulmuş oluyorlar" dedi.

AIDS'e neden olan HIV ile mücadelenin hali hazırda devam ettiğini belirten uzmanlar, AIDS tedavisinin mucizeye yakın bir ilerleme olduğunu vurguluyor. Profesör Grulich, halihazırda AIDS'in ancak teşhis edilmemiş HIV vakalarında görüldüğünü belirtti. Melbourne Üniversitesi'nden Peter Doherty de tedavide kullanılan ilaçların önemli olduğunu ve hastanın bu ilaçlar sayesinde HIV ile uzun sağlıklı bir ömür geçirebildiğini ve ölüm tehlikesinden uzak yaşadığını vurguladı.

Avustralya AIDS Organizasyonları Federasyonu'nun uluslararası temsilcisi Don Baxter de AIDS'in henüz salgın haline gelmediği bölgelere uluslararası desteğin şart olduğunu belirterek, Avustralya'da bu alandaki vaka sayısındaki düşüşün ancak alınan tedbirler sayesinde elde edildiğini hatırlattı.

18-22 Temmuz tarihinde düzenlenecek Uluslararası AIDS'le Mücadele Konferansı bu yıl Güney Afrika'nın Durban kentinde toplanacak

 

Related Topics

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
3 Yanıt
2571 Gösterim
Son İleti Ekim 15, 2016, 10:47:30 ÖS
Gönderen: eren
6 Yanıt
2268 Gösterim
Son İleti Aralık 04, 2016, 05:01:55 ÖS
Gönderen: Filiz
33 Yanıt
9268 Gösterim
Son İleti Ocak 11, 2017, 02:15:22 ÖS
Gönderen: My life
12 Yanıt
2862 Gösterim
Son İleti Nisan 12, 2017, 06:09:03 ÖS
Gönderen: Umutlu
7 Yanıt
2979 Gösterim
Son İleti Kasım 12, 2017, 04:34:49 ÖS
Gönderen: ZiusudrA