Mavi-Banner

Gönderen Konu: partneri ikna edememek  (Okunma sayısı 1346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

çaçaron

 • Ziyaretçi
partneri ikna edememek
« : Aralık 19, 2018, 12:23:10 ÖÖ »
Ya arkadaşlar daha önce biraz müstehcene kaçan uzunca hikayemde geçen ve kuvvetle  muhtemel bulaştırmış olabilecegim tanıyı almadan bir hafta önce bana pasif olan 18yaşındaki cocuga dört aydır dil döküyorum . bir türlü ikna edemedim test olmaya . beni engellemekle  tehdit ediyor . iki gün öncede buluştuk . cincel yönden  kadın erkek çok fazla partneri olan biri .  taş olsam çatlardım heralde . hastalığa dair herşeyi anlattım .iş olacagına varır olduysa oldu diyor . e bulaştrma ihtimalin olan kişiler peki diyorum umrumda değil diyor . devlete milyarlarca lira yük diyorum tınlamıyor . işin icinden cıkamadım .

Hiv ve Aids

partneri ikna edememek
« : Aralık 19, 2018, 12:23:10 ÖÖ »

Mavera

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 5968
Ynt: partneri ikna edememek
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2018, 08:39:39 ÖÖ »
18 yaşında sorumsuz bir delikanlıdan bahsediyorsak ikna etmen zor olabilir. Ancak 'kendi sağlığın için çok önemli, erken tanı alarak tedavi başlarsan sorun yaşamazsın ve sağlıklı kalırsın, geç kalınırsa ileride geri dönüşü olmayan kalıcı rahatsızlıkların olabilir. Senin kötü duruma düşmeni istemediğim için uyarıyorum.' Diye olayın ciddiyetini daha iyi anlatabilirsin.

Başkalarını ve devletini düşünmüyorsa bari kendini düşünsün. Başkalarını düşünmüyorsa bencil biridir, o yaşta çoğu gençte olan bir özellik. Ha kendini de düşünmüyorsa kendi sağlığı da umrunda değilse zaten çok daha ciddi sorunları var demektir altta yatan, psikiyatrik destek ve tedavi de alması gerekiyor.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Angelowic

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 4861
 • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: partneri ikna edememek
« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2018, 12:37:57 ÖS »
18 yaşında, sana pasif oluyor. sonra sen hiv pozitif tanısı alıyorsun ve kadın erkek çok fazla partneri olan biri...


tek kelimeyle korkunç...

Hiv ve Aids

Ynt: partneri ikna edememek
« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2018, 12:37:57 ÖS »

yanlızadam

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 384
Ynt: partneri ikna edememek
« Yanıtla #3 : Aralık 19, 2018, 02:14:42 ÖS »
Cinsel yönden bu kadar aktif bir kişinin, hiv den haberi olmamasına inanmıyorum. Artık çoğu gençler geleceğini düşünmeden anını yaşıyor olsalar bile, konu sağlık olunca bu kadar umursamaz olamaz insan.
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.

turuncu

 • Global Moderator
 • Katılımcı Üye
 • *****
 • İleti: 3180
Ynt: partneri ikna edememek
« Yanıtla #4 : Aralık 19, 2018, 03:50:40 ÖS »
Kendini düşünmesini şöyle sağlayabilirsin; Senin umrunda değil ama pozitifsen enfekte ettiklerinden sana musallat olan çok olur bak. Hiç yoktan başına bela alırsın, şiddete uğrayabilirsin, yaralanabilirsin, öldürülmeye bile kalkışan olur. Aklını başına al aptallık etme. Git testini ol, olmuyosan da korun'' diyerek gözünü iyice bir korkut derim. Belli  ki onun şöyle bir korkup silkinmesi gerekiyor.

çaçaron

 • Ziyaretçi
Ynt: partneri ikna edememek
« Yanıtla #5 : Aralık 19, 2018, 10:35:22 ÖS »
@turuncu @Mavera buluştugumuzda 17 yaşındaymış .özellikle sormuştum 1998 liyim demişti .meğer 2000 liymiş . 00lı oldgunu bilsem buluşmazdım bile . kendini,  içine boşalmadığıma ikna etmiş bulaşmamıştır diyor ama değil ben boşaldım eminim ve bulaştığıda kesin bence hafif kanamada olmuştu hatta .hastalığa dair cok fazla detay anlatarak bilgi verdim kelimesi kelimesine söylediğiniz   cümleleri aynısını kurdum .

     negatif çıkarsa kutlayalım iyice gezelim tozalım benim için bayram olacak  + cıkarsada direk bana taşın ben bakarım sana her konuda hazırım dedim .çünkü cidden sex yaptığı kişi sayısının çok oldugunu düşünüyorum o da onaylamış oldu itiraflarıyla. düşünsenize bulaştırmış olabileceği kişilerin cd4leri tükenip ölmek üzereyken tanı alıp ilacın yetersiz kalıp öldüğünü . geçen yıl gözlerimle şahit oldum . prof çıkar hiçbişesi kalmaz bunun dediği adam tedavinin 3.haftası öldü .  öteki tarafta cinayetle yargılanmak istemiyorum 😥😥😥

    teslimiyetci birimi deyim ne diyim bilemedim .tanımlarken kelime bulamıyorum .ailesinden korkuyor desem değil . ailesini terkettiği zamanlar olmuş .bulaştıysa bizimkilere antalyada ruslardan kaptım derim demişti o tarafta umrunda değil. bi ara bayağı korktuydu  ikna oldu gibiydi vazgeçti .  ağırbaşlı ve olgun fikirli sakin bi tip genel manada ancak bu konudaki eşek inadını anlamıyorum. Bulaş olayını anlattığımda suç benim sen kendini suçlama benim icin tasalanmana gerek yok vs diyerek beni şaşırtmıştı  .

     Yanlış oldugunu bildigim halde son sex tarihini göze alarak kızılaya kan vermeyi dahi teklif ettim kabul ettiydi ondanda vazgeçti . özel laba verelim  benim numaramı ver diyorum nuh diyor peygamber demiyor . kanını ben alayım tüpe çarşıya gelim diyorum onada yok diyor . en son para teklif ettim ne kadar istiyorsan verecem diye . para teklif edince de sövdü  .hastalıktan bahsetmeye devam  edersem kesin engelleyecek  cok fazla stres yükü oldu bende 😔😔
« Son Düzenleme: Aralık 19, 2018, 10:59:30 ÖS Gönderen: çaçaron »

Snowyhill

 • Katılımcı Üye
 • *
 • İleti: 55
 • Fall of Chanyu...
Ynt: partneri ikna edememek
« Yanıtla #6 : Ocak 01, 2019, 06:59:58 ÖS »
Hiv pozitif biri ile ilişkisi olduğunu bildiği halde durumu ihmale alarak insanlarla öylece korunmasız cinsel ilişki kurması cezalandırılabilirlik açısından adam öldürmeye yönelik olası kasıt taşır.  "Olası kasıt" da ceza muhakemesinde teşebbüsten de, taksirden de daha ağır bir yaptırım uygulanır. Fail, HIV pozitif olma ihtimalini bile bile bunu sürdürüyor, bir bakıma onun bu tavrı hiv pozitif ya da aids olursa olsunlar belki sonucunda ölürse ölsünler diyor çünkü. Çok rahatsız edici ve ciddi bir vicdan sorunu bu.

Partneriniz sizin uyarı telkinlerinizi duyduğu ilk kronolojik tarihten itibaren çok bariz suç işlemeye başlamış oluyor. Her ne kadar hastalığımızın bir gizlilik mahremiyet konusu olsa dahi, burada menfaat dengesinin daha önemli olduğunu düşünüyorum. Gerektiğinde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunularak ve dilekçede mahremiyet hususunu vurgulaya**k  "soruşturmada gizlilik kararı" da alınmasını talep eder ihbar edersiniz.

Ardından savcılık gizlilik kararı alır ve olası kasıttan adam öldürmeye yönelik fiilinden dolayı bu şüpheliyi bir taraftan ifadeye davet eder. Soruşturma aşamasında, ortada bir ceza gerektiren fiil olup olmadığını anlamak için de gerçekten hiv pozitif olup olmadığını soruşturmayı yürüten savcı, ilgili sulh ceza hakiminin onayı ile test yaptırılmasını isteyebilir. Zira vücut bütünlüğüne müdahale gerektirir işlemler sulh ceza hakimi onayı ile yaptırılır ve savcı bunu hakimden talep edebilir. Soruşturma da gizli olacağı için mahremiyet ilkesi çiğnenmez. Şüphelinin hiv pozitif olup olmadığı gizli yürütülen soruşturmada tespit edilir. Velev ki pozitif çıkmazsa kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilir. Pozitif çıkarsa savcı iddianame düzenler dava açılmasına karar verir, ya da ikinci aşamada hiv pozitif olduğu halde başkaları ile ilşki yaşayıp yaşamadığına dair delil toplayaöazsa yine kovuşturmaya yer olmadığı kararı da verebilir.

Acımasızca görünse de bence en rasyonel yol bu. Gerçekten kanama da oldu, boşaldım diyorsanız risk büyük ve suç var - diğer insanları korumak için ben kesinlikle yapardım bunu...o kadar çabadan sonra ikna edememişseniz, belli ki vicdan da yapıyorsunuz hatta ona değer verdiğiniz halde partnerim dediğiniz halde hatta ona bakmayı yüklendiğiniz halde bunu yapıyorsa değer buna...

Bu arada ilişkiye girdiğiniz sırada ben yaşının 18'den küçük olduğuna dair şüpheniz var ise ya da Doğum tarihinden tam tamına emin değilseniz bu yola da girmeyiniz. Başınızı toplumu kurtarıyorum diye belaya sokarsınız savcı bilmiyordum küçük olduğunu demenizi dikkate almaz. Yani ben bu tarz savunmaları ciddiyete aldıklarını görmedim direkt size karşı da cinsel istismardan soruşturma açılabilir aynı anda... anladığım kadarıyla yaşından emin değilsiniz. Kendinizi de yakmayın yani bir sorumsuz ile insanları koruyacağım diye mücadele ederken« Son Düzenleme: Ocak 01, 2019, 07:23:25 ÖS Gönderen: Snowyhill »